Jak zwiększyć konwersję i sprzedaż na webinarze?

Konwersja na webinarze

Prowadzisz webinary i chcesz na tym zarobić? Nic dziwnego, prawie każdy chce zwiększyć sprzedaż na swoim wydarzeniu. Jeśli marzysz o naprawdę dobrych wynikach, powinieneś zadbać nie tylko o treść, ale również o liczbę rejestracji i liczbę odwiedzin, a także o to, by jak najwięcej uczestników zostało Twoimi klientami.

Dzisiaj mówimy o konwersji i sprzedaży przed i w trakcie webinaru.

Jak zwiększyć liczbę rejestracji

Przekonaj do udostępniania ! Jest to jeden z najbardziej skutecznych przycisków. Zachęć ludzi do udostępniania informacji o webinarze w mediach społecznościowych. Już wspominaliśmy, jak powinieneś promować webinar na Facebooku. Możesz zorganizować zniżki, dla osób, które najchętniej promują Twoje wydarzenie.

Strona rejestracji na webinar powinna być prosta i zawierać tylko najważniejsze elementy i informacje. Nie możesz pozwolić, żeby klient zatrzymał się na jakimś etapie, ponieważ nie będzie wiedział, co powinien dalej kliknąć. Takie problemy mogą spowodować rezygnację z zapisu na wydarzenie. Dobrym pomysłem jest rozesłanie projektu strony rejestracji do znajomych i uważne przeanalizowanie uwag i sugestii, które pojawią się po pierwszych testach.

Mimo wszystko Neil Patel mówi, że szczegółowy opis webinaru na stronie zapisu zwiększa liczbę rejestracji: „bardziej szczegółowa wersja opisu webinaru przekonwertowała o 12,8% skuteczniej niż oryginał.”

10 pytań, które pomogą napisać zaproszenie na webinar w pół godziny

W reklamach i stronach rejestracji korzystaj z przycisków, zawierających CTA, czyli wezwania do działania. Przykłady CTA, które możesz użyć:

  • Chcę zapisać się na szkolenie
  • Zapisz się i zdobywaj więcej klientów
  • Chcę dołączyć do webinaru
  • Dołącz do wydarzenia

Zwiększenie frekwencji

Możesz zwiększyć wskaźnik odwiedzin webinaru, jeśli odpowiednio wcześniej poinformujesz uczestników mailowo, że tym razem nie będzie nagrania z webinaru. Nie oznacza to, że musisz całkowicie rezygnować z nagrywania webinarów. W jakim celu taki zabieg jest stosowany i jak zrobić to profesjonalnie przeczytaj tu.

Jak zaplanować skuteczną kampanię mailingową?

  • 4 dni przed webinarem wyślij wiadomości e-mail do wszystkich,
  • 3 dni przed wyślij e-mail do tych osób, które nie otworzyły poprzedniego listu, ale zadbaj o to, żeby temat różnił się od poprzedniego,
  • 2 dni przed: jeszcze jedna wiadomość do tych osób, które do tej pory nie przeczytały Twojej wiadomości,
  • 1 dzień przed: e-mail z przypomnieniem,
  • kolejne przypomnienia wyślij 1 godzinę i 15 minut przed wydarzeniem.

Jeśli chcesz podnieść wskaźniki wejścia na webinar, używaj bonusów, które można dostać tylko uczestnicząc w tym wydarzeniu. Powinien to być naprawdę wartościowy bonus i dostępny tylko podczas webinaru. Ewa Wysocka z Mindvalley dzięki temu trikowi zwiększyła liczbę odwiedzin webinaru do 35%.

Wysyłaj krótkie filmy w e-mailach przedwebinarowych. Mają być krótkie, ale intrygujące.

Optymalny czas webinaru: mniej niż 60 minut w środę i czwartek.

Przeczytaj również: Chcę więcej uczestników! Co robić, jeśli na wydarzeniu jest mało osób?

