Jak chronić się przed koronawirusem. Ucz się i pracuj zdalnie

praca i edukacja zdalna

Sytuacja z koronawirusem Covid-2019 staje się coraz bardziej niepokojąca na całym świecie. Zwiększa się liczba zakażonych, co zmusza instytucje państwowe i firmy prywatne do podjęcia poważnych środków ostrożności: wprowadzenia kwarantanny i przejścia na pracę zdalną. Coraz więcej państw wprowadza ograniczenia w poruszaniu się, w związku z czym obywatele mogą opuszczać swoje domy jedynie w celu wyższej konieczności. Ale to wcale nie oznacza, że musimy bez końca oglądać seriale i cały dzień spędzać w mediach społecznościowych. Dzisiaj opowiemy, jak za pomocą platformy do webinarów i konferencji wideo MyOwnConference przejść na tryb pracy zdalnej.

Jak przygotować pracowników do pracy zdalnej?

Jeśli Twój zawód pozwala pracować z domu, to nadszedł czas to zrobić. Jak więc zorganizować skuteczną komunikację między pracownikami, którzy pracują z dala od biura? Oprócz tradycyjnych połączeń telefonicznych i czatów w messengerach organizuj spotkania online i konferencje wideo. MyOwnConference posiada wszystkie niezbędne do tego narzędzia:

 • Pokaz prezentacji. Pracownik przygotowuje prezentację na zadany temat i demonstruje ją współpracownikom.
 • Wspólne przeglądanie stron internetowych lub aplikacji. Jeden z pracowników udostępnia ekran na swoim komputerze, żeby zademonstrować zespołowi to, co sam widzi na swoim monitorze.
 • Czat. Uczestnicy mogą wysyłać do siebie wiadomości tekstowe.
 • Ankieta. Szybki sposób na podjęcie wspólnej decyzji.
 • Nagrywanie spotkania. Jeśli jeden z uczestników spóźni się lub nie będzie mógł wziąć udziału w spotkaniu, to istnieje możliwość obejrzenia jego nagrania.

Jak przeprowadzić wydarzenie online?

Zaleca się unikanie spotkań z udziałem powyżej 10 osób. Nie jest to jednak powodem do całkowitego odwołania wydarzenia, do którego tak długo się przygotowywałeś. Większość wydarzeń można zorganizować w sieci. Systemy wideokonferencyjne zapewniają wszystkie niezbędne do tego funkcje. Po pierwsze, możesz ograniczyć dostęp do wydarzenia online, aby tylko osoby, które zapłaciły za udział, mogły uczestniczyć w wydarzeniu. Po drugie, mówcy mogą występować przed kamerą, używać mikrofonu i wyświetlać slajdy. No i po trzecie, dostępne są różne formaty informacji zwrotnych. Na przykład uczestnicy mogą rozmawiać na czacie, odpowiadać na pytania w ankietach, a nawet występować w translacji na żywo.

Misja: przygotować webinar. Krótki przewodnik od Kasi z MyOwnConference

Zamknięte szkoły i zajęcia online

Za pomocą wideokonferencji i webinarów nauczyciele mogą spotykać się ze swoimi uczniami w wirtualnej klasie. Są tu wszystkie narzędzia niezbędne do nauki i sprawdzania wiedzy:

 • Tablica, na której nauczyciel może robić notatki, pisać zadania i wyjaśniać materiał.
 • Demonstracja wykresów, prezentacji i filmów szkoleniowych.
 • Wspólne pliki (podręczniki, dokumenty z zadaniami), które każdy uczeń może pobrać na swój komputer.
 • Testy sprawdzające nabytą wiedzę.

Jak przeprowadzić zdalną lekcję dla 30-osobowej klasy?

Zamknięte uczelnie wyższe – odrabianie lekcji przez internet

Wiele uczelni wyższych już wcześniej używało trybu online do prowadzenia niektórych zajęć. Dlatego teraz bezpieczną i łatwą w realizacji opcją jest wprowadzenie całkowicie zdalnego nauczania. W naszym artykule o webinarach w szkolnictwie wyższym pisaliśmy nie tylko o tym, jak zorganizować wykłady i ćwiczenia online, ale również o tym, jak przeprowadzić Wirtualne Drzwi Otwarte, które tradycyjnie przypadają akurat na marzec i kwiecień.

Podsumowanie

Nie wiemy, jak długo potrwa epidemia koronawirusa i kiedy wszystko wróci do normy. Warto chronić się przed zakażeniem i zostawać zdrowym. Niemniej jednak nie jest to powodem do poddawania się panice, bo na szczęście większość codziennych czynności w tym nawet zwiedzanie muzeów da się przenieść do sieci.

Zespół MyOwnConference pomoże łatwo organizować zdalną naukę i pracę tak, żeby nie stracić na jakości i efektywności:

 • wypróbuj platformę, korzystając z darmowego konta dla 20 osób z nieograniczonym terminem ważności;
 • organizuj webinary i konferencje wideo dla publiczności od 3 do 5 000 osób;
 • korzystaj z nielimitowanych webinarów w ciągu dnia, w tym także z możliwości prowadzenia webinarów równoległych.

Mamy nadzieję, że już wkrótce wrócimy do pracy i studiów offline. A teraz warto zadbać o siebie — przejdź do trybu online, ucz się i bądź zdrowy.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!