Statystyki webinarów w MyOwnConference

Statystyki webinarów

Statystyki webinarów to jeden z najważniejszych elementów każdego wydarzenia. Wielu organizatorów jednak nie zwraca na nie należytej uwagi – a to duży błąd!

W końcu statystyki pozwalają ocenić frekwencję na webinarach i zainteresowanie uczestników ich treścią. Za ich pomocą organizator webinarów może więc łatwo przeanalizować dane dla każdego użytkownika i na ich podstawie dostosować swój materiał.

Webinaria – jako kanał marketingowy i lejek sprzedażowy – rozwijają się w zawrotnym tempie. Dlatego zacznij analizować swoje webinary pod kątem statystyk. Platforma MyOwnConference zapewnia wszystkie niezbędne do tego narzędzia.

Statystyki: wszystko, co może Ci się przydać

Historia webinaru

Nasza platforma dostarcza wielu informacji o wydarzeniu online. Możesz to również wykorzystać w raportowaniu, na przykład w celu pokazania przełożonym lub potencjalnym klientom skuteczności Twojego webinaru. Często statystyki przydają się, gdy chcesz dokonać analizy tego, jak pracujesz i co tworzysz.

Obłożenie sali webinarowej

Statystyki - obłożenie sali

W tej podsekcji pokazywany jest odsetek uczestników, którzy zostali zaproszeni i wzięli udział w wydarzeniu online. Tutaj możesz również śledzić czas, gdy pokój webinarowy był bardziej zajęty.

Takie informacje mogą się przydać do określenia geolokalizacji Twoich potencjalnych klientów. Jest to ważne, ponieważ poznasz, w jakiej są strefie czasowej, a co za tym idzie – jakie godziny są dla nich najbardziej dogodne. Pozwoli Ci to również określić, w jakim języku najlepiej pisać zaproszenia dla potencjalnych uczestników kolejnego webinaru.

Dodatkowo możesz zobaczyć, ilu użytkowników otrzymało maile z listy mailingowej MyOwnConference, i ilu z nich zapisało się na Twój webinar. Z pomocą tej funkcji możesz również ocenić jakość naszych usług.

Przypominamy, że uczetsnicy mogą otrzymywać automatycznie powiadomienia za pomocą bota telegramowego MyOwnConference.

Historia czatu

Historia czatu

Ten punkt jest bardzo ważny, to bez wątpienia. W historii czatów możesz: określić, którzy użytkownicy byli najbardziej zainteresowani webinarem, kto z nich był najbardziej aktywny; możesz też wyodrębnić wszystkie pytania, które zadali uczestnicy udzielić na nie odpowiedzi już na kolejnym webinarze (lub w inny sposób). Pamiętaj, aby nie wpaść w spam.

Historia czatu jest pełna, wyświetla zarówno korespondencję ogólną, jak i osobistą. Wszystkie te informacje można pobrać w formacie XLSX i CSV.

Uwaga! Staraj się nie przekazywać poufnych danych z tych czatów osobom trzecim. Często podczas wydarzeń online można dyskutować na tematy istotne tylko w kręgu określonych osób. Na przykład ktoś może zostawić informacje o swojej lokalizacji, numerze telefonu itp. Niektórzy mogą wykorzystać to wszystko do własnych, egoistycznych celów. Dlatego zrób wszystko, aby zapewnić maksymalną ochronędanych osobowych uczestników webinaru.

Historia wejść i wyjść

Historia wejść i wyjść

Ta sekcja wyświetla dokładną liczbę użytkowników, którzy wzięli udział w webinarze. Liczby obok użytkowników wskazują liczbę uczestników korzystających z tej samej sieci podczas łączenia się z wydarzeniem. Należy pamiętać, że gdy kilku uczestników wchodzi na webinar z tego samego adresu IP, połączenie internetowe jest dzielone przez liczbę połączeń. W tym przypadku MyOwnConference nie gwarantuje wysokiej jakości dźwięku i obrazu webinaru.

W przypadku imprez firmowych zalecamy korzystanie z Internetu o prędkości 50 Mb/s lub wyższej. Aby sprawdzić połączenie, przejdź przez systemy testowe.

Historię wejść i wyjść można również pobrać w formacie XLSX i CSV.

Statystyki CTA

Statystyki CTA

Przyciski sprzedażowe są szczególnie popularne i pomagają w promocji Twojego produktu lub usługi. W zebranych statystykach możesz zobaczyć stosunek uczestników, którzy wzięli udział w webinarze, do liczby kliknięć w konkretny przycisk sprzedaży. Co więcej, każdy przycisk będzie miał własne statystyki.

Więcej o przyciskach i sposobach ich używania dowiesz się z naszego artykułu: „Call To Action lub CTA: wezwanie odbiorców do działania”.

Ciekawe statystyki dotyczące webinarów, o których warto pamiętać

1. Dni w środku tygodnia są najlepsze na organizację webinaru

Światowe statystyki pokazują, że udane webinaria powinny odbywać się we wtorki i środy. Obecnie średnia liczba uczestników webinarów to 260 osób. Średnia frekwencja wynosi od 40% do 50% liczby rejestrujących się.

2. Webinary powinny trwać od 30 do 40 minut

Według BigMarker 44% uczestników webinarów woli sesje trwające 45 minut. 41% stwierdziło, że chciałoby, aby trwały 30 minut. Tylko 10% powiedziało, że chciałoby wziąć udział w godzinnym webinarium.

Dlatego też, jeśli zamierzasz poprowadzić webinar, postaraj się, aby trwało to 30-40 minut.

3. 40% uczestników webinaru zwraca uwagę na wydarzenie od początku do końca

Według Make Social Media Sell, średnio 40% słuchaczy koncentruje się na webinarze od początku do końca. Reszta z reguły ostatecznie traci zainteresowanie i opuszcza transmisję.

Aby utrzymać zaangażowanie odbiorców, musisz tworzyć treści naprawdę wysokiej jakości. Jak to zrobić? Przeczytaj na naszym blogu.

4. Po zakończeniu wydarzenia publiczność może nadal wykazywać zainteresowanie Tobą.

10 dni po webinarze nadal możesz mieć 47% wyświetleń, jeśli posiadasz nagrania webinarów. Po 20 dniach liczba ta spada do 24%. Do 30 dnia będziesz tylko 10% wyświetleń.

5. Promocja za pośrednictwem sieci społecznościowych zwiększa frekwencję na webinarach.

Prowadząc webinary, Venture Harbor nie wiedział, dlaczego współczynnik zapisów na webinary wynosił tylko 20,56%. Wszystko się zmieniło, w momencie, gdy organizacja zmieniła taktykę i wykorzystała promocję za pośrednictwem Google i sieci społecznościowych.

Ty też chcesz odnieść sukces? Następne wydarzenia zorganizuj za pośrednictwem platformy MyOwnConference!

Spodobał ci się ten post? Podziel się!