5 pomysłów na webinar. Temat szkolenia

pomysłów na temat webinaru

Zdarzają się takie dni, kiedy nie możesz wymyślić tematu szkolenia lub kolejnego webinaru. Brak pomysłu nie jest rzadkością nawet dla kreatywnego organizatora szkoleń. Właśnie dlatego podpowiemy Ci dzisiaj, o czym mógłby być Twój kolejny webinar.

Seria «How To» («Jak…»)

Już jedno słowo «jak» w nagłówku Twojego artykułu, wideo lub webinaru może zwrócić na siebie uwagę. To prawda, że użyteczne instrukcje i porady zawsze będą rozchwytywane. Webinary «How To» – to dobry sposób na wzmocnienie lub budowanie reputacji eksperta oraz pokazanie swoich kompetencji. Takie webinary służą zarówno do pozyskania nowych klientów, jak i utrzymania «starych». Webinary «How to» należą do najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych.

Realny przykład

Spróbuj podczas webinaru opowiedzieć o projekcie, nad którym właśnie pracujesz lub o tym, nad którym zakończyliście pracę w waszej firmie. Nie oznacza to, że masz dzielić się tylko pozytywnym doświadczeniem. Pokaż, jakie miałeś trudności, i jak je pokonałeś. Taki webinar pomoże zdobyć przyjaźń i zaufanie słuchaczy.

Odpowiedzi na pytania

Otwarta komunikacja z uczestnikami jest wartościowa zarówno dla prowadzącego, jak i dla słuchaczy. W ten sposób możesz lepiej poznać swoich klientów, ich potrzeby, a uczestnicy mają możliwość uzyskania odpowiedzi na intrygujące ich pytania. Takie otwarte fora pomagają budować dobre relacje z klientami. Taki rodzaj rozmowy jest rozpowszechniony wśród blogów, więc dlaczego by nie spróbować tego w swoim kolejnym webinarze? Na przykład taki sposób wybrał Aleksandr Gerczyk, znany trader, na webinarze «Interaktywne odpowiedzi na pytania».

Audyt

Jeśli masz doświadczenie w prowadzeniu jakichkolwiek audytów: audyt strony, działu sprzedaży lub diety, to warto dodać taką kategorię do listy swoich webinarów. W trakcie szkolenia możesz podać algorytm prowadzenia audytu, a nawet przeprowadzić go w czasie rzeczywistym. Tak zrobiła firma WebPromoExperts na webinarze «SEO audyt na własną rękę».

Rozwinięcie poprzedniego webinaru

Możesz wybrać cieszący się popularnością webinar i rozwinąć ten temat na kolejnym wydarzeniu. Masz tutaj gwarancję sukcesu – wiesz już, że Twoich odbiorców zainteresuje ten temat. Dowiedz się, jak uniknąć rozpowszechnionych błędów podczas prowadzenia webinaru.

Często popełniane błędy

To świetny temat na webinar! Chyba każdego przyciągnie ciekawość, jakie błędy często są popełniane i każdy zada sobie pytanie – czy ja też popełniam ten błąd? Przy okazji, uczestnik może się dowiedzieć, jak niektórych błędów uniknąć. Warto więc pomyśleć nad tego typu webinarem.

Zapytaj swoich obserwatorów

To niemalże gwarancja sukcesu. Na swoich social mediach stwórz ankietę z propozycjami tematów lub zadaj obserwatorom otwarte pytanie, jakie temat chcieliby, abyś poruszył na kolejnym webinarze. Będzie to świetnie wyglądać wizerunkowo, ale nie tylko – masz pewność, że na takim wydarzeniu pojawi się sporo osób. Można powiedzieć, że w ten sposób przeprowadzisz badanie rynku i zdobędziesz mnóstwo przydatnych informacji, i nawet więcej niż jeden temat webinaru.

Trendy

Każdy – nawet jeśli nie podąża za modą – lubi wiedzieć, co obecnie jest na czasie. Dobrze jest być na bieżąco, szczególnie w dziedzinie, którą się zajmujemy. Warto też dać pokazać uczestnikom, że interesujesz się tematem, o którym opowiadasz.

Krok po kroku

Zorganizuj webinar, w którym pokażesz, jak wykonać jakieś działanie w kilku krokach. Może to być coś, co jest szczególnie problematyczne w Twojej branży. Ludzie lubią widzieć efekty już po krótkim czasie, dlatego taki webinar jest doskonałym pomysłem.

Podziel się «sekretem»

To zadziała świetnie. Kto nie lubi sekretów? Mogą to być po prostu tricki czy lifehacki, które ułatwiają Ci codzienną pracę, a które uważasz za godne podzielenia się. Koniecznie w temacie webinaru użyj słowa «sekret». Może to być na przykład sekret sukcesu. Na pewno kojarzysz bestsellery książkowe, które mówią o sekretach czy rutynie ludzi sukcesu – jest to bardzo chwytliwe.

Twoja historia

Jeśli masz już swoich stałych obserwatorów, status eksperta i czujesz, że poznałeś już swoją branżę, możesz zorganizować webinar, w którym opowiesz swoją historię – możesz powiedzieć, co zrobiłeś, aby dotrzeć tu, gdzie jesteś, jakie błędy popełniłeś, co byś zrobił inaczej, a co dokładnie tak samo. Takie historie bywają bardzo pouczające i ciekawe.

Mamy nadzieję, że któraś z naszych propozycji Ci pomogła. Zapraszamy do korzystania z platformy MyOwnConference!

Spodobał ci się ten post? Podziel się!