Brandowanie zaproszenia na webinar. Nowa funkcja w MyOwnConference

Brandowanie zaproszenia

Branding zaproszenia na webinar to funkcja, która z pewnością Cię zachwyci.

Planując webinar lub lekcję online, chcemy dostosować pokój webinarowy do potrzeb klientów. Możemy zaprojektować webinar w kolorach marki, dodać baner i logo. Zmieniamy tło landing page’u, aby uczestnik od razu zobaczył, że przeszedł na naszą stronę rejestracyjną.

Teraz w MyOwnConference możesz dostosować swoje zaproszenia na webinar, przypomnienia i e-maile po wydarzeniach. Spróbuj także przekierować uczestnika do swojej witryny lub innej wybranej strony po kliknięciu jednego z przycisków w zaproszeniu. Te przydatne funkcje pomogą Ci zwiększyć liczbę konwersji i rejestracji na webinar.

Zobaczmy, jak to działa?

Dodaj baner do wiadomości e-mail

Najpierw potrzebujesz samego obrazu baneru.

Jeśli nie masz jeszcze własnego banera firmowego, możesz wybrać odpowiednią opcję i lekko modyfikować go w edytorze online, aby stworzyć projekt graficzny.

Dodaj baner u góry wiadomości e-mail

Następnie na etapie planowania webinaru przejdź do ustawień mailowych. W polu «Baner», zamiast standardowego obrazu, prześlij swoje zdjęcie o preferowanych wymiarach 600 x 150 pikseli. Inny rozmiar także zostanie wczytany, ale może odwracać uwagę od samego tekstu i przez to całość nie będzie wyglądała harmonijnie.

Zmiana podpisu w zaproszeniach

Często zaproszeni uczestnicy zadają pytania organizacyjne. Powiedz, gdzie mogą znaleźć więcej informacji lub jak się z Tobą skontaktować.

Aby to zrobić, dodaj informację w kolumnie «Podpis». Tutaj możesz wpisać ważne informacje, ale radzimy nie przesadzać z długością tekstu. Zostaw tam swoje dane kontaktowe i link do witryny lub strony, na której uczestnik może dowiedzieć się więcej o zbliżającym się webinarze.

Przypominanie o webinarze zmienić wygląd

Pamiętaj, że możesz nie tylko dodawać tekst, ale także edytować go, zmieniając kolor, rozmiar, wyrównanie. Edytor umożliwia również dodawanie aktywnych linków.

Uwaga! W celu dalszej komunikacji z uczestnikiem pamiętaj, aby w podpisie listu podać swój adres e-mail.

Upewnij się, że jesteś zadowolony z brandowania

Pod edytorem dostępny jest podgląd każdego maila. Kliknij przycisk «Widok», aby zobaczyć całą wiadomość.

Zmienić zaproszenie na webinar

Wyślij wiadomość testową na swój adres e-mail. Jeśli wszystko się zgadza, dla wygody na przyszłość zapisz te ustawienia jako szablon.

Polecamy zapoznać się z artykułem: Jak uniknąć najczęstszych błędów w wysyłce?

Każdy mail zawiera przycisk «Zrezygnować z subskrypcji», a mail na 3 dni przed webinarem dodatkowo zawiera opcje «Wezmę udział» i «Nie jestem zainteresowany». Teraz możesz dodawać do nich linki do własnych stron. Możesz przekierować odbiorcę wiadomości na przykład na stronę zamówienia lub do swojego bloga.

Spójne i przemyślane brandowanie pomaga budować rozpoznawalność marki, dodatkowo działając na naszą reputację. Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby można było wyróżnić nie tylko webinar, ale także maile.

Przypominamy, że możesz przetestować wszystkie funkcje w ramach bezpłatnego planu taryfowego.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!