Prowadzenie webinarów z tabletów z iOS i Android

webinary-z-tabletów

Witaj nową aktualizację w MyOwnConference. Już dzisiaj możesz prowadzić webinary i szkolenia e-learningowe za pomocą tabletu bez konieczności wykorzystania specjalnych programów. Ostatnia aktualizacja pozwala na prowadzenie webinarów z tabletów, które bazują na systemach operacyjnych Android i iOS, prosto ze swojej przeglądarki.

Jakie są osobliwości pokoju webinarowego na tablecie?

W wersji tabletowej panel klienta i pokój webinarowy w niczym się nie różni od tych, które widzisz na ekranie komputera. Będziesz miał dostęp do wszystkich funkcji platformy do webinarów: pokaz ekranu, filmów z YouTube, prezentacji; możesz prowadzić ankiety i testy, rozmawiać na czacie i korzystać z trybu wideokonferencji oraz innych narzędzi.

Dla uczestników widok pokoju też się nie zmieni.

webinar-room

Jak prowadzić webinar z tabletu: kilka wskazówek

Aby uniknąć wszelkich niedogodności podczas webinaru, polecamy korzystać z ostatnich wersji przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera. Zaktualizuj też swój system operacyjny na urządzeniu do ostatniej wersji.

Równie dobrze możesz prowadzić webinary, korzystając z Wi-Fi lub internetu mobilnego. Tylko pamiętaj, że prędkość Twojego połączenia z internetem ma być nie mniej, niż 4 Mb/s. W przeciwnym razie uczestnicy zaczną narzekać na zniekształcenie obrazu i dźwięku oraz przerywanie transmisji.

Prowadzić webinary z tabletu jest wygodnie, szczególnie jeśli jesteś w drodze, kawiarni, w podróży służbowej — tam, gdzie nie masz dostępu do komputera lub laptopa. A jeśli korzystasz z profesjonalnego tabletu, takiego jak iPad Pro, możesz w ogóle zrezygnować z desktopowej wersji MyOwnConference — program i panel klienta wygląda i działa na dobrym tablecie fantastycznie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące prowadzenia webinarów z tabletu, napisz nam: support@myownconference.pl lub w oknie wsparcia online na naszej stronie.

Jeśli chcesz być na bieżąco i czytać jako pierwszy o wszystkich aktualizacjach  MyOwnConference oraz o nowościach ze świata e-learningu i webinarów, zapisz się na nasz newsletter i polub nas na Facebooku.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!