Jak samodzielnie stworzyć i sprzedać kurs online?

Jak sprzedać kurs online i webinary

Jak stworzyć i sprzedać kurs online? Jak zarabiać na webinarach, sprzedając nagrania wydarzeń? Z każdego webinaru możesz stworzyć lekcję wideo. Stwórz nagranie jako część kursu i zarabiaj na takich szkoleniach online. Aby sprzedawać szkolenia 24/7/365 powinieneś podłączyć system płatnościowy do swojej strony.

Z tego artykułu dowiesz się, jak nagrać webinar, jak pobrać nagranie i załadować go na YouTube lub na swoją witrynę. W jaki sposób dodać przycisk płatności na swoją stronę i udostępniać wideo tylko po dokonaniu płatności.

Dlaczego warto samodzielnie zorganizować sprzedaż kursu?

Początkowo zdecydowanie się na gotową platformę do sprzedaży kursów i webinarów wygląda atrakcyjnie. Załaduj wideo i zarabiaj pieniądze. Jeśli wybierzesz do dystrybucji szkoleń specjalne platformy, pamiętaj o tym, że możesz oddać aż 50% za usługi tej platformy. Oto co pisze Udemy.

sprzeda} kurs na udemy

Aby uniknąć takich strat, warto pomyśleć o tworzeniu lub doskonaleniu własnej strony internetowej. Wtyczkę do pobierania płatności za pomocą PayPal i niektórych systemów płatnościowych można zainstalować bez programisty, jeśli chociaż trochę rozumiesz, jak jest skonstruowana Twoja strona.

Pewnie, że samo napisanie kursu może spowodować panikę, ale korzyści płynące ze stworzenia i samodzielnej sprzedaży produktu też są wielkie.

Jak zarabiać na sprzedaży szkoleń online i nagrań webinarów?

Oto jak wygląda schemat, w jaki można sprzedać kurs lub szkolenie online:

jak sprzedać kurs, webinar lub wideo

Od czego zacząć tworzenie kursu szkoleń wideo?

Najprostszy sposób. Nagraj swoje webinary i załaduj wideo na YouTube.Ogranicz dostęp do wideo. Ten sposób jest całkowicie darmowy i nie zabiera sporo czasu.

Krok 1. Nagraj webinar

Każdy profesjonalista może przedać kurs. Ale najpierw ma go nagrać. Nagraj webinar na platformie webinarowej. Może to być zwykły webinar z uczestnikami lub treść w pustym pokoju webinarowym.

O co powinieneś zadbać, przygotowując wideo dla kursu online:

Wybierz plan taryfowy na naszej platformie do webinarów, który pozwala na nagrywanie wideo w jakości HD lub FullHD. SD to już przeszłość i do płatnych kursów nie nadaje się absolutnie.

Jak wybrać kamerę do webinaru lub streamowania?

Wybierając platformę i pakiet, zwróć uwagę, ile miejsca dostaniesz do przechowywania nagrań. Sprawdź, czy możesz zaznaczyć przestrzeń, którą chcesz nagrywać. Na pewno nie możesz dopuścić, aby użytkownik, który zapłacił za nagranie, cały czas zwracał uwagę na wiadomości na czacie.

O tym, jak zadbać o nagranie webinaru pisaliśmy już w naszym artykule.

Przygotowanie nagrania webinaru i przetestowanie sprzętu są tak samo ważne, jak i dobra treść oraz reklama.

Po wejściu do pokoju webinarowego nie zapomnij włączyć przycisk nagrywania, jeśli wcześniej nie uruchomiłeś opcji automatycznego nagrywania w ustawieniach webinaru.

stworzyć wideo do kursu online

Kiedy webinar się skończy, wyłącz nagrywanie i poczekaj, aż skończy się przetwarzanie wideo. Następnie pobierz stworzony plik na komputer lub natychmiast załaduj go do repozytorium w chmurze lub na YouTube.

Krok 2. Prześlij wideo na YouTube

Możesz zarządzać dostępem do wideo w serwisie webinarowym lub pobrać i wrzucić wideo na YouTube oraz na inną platformę. Lepiej będzie, jeśli przed tym chociaż trochę zmontujesz wideo. Usuń zbędne pauzy, ponownie nagraj fragmenty, które ci się nie spodobały.

zapisać nagranie webinaru

Dodaj wideo na swój YouTube kanał, naciśnij przycisk dodania video w prawym górnym rogu.

dodanie wideo na youtube

Wybierz plik na swoim komputerze. Jeśli przed chwilą pobrałeś go z platformy do webinaru, możesz po prostu przesunąć go do obszaru pokazywania plików.

plik na YT

Jak ograniczyć dostęp do wideo na YouTube?

Chcesz udostępnić wideo dla określonego grona użytkowników, na przykład, dla tych, którzy zapisali się na webinar? Wtedy w ustawieniach na YouTube, dodając wideo, wybierz opcję “Niepubliczy”.

ograniczyć dostęp do nagrania

Wideo możesz natychmiast wysłać z konta na YouTube. Później możesz dodać ten link w listach wysyłki po wymiarze.

