MyOwnConference krok po kroku

Założenie konta. Gdzie zorganizować webinar?

Postanowiłeś prowadzić webinary.

Platforma MyOwnConference nada Ci wszystko, czego potrzebujesz do zorganizowania webinaru, wideokonferencji lub szkolenia online: pokój webinarowy, przydatne narzędzia, szybką pomoc techniczną.

Rozpocznij swoją przygodę z webinarami. Załóż darmowe konto na platformie do webinarów MyOwnConference i przetestuj wszystko za darmo. Termin ważności bezpłatnego planu jest nieograniczony. Możesz korzystać ze wszystkich możliwości naszej platformy na stałe bez limitu.

Z tego przewodnika dowiesz się, jak skonfigurować pokój webinarowy, dodać prezenterów i potrzebne do prowadzenia wydarzenia materiały.

Najpierw załóż konto próbne na podstronie «Załóż konto» lub wybierz jeden z planów, podanych na podstronie Cennik.

cena webinaru

Do założenia konta wystarczy podać imię i adres poczty elektronicznej lub zarejestrować się poprzez jedno kliknięcie przycisków Facebook lub Google+.

konto do prowadzenia webinarów

Po dokonaniu rejestracji dostaniesz dane, potrzebne do wejścia na swoje konto.

Aby wejść na swoje konto, na stronie MyOwnConference wybierz rozdział «Zaloguj się» lub skorzystaj z linka https://cp.mywebinar.com/.

Koniecznie zajrzyj na nasz Blog. Tu piszemy o planowaniu, zorganizowaniu i prowadzeniu webinarów, promocji wydarzeń i e-learningu.

Jak wejść do pokoju webinarowego?

Pokój webinarowy — to strona, na której możesz prowadzić webinary, wideokonferencje lub szkolenia online. Prowadzący może podobnie jak w klasie, demonstrować materiały dodatkowe, pozostawiać uwagi na specjalnej tablicy interaktywnej, korzystać ze wskaźnika oraz korzystać z innych przydatnych narzędzi. Uczestnicy mogą swobodnie komunikować z prowadzącym poprzez zadawanie pytań na czacie lub korzystając z mikrofonu i kamery.

Po wejściu do panelu klienta możesz szybko trafić do pokoju webinarowego poprzez naciśnięcie przycisku Prowadź webinar — to najszybszy sposób, który pozwala prowadzić webinar natychmiast.

jak prowadzić webinar

W panelu użytkownika w sekcji «Mój webinar» masz też przycisk «wejść» pod nazwą pokoju webinarowego.

Domyślnie pokój jest zawsze otwarty i uczestnicy mogą do niego wejść w dowolnej chwili, jeśli dostaną specjalny link. Zawsze możesz to zmienić w ustawieniach webinaru.

Niektórych ustawień możesz dokonać tuż w pokoju: dodać pliki, utworzyć test, zmienić ustawienia prezentera, hasło, pobrać link do zaproszenia uczestników.

Jak stworzyć i zaplanować webinar?

Zwykle musimy najpierw dokładnie skonfigurować swój pokój webinarowy przed wydarzeniem online.

Zwróć uwagę, na MyOwnConference dostajesz nie jeden webinar, nie serię webinarów, lecz miejsce, gdzie możesz prowadzić swoje spotkania bez ograniczeń w ciągu wybranego okresu.

W MyOwnConference możesz skonfigurować pokój permanentny lub zaplanować wydarzenie, zmieniając ustawienia dla każdego spotkania.

Przycisk «Zaplanuj webinar» pozwala zaplanować wydarzenie na przyszłość.

blank

Zobaczyć swój harmonogram i zaplanować kolejne spotkanie można też w sekcji «Mój rozkład.»

blank

Po naciśnięciu tych przycisków otworzy się okno ustawień nowego webinaru. Tu możesz wybrać czas i datę, trwałość i regularność wydarzenia.

ustawienia webinaru

Przejdź do następnej zakładki, są tu ustawienia ogólne.

skonfigurować webinar
 • Wpisz temat webinaru, krótki opis.
 • Tutaj możesz zmienić też link do pokoju, ustawić hasło do webinaru, które muszą wprowadzić uczestnicy, by trafić na spotkanie.
 • Jeśli używasz Google Analytics, wprowadź kod śledzenia. Wybierz język domyślny do swojego pokoju webinarowego.
 • Możesz też aktywować osadzoną na stronie wersję lub aktywować osadzony na stronie formularz logowania.
 • Następna opcja — zaznaczenie adresu, dokąd ma trafić użytkownik, jeśli go zablokujesz.

Następna zakładka — Ustawienia globalne. W tym oknie możesz wybrać, jakie opcje będą dostępne dla uczestników webinaru poprzez zaznaczanie ich na liście.

ustawienia pokoju webinarowego

Zakładka «Widok» pozwala dopasować wygląd pokoju webinarowego: kolor, pozycję kamery, obrazek podczas wejścia, logo webinaru, baner i linki do nich oraz do strony po wylogowaniu.

wygląd webinaru

Zakładka «Powitanie» pozwala napisać wiadomość dla uczestników, którą zobaczą przed rozpoczęciem webinaru.

blank

Wybierz, kto będzie prezenterem na tym webinarze w zakładce «Prezenterzy». O tym, jak dodać nowego prezentera dowiesz się w następnych rozdziałach tej instrukcji.

blank

W zakładce «Wysyłka maili» napisz listy do uczestników i skonfiguruj wysyłkę.

blank

Dodaj nową wiadomość lub edytuj wiadomość, którą stworzyłeś wcześniej.

blank

W ten sposób możesz zaplanować dowolną ilość webinarów.

