Jak wdrożyć webinary w swojej strategii wideomarketingowej?

Webinary w strategii wideomarketingowej

Już od kilku lat wideo marketing jest bardzo popularną formą promowania. Można powiedzieć, że zadomowił się już na stałe… Spot, DiY, vlog, webinar i prezentacja, internetowe wywiady – to tylko niektóre formy wideomarketingu. Wszystko wskazuje na to, że ta forma będzie się stawała coraz popularniejsza – zresztą już teraz widzimy jak ogromna jest jego popularność. Właściwie trudno sobie wyobrazić lepszy sposób promocji. Ci, którzy nie korzystają z takiej formy, mogą zostać przez niektórych uznani za staromodnych. Ten, kto potrafi zaoferować chwytliwy i oryginalny filmik, wygrywa. Może w ten prosty sposób wyróżnić swoją markę, co oznacza, że jego popularność wzrośnie – to z kolei oznacza więcej subskrybentów i klientów.

Jeśli wciąż nie wdrożyłeś video marketingu do swojej strategii marketingowej, musisz nadrobić zaległości. Skorzystaj z potęgi obrazu wideo zarówno do budowania świadomości marki, jak i do wzrostu sprzedaży.

W jaki sposób mogą pomóc webinary i konferencje online?

Jeśli przeraża Cię wdrożenie strategii wideomarketingowej, pozwól, że Cię uspokoimy. Nagrania Twoich wydarzeń online są elementem takiej strategii i to od niej możesz zacząć… Jako organizatora webinaru nie będzie Cię czekać dużo pracy, ponieważ nie nie będziesz musiał tworzyć nowego nagrania: pisać tekstu, scenariusza, szukać i kupować sprzętu, nagrywać. Te kroki są już za Tobą.

Jeśli stale prowadzisz webinary, to pewnie masz już sporą kolekcję nagrań z poprzednich wydarzeń online. Wystarczy pobrać je z panelu użytkownika na platformie do webinarów, następnie skorzystać z programu do montażu filmów i zrobić z tego krótkie filmiki, na przykład, dla swojego kanału na YouTube. Zazwyczaj długie wideo ( webinar zwykle trwa około godziny) bez możliwości interakcji zniechęca niektórych użytkowników. Jeśli chcesz, by Twój filmik został obejrzany do końca, zadbaj, by trwał nie więcej niż 30 minut.

Jeśli chcesz podzielić się dłuższym nagraniem, możesz je na przykład podzielić na krótkie odcinki, które wcześniej podpiszesz. Skorzystanie z programu do montażu zajmie Ci chwilę – możesz też to zadanie zlecić komuś innemu tak, aby profesjonalnie obrobił Twoje nagranie. To jednak nie jest konieczny krok. Liczy się treść i długość nagrania.

Obejrzyj nagrania swoich webinarów. Jeśli znajdziesz fragmenty, których usunięcie tylko poprawi jakość materiału: sprawdzenie dźwięku, przedstawienia siebie i zapoznanie się z uczestnikami, odpowiedzi na pytania techniczne. Usuń je w programie do montażu (na przykład DaVinci Resolve, który jest darmowy). Niech filmik będzie dynamiczny i ciekawy.

Promowanie marki osobistej. Jak zbudować markę

Jak można zastosować nagrania webinarów w wideomarketingu?

Dodaj nagranie do sieci społecznościowych

Portale społecznościowe zawładnęły naszym światem. Korzystają z nich zarówno starsi, jak i młodsi użytkownicy. Liczby stale rosną, a media społecznościowe stają się nieodłącznym elementem naszego życia. Z tego powodu również większość reklam przeniosło się właśnie tam, wypracowując nowe sposoby marketingowe. Jednocześnie zmniejsza się nasza zdolność i chęć do skupiania na czymś uwagi przez długi czas. Miej to na uwadzę, twaorząc nagranie do webinaru.

Warto umieszczać w mediach społecznościowych nagrania webinarów, chociażby na Facebooku czy YouTube. To pomoże Ci urozmaicić kontent, przyciągnąć więcej subskrybentów i zwiększyć zasięg odbiorców docelowych. Pokazujesz potencjalnym uczestnikom, czego mogą się spodziewać i pozwalasz im przekonać się, czy chcą Ci zapłacić. Mogąc obejrzeć nawet fragment webinaru, będą mieli poczucie, że nie kupują kota w worku. To bardzo ważne – zastanów się, czy zapłaciłbyś za coś, czego jakości nie byłbyś pewien? Z pewnością zastanowiłbyś się kilka razy.

Poprzez udostępnianie wideo na kanale swojej firmy sprawisz, że osoby zainteresowane rozwiązaniami, które proponujecie, będą oglądać te filmiki, komentować, dzielić się nimi w różny sposób. Każdy może znaleźć swoich subskrybentów. Pamiętaj, że wzmożona aktywność uczestników, wpływa na popularność Twoich stron i korzystnie wpływa na algorytmy. Pamiętaj o regularności, dobrych (czyli krótkich, ale treściwych, konkretnych) opisach pod filmem, konieczności odpowiadania na czacie i o moderacji. Warto analizować statystyki – o której godzinie jest „największy ruch” na Twojej stronie? To dobry moment, aby umieszczać posty.

Dodaj kilka minut z webinaru na stronę rejestracji

Według danych Unbounce umieszczenie wideo na stronie docelowej może zwiększyć liczbę konwersji o 80%. Z jednej strony, w taki sposób użytkownik spędza na stronie więcej czasu, a to znaczy, że potrafi zapoznać się z propozycją i prawdopodobnie zrobić to, czego od niego oczekujemy.

Z drugiej strony, jeśli pokażemy siebie i innych pracowników firmy w filmiku, łatwiej będzie nam zdobyć zaufanie użytkownika i chętniej zostawi on swoje dane kontaktowe. Tak, jak wspominaliśmy wyżej – klient będzie miał poczucie i pewność, że wie, co kupuje – że po drugiej stronie są ludzie.

Jak wybrać kamerę do webinaru lub streamowania?

Dodaj nagranie z webinaru na blog

Napisz na swoim blogu wpis i dodaj do niego nagranie z webinaru. Tekst powinien być krótki, ale jednocześnie zawierać frazy kluczowe. Takie proste działania mogą pomóc w promocji witryny w wynikach wyszukiwania (SEO). Napisz więc, najlepiej w punktach, co będzie zawierać nagranie. Możesz również podzielić nagrania na krótkie odcinki.

Zaletą tego podejścia jest to, że, wyszukiwarki uwzględniają tzw. czynniki behawioralne: czas spędzony na stronie, współczynnik odrzuceń. Teraz wyobraźmy sobie, że użytkownik będzie oglądał nagranie przez pół godziny lub godzinę. Wyszukiwarka uzna to za pozytywny wskaźnik – strona jest ciekawa dla użytkowników. Zwykle poprawi to pozycję Twojej witryny w wyszukiwaniu.

Wniosek jest prosty – wideomarketing jest przyszłością. Możesz zacząć z niego korzystać poprzez wrzucanie gotowych nagrań webinarów na Twoje media społecznościowe. Jest to proste, nie zajmie Ci dużo czasu. nie wymaga również wyższego poziomu zaawansowania. Dlatego zachęcamy – do dzieła!

Spodobał ci się ten post? Podziel się!