Zdalne szkolenie specjalistów: jak MyOwnConference może Ci je ułatwić?

Zdalne szkolenie pracowników z MyOwnConference

W ostatnich latach tryb pracy wielu firm uległ wielu zmianom. Praca oraz edukacja zdalna początkowo były dla nas koniecznością, teraz jednak staje się wyborem i to nierzadko uważanym za tę lepszą opcję. Szkolenia online dla specjalistów stają się coraz bardziej powszechne, dlatego warto zastanowić się nad tym, co zrobić, aby były one jak najbardziej efektywne.

Korzyści nauki zdalnej

Z wielu powodów nauka zdalna staje się coraz częściej wybieraną metodą nauczania. A oto najważniejsze z nich:

Większa elastyczność w planowaniu nauki

Wybierając edukację online, zyskujesz możliwość elastycznego planowania i łączenia kariery, nauki i życia prywatnego. Nie musisz martwić się dojazdami, które zajęłyby Ci sporo czasu. Wszystko dopasowujesz do siebie, do Twojego trybu pracy.

Ucz się we własnym tempie

Sam ustalaj swoje tempo nauki. Niewątpliwie daje Ci to większą szansę na przyswojenie nowych informacji, bez presji czasu i porównywania się z innymi. Nauka online umożliwia przeglądanie materiałów tak często, jak chcesz i kiedy chcesz. To oznacza, że możesz wybrać moment, w którym jesteś najbardziej skupiony, wypoczęty i gotowy do nauki.

Możliwość zaoszczędzenia

Ucząc się w domu możesz zaoszczędzić na kilka sposobów. Po pierwsze, nie musisz codziennie jeździć na zajęcia, a to przy rosnących cenach komunikacji miejskiej czy benzyny jest kluczowe. Po drugie, koszty nauki online również prawdopodobnie będą znacznie niższe. Dlaczego? Bo organizator nie musi wynajmować sali, co łączy się z większymi kosztami, które musiałby dodać do ceny kursu.

MyOwnConference daje nieograniczone możliwości oszczędzania. Umożliwia między innymi prowadzenie i oglądanie lekcji online z dowolnego urządzenia wyposażonego w nowoczesną przeglądarkę. Możesz także uczyć się z dowolnego miejsca na świecie!

Stworzenie indywidualnego środowiska nauki

Jednym ze sposobów na ułatwienie procesu edukacyjnego jest możliwość nauki w dogodnym dla Ciebie środowisku. Ucząc się online, możesz stworzyć własne miejsce, które będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Przestrzeń, w której możesz się skupić i wyciszyć jest bardzo ważna.

Łatwy dostęp do niezbędnych materiałów

To kolejna dodatkowa zaleta uczenia się online: znacznie ułatwia dostęp do potrzebnych materiałów. Większość materiałów będzie w formie elektronicznej, w jednym miejscu, dzięki czemu nigdzie się nie zgubią.

Zdobywanie nowych umiejętności technicznych

Zdobędziesz doświadczenie w komunikacji zdalnej, która staje się coraz bardziej popularna w firmach na całym świecie. Gdy już poczujesz się swobodnie w nauce i pracy zdalnej, łatwiej będzie Ci się poruszać w tej przestrzeni, a to może się okazać ważne w pracy w wielu firmach.

Poprawa motywacji własnej

Pracując lub ucząc się online, będziesz musiał nauczyć się dobrze zarządzać swoim czasem, tak, aby twoje działania były efektywne, a jednocześnie abyś utrzymał odpowiedni balans pomiędzy pracą i nauką a czasem wolnym. To bardzo przydatna umiejętność, która poprawi jakość nie tylko pracy, ale i życia, a także jest kluczowa dla pracodawców.

Etap przygotowawczy

Ten etap jest bardzo ważny: od niego wszystko się zaczyna, budujesz fundament pod dalsze działania. Pomyślny start zależy od tego, czy nauczyciel zbuduje dobrą relację ze swoimi słuchaczami. To zdecydowanie najważniejszy element. Dla uczestników kursów nauka online musi być łatwa: im więcej komplikacji, na przykład przy uruchamianiu platformy, tym mniej przyjazny będzie dla nich proces. To także podstawa.

Przede wszystkim wybierz wygodną i funkcjonalną platformę do prowadzenia zajęć i webinarów online.

Następnie przenieś swoją uwagę na zaplanowanie kursu. Zacznij od rozesłania zaproszeń. Świetną okazją jest dostosowanie się do własnych upodobań, co pozwoli zaoszczędzić Ci sporo czasu. Uczestnicy mogą otrzymywać powiadomienia i przypomnienia o kursie na Telegramie.

Teraz zaplanuj etapy szkolenia online. Wiąże się to z możliwością planowania kilku wydarzeń jednocześnie i wprowadzania zmian do już zaplanowanych.

Na koniec informujemy o nadchodzącym szkoleniu. Powiadom o nim swoich współpracowników za pomocą komunikatorów internetowych, portali społecznościowych itp.

