Jak przeprowadzić płatny webinar?

płatny webinar

Płatne lub prywatne webinary to idealne rozwiązanie dla e-learningu i konsultacji. Są one nie do zastąpienia, jeśli jesteś wykładowcą, konsultantem lub trenerem i oferujesz swoje usługi przez Internet. Z tego artykułu dowiesz się o tym, jak zorganizować płatny webinar.

Przygotowywanie takiego webinaru zamkniętego jest prawie takie same, jak i dla wydarzenia bezpłatnego. Musisz więc przygotować prezentację, zrobić stronę rejestracyjną, rozpowszechnić informację o spotkaniu online, no i oczywiście sprawdzić, czy sprzęt działa poprawnie.

Ten wpis będzie przydatny dla użytkowników starszej wersji MyOwnConference. A nowych użytkowników zapraszamy przeczytać nasz inny wpis:

Jak samodzielnie stworzyć i sprzedać kurs online? Płatne udostępnienie nagrań webinarów

Ale przygotowywanie webinaru płatnego ma też i swoje osobliwości. Na przykład, organizator musi pobierać opłaty od uczestników. Oprócz tego trzeba zadbać o ograniczenie dostępu do pokoju webinarowego, aby na wydarzenie mogli wejść tylko ci, którzy zapłacili za uczestniczenie.

Jak zorganizować płatny webinar w starszej wersji MyOwnConference?

Warto najpierw zaznaczyć, że platforma MyOwnConference nie przyjmuje wpłat od uczestników. Dlatego organizator musi sam zadbać o kwestie finansowe. W tym celu można skorzystać ze specjalnych systemów płatności w internecie lub wykorzystać portfel elektroniczny.

Informacja dla użytkowników starszej wersji programu.

Aby przeprowadzić płatny webinar w MyOwnConference masz ustawić hasło do pokoju webinarowego, stworzyć unikalne odnośniki dla każdego uczestnika i wysłać je na e-mail do użytkowników, którzy dokonali wpłaty.

Ustawienie hasła

Ustawić hasło na webinar można w Panelu Klienta. W tym celu naciśnij przycisk „ustawienia”. W zakładce „Ogólne” wprowadź hasło na webinar w odpowiednim polu i zapisz zmiany.

hasło

Unikalne linki

Najpierw odznacz w ustawieniach webinaru opcję „Pozwól na udostępnianie linku do webinaru”, aby nie dać uczestnikom możliwości dzielić się odnośnikiem.

Unikalny link to odnośnik, za pomocą którego do pokoju webinarowego może wejść tylko jedna osoba. Specjalny system sprawdzi, by inny uczestnik nie mógł wejść, korzystając z tego samego linku.

Stworzyć unikalny link można w rozdziale „Mój webinar”. W tym celu naciśnij przycisk „generować” w linii „Możesz generować unikalne personalne linki do wejścia na webinar”

Wprowadź imię uczestnika lub listę uczestników do zaproszenia na webinar. Imię każdego gościa trzeba wpisywać od nowej linii. Po wprowadzeniu wszystkich imion naciśnij przycisk „Generuj”.

linki

Jeśli chcesz, możesz też ograniczyć czas ważności odnośnika. Wtedy link będzie działać tylko w ciągu pewnego czasu.

Wyślij listy z parolem i unikalnym linkiem do uczestników

Wysłać list można zarówno ze swojej skrzynki pocztowej, jak i z MyOwnConference.
Możliwość wysyłania listów czy zaproszeń na platformie MyOwnConference jest dostępna w panelu klienta w rozdziale „Moje zaproszenia”. Jeśli chcesz dodać uczestników, do których chcesz wysłać e-mail wybierz w menu „Subskrybenci”. Dodać podpis do wiadomości wychodzących lub dokonać innych ustawień można nacisnąwszy w menu „Ustawienia”.

Jeśli nadal masz jakiekolwiek pytania co do przygotowywania płatnego webinaru, napisz do nas w Konsultancie online.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!