Trendy w branży webinarów i konferencji online w 2018 roku

Trendy

Jakie zmiany czekają na nas w branży webinarów i konferencji online w roku 2018? Jak zmieni się podejście do prowadzenia webinarów? Co już nie jest aktualne ? W dzisiejszym wpisie opowiemy o trendach w prowadzeniu webinarów.

Technologia WebRTC zamiast Flash

Adobe Flash Player — to technologia, która pozwoliła na odtwarzanie wideo i audio oraz banerów animowanych. Wiele lat na platformach do prowadzenia webinarów wykorzystywano Flash jako główną technologię do prowadzenia wideokonferencji i transmisji online.

 25 lipca 2017 r. firma Adobe oświadczyła, że Flash jest już “przestarzałą” technologią. Obecnie ta wtyczka ma za dużo niedogodności. Po pierwsze, o znacznie obciąża procesor, a Po drugie, Flash musisz zainstalować dla każdej przeglądarki, a następnie stale go aktualizować, co jest dość niepraktyczne.

Mimo to, że Adobe Flash Player będzie wspierany do końca 2020 roku, lepiej już w 2018 szukać serwisu do prowadzenia webinarów, który będzie działać bez tej technologii.

 W MyOwnConference już nie korzystamy z Adobe Flash Player dla uczestników i gości webinaru. W drugiej połowie roku zaczniemy korzystać z innej, bardziej nowoczesnej technologii WebRTC (Web Real-Time Communications), co pozwoli nam “pożegnać się” z Flash na zawsze.

Webinary na smartfonie

Zauważyliśmy, że ponad 50% wszystkich gości webinaru uczestniczą w wydarzeniach za pomocą urządzeń mobilnych. W tym roku liczba takich użytkowników będzie jeszcze większa. W związku z tym w 2018 roku uczestniczenie w webinarze poprzez smartfon lub tablet jest po prostu wymaganą funkcją każdej platformy webinarowej.

Na co muszą zwrócić uwagę organizatorzy i prezenterzy ze względu na to, że coraz więcej uczestników woli uczestniczyć w spotkaniach z urządzeń mobilnych?

Jak samodzielnie stworzyć i sprzedać kurs online ? Płatne udostępnienie nagrań webinarów

  • Najpierw warto unikać małego rozmiaru czcionki podczas prezentacji zarówno w tekstach na slajdach, jak i w wideo lub wykresach.
  • Tworząc strony do rejestracji, zwróć uwagę na to, by były one dostosowane do urządzeń mobilnych.
  • Korzystaj z programów do wideokonferencji i prezentacji online, które zabezpieczą możliwość uczestniczenia w webinarach z urządzeń mobilnych.

Do uczestniczenia w webinarach na platformie MyOwnConference nie ma potrzeby instalowania żadnych aplikacji na smartfon lub tablet. Możesz oglądać webinar prosto z przeglądarki, która jest na każdym urządzeniu. Dzięki temu uczestniczenie jest łatwe i dostępne z każdego miejsca.

Interaktywność

Chyba wszyscy rozumiemy, że w 2018 roku musimy koniecznie zadbać, by nasze prezentacje i szkolenia online były bardziej interaktywne. Komunikacja z uczestnikami może być bardzo skuteczna: zyskasz wdzięcznych słuchaczy, przejścia na swoją stronę i zamówienia.

Interaktywne webinary. Jak to zrobić?

  • Zadawaj pytania uczestnikom, opowiadaj historie z życia i praktyki.
  • Dodaj do opowiadania obrazki, zdjęcia, slajdy. Przygotuj wykresy, rysunki, diagramy.
  • Dodaj wideo, ciekawe filmiki.

Podsumowanie. W 2018 roku na branżę webinarów czekają przede wszystkim zmiany w technologii pokazywania transmisji (odejście od Flash, zwiększenie odwiedzin webinaru z urządzeń mobilnych). W związku z tym, organizatorzy wydarzeń online muszą zadbać o odpowiedni sposób prowadzenia webinarów.

Zapraszamy do przeczytania postu o tym, jak skutecznie zaplanować i przygotować webinar.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!