Oprócz tego powinieneś zadbać o to, aby link do nagrania trafił do użytkownika dopiero po udanej płatności.

W każdym momencie możesz zmienić ustawienia dostępu.

Zaletą przechowywania wideo na YouTube jest to, że ten sposób jest łatwy i bezpłatny.

Wady: nawet jeśli jeden z użytkowników zapłacił za video, później może on podzielić się linkiem z innymi użytkownikami.

Możesz uniknąć rozpowszechnienia nagrania, jeśli przechowujesz wideo w repozytoriach w chmurach i na platformach, które pozwalają na ograniczenie ważności linku: Dropbox, MyOwnConference.

ograniczenie dostępu do kursu online

Jak sprzedawać wideo na swojej stronie?

Wykorzystaj system zarządzania stroną, edytor sklepów online, albo konto na WordPress. Dodaj opcję szybkich płatności na swoją stronę. Dostawca Twojego systemu zarządzania stroną na pewno zaproponuje Ci własną instrukcję zintegrowania z systemem płatności. Powinieneś tylko wykonywać podane kroki.

Integracja systemu PayPal do kursów

Edytory stron też mają swoje rozwiązania: gotowy widgety do sprzedaży towarów cyfrowych oraz partnerstwo z platformami, które można łatwo zintegrować z edytorem.

W WordPress znajdziesz mnóstwo przydatnych wtyczek, które pomogą Ci z opłatą online za pomocą karty kredytowej lub przez PayPal.

Jeśli masz taki dodatek na swojej stronie, klient po płatności dostanie list-potwierdzenie i odnośnik do pobrania wideo. Możesz skonfigurować wszystko tak, aby zobaczył link na stronie wdzięczności za zakup.

Na przykład WooCommerce — popularna wtyczka, która pozwoli stworzyć sklep na WordPress lub sprzedawać kursy. Można zainstalować WooCommerce wtyczka do płatności online PayPal.

Po prostu dodaj wideo na stronę i przycisk do opłaty.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Jedynym minusem jest to, że musisz za to zapłacić.

Jak samodzielnie dodać przycisk opłaty PayPal i sprzedać kurs online na swojej stronie?

Jeśli jeszcze nie masz mnóstwa produktów do sprzedaży i nie planujesz stworzenia własnej platformy e-learningowej, zastanów się nad skonfigurowaniem płatności online samodzielnie.

Załóż i skonfiguruj konto w systemie płatności i wklej przycisk Kup teraz na swojej stronie.

Jak przyjmować opłaty za szkolenia z PayPal?

PayPal ma szczegółowe instrukcje, jak dodać przycisk opłaty na stronę i skonfigurować kolejność działań po wciśnięciu przycisku.

Znaleźliśmy dla Ciebie wideo, jak dodać przycisk płatności w swojej witrynie.

1 Załóż konto biznesowe.

2 Na swoim koncie kliknij zakładkę Narzędzia – Wszystkie narzędzia i wybierz opcję Przyciski w systemie PayPal.

3 Wybierz rodzaj przycisku, który chcesz dodać i wypełnij pola z kroku 1.

4 Dodaj informacje o produkcie. Wybierz, jak będzie wyglądał przycisk.

5 Skonfiguruj dodatkowe funkcje z Kroku 3.

dostęp do płatnego kursu

Uwaga! To jest najważniejszy moment. Jeśli nie chcesz ręcznie wysyłać do każdego klienta linku do wideo, zaznacz tę opcję, wpisując link do pobrania nagrania w polu Przekieruj klientów do tego adresu URL po zrealizowaniu transakcji.

Podaj odnośnik do swojego pliku z nagraniem, który przechowujesz na Dropbox lub na MyOwnConference. Jeśli masz gotową stronę z podziękowaniem i możliwością pobierania wideo, tu możesz wkleić link do niej.

wypełnienie danych przycisku płatności

Po wypełnieniu pól naciśnij “Utwórz przycisk”. Następnie skopiuj fragment kodu HTML i wklej go za pomocą edytora na swojej stronie.

kod do opłaty szkoleń

Podsumowanie, jak zorganizować sprzedaż kursów samodzielnie

Nagrywaj swoje webinary i sprzedawaj je jako lekcje wideo lub webinary na żądanie.

Dzięki temu będziesz miał wartościowy content, pokażesz swoje doświadczenie i stworzysz produkt, który przynosi dochód bez żadnego wysiłku z Twojej strony.

Możesz sprzedawać kursy przy pomocy specjalnych platform i na własnej stronie internetowej. Najważniejsze, to przygotować profesjonalne wideo o dobrej jakości. Następnie zostaje tylko konfiguracja systemu płatności i kilkukrotny test wszystkiego.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!