Te ustawienia pokoju będą działać do momentu zakończenia webinaru. Jeśli następnie masz zaplanowane i ustawione inne wydarzenie, najpierw zakończ poprzednie spotkanie.

zakończ webinar

Jak stworzyć webinar w permanentnym pokoju webinarowym?

Jeśli nie musisz cały czas zmieniać ustawienia pokoju dla kolejnego webinaru, skonfiguruj pokój permanentny. W tym celu w panelu klienta wybierz sekcję «Mój webinar» i wejdź do ustawień pokoju webinarowego.

blank

Dla planów z kilkoma pokojami najpierw dodaj nowy pokój do webinarów.

blank

Podstawowe ustawienia pokoju webinarowego

Zawsze możesz zmienić preferencje swojego webinaru w sekcji «Mój webinar» lub w panelu klienta. W tym celu naciśnij «ustawienia» pod nazwą webinaru.

zrób webinar

Jak dodać prezentera lub moderatora

W MyOwnConference nie ma różnicy między rolą moderatora a prowadzącego: moderator może, jak i prezenter mówić w trakcie transmisji, nagrywać transmisję, moderować czat.

Dodawanie i zaproszenie pomocników na webinar jest dostępne w rozdziale «Moi prezenterzy».

prezenter na webinarze

Aby dodać nowego prezentera, wykonaj następujące kroki:

 1. W panelu użytkownika wybierz rozdział «Moi prezenterzy»
 2. Naciśnij przycisk «Dodaj nowego prowadzącego».
 3. W nowym oknie dodaj imię osoby do pola «Nazwa do wyświetlenia». Imię prowadzącego musi zawierać przynajmniej 2 symboli.
 4. Wypełnienie pozostałych pól nie jest wymagane: język w pokoju, flagę moderatora. Ograniczenie jakości obrazu kamery przyda się, jeśli masz wątpliwości co do prędkości internetu po stronie prelegenta.
 5. Jeśli chcesz, możesz natychmiast wysłać zaproszenie do osoby.
 6. Naciśnij przycisk «Zapisz».
dodaj prezentera

Możesz stworzyć nieograniczoną ilość prezenterów, ale jednoczesne mówienie na webinarze będzie dostępne tylko dla 10 osób w ramach pakietu płatnego i 3 w pakiecie próbnym.

Zwróć uwagę, że prowadzący zajmuje 1 miejsce w pokoju.

Jeśli nie wysłałeś zaproszenie od razu, możesz zaprosić prezentera w inny sposób. W tym celu wybierz jedną z opcji: skopiować link lub wysłać zaproszenie do użytkownika.

Link dla każdego z prezenterów jest indywidualny i nie zmienia się nawet po zakończeniu webinaru.

Jeśli zamierzasz wysłać list z zaproszeniem, dostanie on taką wiadomość z linkiem do wejścia na webinar:

zaproszenie prezentera na webinar

Tworzymy linki do zaproszenia uczestników

Do zaproszenia uczestników na webinar, możesz wysłać do nich link, lub umieścić go w sieciach społecznościowych. O wszystkich szczegółach zaproszenia uczestników na webinar: linki wspólne i osobiste, landing page, formularz zapisu, baza subskrybentów, wysłanie zaproszeń i przypomnień możesz przeczytać w poradniku Zaproszenie uczestników.

Naciśnij skopiuj link w linii skopiuj link do zaproszenia uczestników na webinar.

skopiuj link do zaproszenia na webinar

Następnie wystarczy, że naciśniesz CTRL+V, aby wkleić link w potrzebnym miejscu.

Dodajemy pliki do webinaru

Dodać pliki do swojego webinaru i zarządzać nimi można w pokoju webinarowym. W sekcji «Pliki» naciśnij jedną z podsekcji: Dokumenty, Wideo i audio, Nagrania Wspólne pliki, Ankiety, Testy Przyciski CTA.

blank

Dodatkowe informacje

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie, które Cię interesuje, zapraszamy oznajmić się z innymi naszymi poradnikami.

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na częste pytania.

Koniecznie wejdź na nasz Blog. Tu piszemy o planowaniu, zorganizowaniu i prowadzeniu webinarów, promocji wydarzeń i e-learningu.

Przeczytaj też nasze inne instrukcje:

Zaproszenie uczestników. Wszystkie szczegóły zaproszenia uczestników na webinar. Linki wspólne i osobiste, landing page, formularz zapisu, baza subskrybentów, wysłanie zaproszeń i przypomnień.

Prowadzenie webinaru. Pokaz prezentacji, czat, ankiety, udostępnianie ekranu, nagrywanie webinaru, blokowanie uczestników.

Jak zorganizować autowebinar. Jak stworzyć autowebinar i skonfigurować go na platformie do webinarów MyOwnConference.

Zamknięty webinar. Spersonalizowane linki oraz inne sposoby ograniczenia dostępu na webinar

Instrukcja dla uczestnika. Jak uczestniczyć w webinarze, jak zadać pytanie do prowadzącego, kwestie techniczne.