Dobór utalentowanych nauczycieli

Zdalne szkolenie pracowników- wybór nauczycieli

Właściwy wybór nauczyciela jest jednym z głównych elementów organizowania udanego szkolenia. Wybieraj nauczycieli, którzy będą wchodzić w interakcję ze swoimi uczniami i sprawiać, że wykład będzie interesujący i ekscytujący. Monotonia to Twój największy wróg. Efekt końcowy zależy od tego, w jaki sposób informacja zostanie przedstawiona i czy zainteresuje ona odbiorców.

Zrób porządny research, wybierając osobę mającą prowadzić szkolenie. Zobacz, jakie ma doświadczenie, jeśli to możliwe, przejrzyj jego wcześniejsze wystąpienia. Sprawdź, jak prowadzi zajęcia, czy angażuje uczestników. W ten sposób będziesz wiedzieć, czy na pewno zatrudniasz odpowiednią osobę.

Część praktyczna wpływa również na efektywność treningu. W rzeczywistości jest to jego kluczowy punkt. Jeśli każda część teoretyczna zostanie poparta prawdziwymi przykładami, pomoże to uczniom szybciej przyswoić materiał.

Nie da się oczywiście uniknąć wszystkich problemów i przygotować na wszystkie możliwości. Czasem nawet najbardziej, wydawałoby się, doświadczony specjalista po prostu nie będzie w stanie wyrazić swoich myśli i przekazać wiedzy innym. Każdemu zdarza się gorszy dzień. Mimo to, odpowiedzialne podejście do wyboru specjalisty zmniejszy szansę na porażkę. Dzięki potędze platformy webinarowej, takiej jak MyOwnConference, możesz zaoszczędzić sobie kłopotów z prowadzeniem zajęć online.

Wygodne wyposażenie techniczne na zajęcia

Rozpoczynając proces nauki online, zupełnie normalne jest martwienie się o to, czy Twoje oprogramowanie jest ku temu wystarczające. Na szczęście sprzęt do nauki online jest dość prosty: nie potrzebujesz wymyślnych i drogich narzędzi, wystarczy chociażby smartfon.

Uporządkuj wszystkie aspekty techniczne, bez względu na to, jakiego urządzenia do tego używasz. Upewnij się, że masz dobrą jakość obrazu i dźwięku oraz niezawodne połączenie internetowe. Na koniec zadbaj o miejsce pracy – tak, aby dobrze Ci się w nim przebywało.

Korzyści z platformy MyOwnConference

MyOwnConference umożliwia prowadzenie i oglądanie kursów online z dowolnego urządzenia i dowolnego miejsca na świecie. Aby to zrobić, wystarczy mieć nowoczesną przeglądarkę i dobre połączenie z Internetem.

Ponadto do pełnego zdalnego szkolenia specjalistów potrzebna jest potężna baza techniczna. To także zapewni Ci MyOwnConference. Mowa o kilkunastu centrach danych w standardzie TIER-III i wyższym, ponad dwustu serwerach i trzech usługach w chmurze. Dzięki temu ludzie z różnych części świata będą mogli się bez trudu połączyć. Jest to szczególnie przydatne dla firm, które wolą zatrudniać pracowników zdalnie.

Niektóre statystyki

Nasz serwis od wielu lat specjalizuje się w organizowaniu szkoleń online oraz wydarzeń online. Przez ten czasu zaufały nam setki tysięcy internautów na całym świecie, a w 2020 roku na platformie zorganizowano ponad milion webinariów.

MyOwnConference zapewnia między innymi stabilne połączenie i pomoc na każdym etapie korzystania z usługi. Czy to nie przekonywujące argumenty? Myślimy, że tak!

Wróćmy w takim razie do szkolenia online dobrych specjalistów. Zarejestrowałeś się już na MyOwnConference i jesteś gotowy na zorganizowanie świetnego szkolenia online dla swojego zespołu lub wziąć w takim udział. Co dalej?

Jeśli przydzielono Ci rolę administratora wydarzenia, możesz łatwo zarządzać wystąpieniami prelegentów. Nasza platforma pozwala na efektywną interakcję z wieloma prowadzącymi. Jeśli w lekcji online dla Twoich podwładnych lub współpracowników jest kilku szkoleniowców, wygodnie będzie Ci zarządzać webinarem.

Nawiasem mówiąc, na MyOwnConference masz możliwość zaproszenia od jednego do dziesięciu prelegentów jednocześnie. Liczba uczestników może sięgać nawet dziesięciu tysięcy. Koniecznie odwiedź naszą stronę, aby zapoznać się z całą jej ofertą!

Świat zmienia się w niesamowitym tempie, a nasze sposoby interakcji z nim także osiągają zupełnie nowy poziom. Zdalne szkolenie specjalistów jest zdecydowanie częścią tej długiej podróży i ma swoje zalety. A najlepszą rzeczą w tym biznesie jest wyprzedzić resztę i zdalnie szkolić doskonałych specjalistów z MyOwnConference.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!