Sprzedaż na webinarze. Uczestnik = Klient

Pamiętaj, że webinar na 50 osób i na 500 osób wymaga tyle samo poświęconego czasu i wysiłku, ale zyski są o wiele większe.W końcu różnica cen za pokój webinarowy nie jest aż tak odczuwalna, jeśli wypełnisz go odpowiednią liczbą odbiorców. Jeśli wahasz się, który plan taryfowy wybrać, zdecyduj się na ten, w którym możesz zaprosić więcej uczestników.

Obejrzyj własne nagrania webinarów, aby zobaczyć i wyeliminować nieprofesjonalne i niepożądane błędy, słowa, intonacje, których początkowo nie zauważyłeś. Potraktuj to jako lekcję i staraj się stopniowo zmieniać te zachowania.

Opowiadaj o sobie, swojej biografii jak najrzadziej. Uczestnicy biorą udział w webinarze , aby zyskać nowe informacje i doświadczenie, a nie słuchać o Twoim życiu prywatnym.

Używaj co najmniej 1 slajd na minutę prezentacji, ale w tym przypadku obowiązuje zasada: im więcej, tym lepiej. Jednym z Twoich głównych zadań jest utrzymywanie uwagi uczestników. Musisz być lepszy od Netflixa, YouTube’a, Facebooka.

Wspomnij o produkcie, ale nie sprzedawaj go od razu na samym początku.

Odpowiadaj na wszystkie pytania uczestników na samym końcu webinaru. Zaplanuj część z Q&A po tym, jak zaproponujesz swój produkt.

Zaproś moderatora. Zwykle wystarczy jedna osoba. Powinieneś być skupiony na prezentacji, a rozmowy, moderację czatu i kwestie techniczne pozostaw pomocnikowi.

Referencje. Opinie klientów można wykorzystać do zwiększania konwersji. Pokaż opinie na stronie sprzedaży i slajdach.

Podkreśl korzyści i wyniki, jakie otrzyma klient, po zakupie Twojego produktu.

Guru marketingu o sprzedaży na webinarze

Russell Brunson zwiększył zyskowność jednej rejestracji z 9 USD do 16 USD, korzystając z techniki zamknięcia okresu próbnego. Musisz zrobić tak, aby uczestnicy zgodnie skinęli głowami. Przykłady: „Czy to ma sens?”, „Czy to nie jest niesamowite?” lub „Zgadzasz się?”

Jeśli masz pytania, zadzwoń do nas. Russell Brunson zwiększył sprzedaż na webinarach o 25%, dodając opcję na końcu webinaru, która pozwala widzom zadzwonić pod numer z konkretnymi pytaniami, które dotyczą zakupu. Uczestnicy zostawiali pytania za pośrednictwem poczty głosowej w Google Voice. Zachęcamy do zastosowania tej metody, ale pamiętaj, że to zobowiązuje Cię do oddzwonienia.

Mniejsze webinary mogą czasami działać lepiej, ponieważ możesz szybciej i dokładniej odpowiedzieć na wszystkie pytania i uwzględnić potencjalne scenariusze. Źródło: JLD z Eofire.com i Neil Patel.

Jasno określ, jakie konkretne działania powinni wykonać uczestnicy. Nic nie działa skuteczniej niż prosta instrukcja. To co, dla Ciebie wydaje się oczywiste, dla odbiorcy może być skomplikowane. W takiej sytuacji najlepiej wyświetlić zrzuty ekranu kolejnego kroku: „Kliknij przycisk Zamów teraz, aby kupić produkt za pomocą linku. Oto zdjęcie” Źródło: David Siteman Garland i Steven Essa.

Adobe zwiększył wskaźnik konwersji z 1% na 20%, zmieniając dotychczasowe podejście. Zaprosili do współpracy firmy zewnętrzne, które mają już określoną relację z grupą docelową. Nie traktują każdego jako potencjalnego klienta, prowadzą serie webinarów, zapraszając na nie uczestników odpowiednio do tego, na jakim etapie cyklu sprzedaży się znajdują, oferują wersję próbną z codziennym treningiem (CTR na tym etapie wzrósł nawet o 30%).

Nie zapomnij założyć darmowe konto na MyOwnConference i skorzystać ze wszystkich funkcji.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!