FAQ lipca: Autowebinar

wykorzystanie platformy MyOwnConference

Lato to czas, w którym chcesz po prostu wyluzować i zrobić tak, aby biznes prowadził się sam. Ale nawet jeśli nie uda Ci się pozbyć wszystkich kłopotów, to proces prowadzenia webinarów można łatwo zautomatyzować. Funkcja „autowebinar” pomaga prowadzić szkolenia, a potem pokazywać go uczestnikom nieograniczoną ilość razy. Autowebinary to popularne narzędzie marketingowe w biznesie informacyjnym. W tym artykule zebraliśmy często zadawane pytania, z których dowiesz się, jak zrobić autowebinar na platformie do webinarów MyOwnConference.

Jak zrobić autowebinar?

Autowebinar to technologia, która pozwala na zautomatyzowanie webinaru, aby można było go prowadzić bez bezpośredniego uczestniczenia prezentera. Autowebinar konfiguruje się jako kolejkę wydarzeń. W tym celu naciśnij przycisk „Dodać autowebinar”. W oknie, które się pojawi, wybierz miejsce, to znaczy pokój webinarowy, w którym odbędzie się automatyczny webinar. Zaznacz też prowadzącego. Po tym ustaw strefę czasową i rozkład.

Autowebinar MyOwnConference

W zakładce „Webkamera” wybierz wideo, które będzie pokazywane jako wideo z kamerki prowadzącego. Jeśli chcesz, możesz dodać kilka nagrań i rozdzielić ich pauzami.

Następnie wybierz zadania, które będą się odbywać w pokoju webinarowym podczas autowebinaru, takie jak pokaz prezentacji, wysyłanie wiadomości na czacie. Dla każdej akcji musisz wpisać czas rozpoczęcia.

Następnie wybierz zadania

Po dokonaniu wszystkich zmian naciśnij przycisk „OK”.

Czy mogę stworzyć drugi autowebinar na inny temat i różniący się treścią?

Możesz stworzyć drugi autowebinar tylko w tym razie, jeśli masz 2 pokoje webinarowe. Ilość autowebinarów, które może stworzyć prowadzący, bezpośrednie zależy od liczby pokoi na Twoim koncie.

Latem w webinarach zwykle uczestniczy mniej osób. Czy mogę dodać do autowebinaru botów, aby zwiększyć liczbę gości?

Tak, w tym celu musisz:

1. W ustawieniach autowebinaru wejdź do zakładki „Uczestnicy”.

2. Zaznacz „Wykorzystaj użytkowników wirtualnych”.

3. Wybierz sposób tworzenia imion: uproszczony lub rozszerzony. Dla generatora uproszczonego wybierz imiona uczestników (polskie, angielskie lub mieszankę), płeć (tylko mężczyźni, tylko kobiety, mężczyźni i kobiety) i zaznacz ilość imion.
Jeśli wybrałeś rozszerzony generator, wpisz procentowy udział liczby polskich i angielskich imion, mężczyzn i kobiet, imion w formacie „tylko imię” lub „imię i nazwisko”, wybierz kraje z listy oraz ilość imion.

4. Naciśnij przycisk „Generować”. Oczywiście możesz usunąć imię, które Ci się nie podoba, naciśnięciem na przycisk X obok.

5. Zapisz zmiany.

Wykorzystaj użytkowników wirtualnych

Skonfigurowałem automatyczny webinar, ale on nie wystartował w odpowiednim czasie. Dlaczego tak się stało?

1. Nieprawidłowe ustawienia strefy czasowej.

2. Dokonałeś zmian 15 minut przed początkiem webinaru. System nie może ich wprowadzić, a to znaczy, że autowebinar się nie zacznie.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!