Site icon Блог

Користувачі скаржаться на розсилку?

Як не потрапити в СПАМ? Користувачі скаржаться на розсилку?

Існує безліч причин, через які ваше запрошення на вебінар або інша розсилка може бути позначена як спам.

Це і ключові слова, які потрапляють під спам-фільтр, і неправильний HTML-код, і просто погано налаштована електронна скринька. Пропонуємо розглянути основні причини, через які ваші листи потрапляють до спаму.

Ви не спамер, якщо не порушуєте правил гри

Інструкція дуже проста, для початку, не займайтеся однотипною розсилкою, щоб не стати позначеним як «спамер» такими поштовими сервісами як Gmail. Отже, ви не спамер, доти ви не порушуєте правил гри.

Якщо занадто довго розсилати однакові листи, то можна натрапити на скаргу. І якщо вам щастить на цьому тижні, то наступного є велика ймовірність отримати бан. Так вже склалося, що маючи обмежений список адрес ви ризикуєте відправите в одну скриньку два однакових листи. А за це можна отримати скаргу. Більшість простих користувачів можуть відкрити першого листа, а вже другий просто відмітити як спам, навіть не переглянувши зміст.

Як необережність користувача шкодить вам

Це не обов‘язково буде означати, що ваша компанія потрапила в немилість клієнта, втомленого від набридливої розсилки. Багато хто здійснює такі неприємні для відправника дії, бо просто хоче відписатися від розсилки або видалити лист, або взагалі рефлекторно, просто не на ту кнопку натиснувши.

Тобто, через незнання інтерфейсу поштової програми, ваш потенційний клієнт просто клацає «якусь кнопку» в інтерфейсі своєї пошти. І вуаля, скарга на вашу організацію вже відправлена. Не важливо, як це сталося, чи навмисно, чи з необережності. Зрозумілим є те, що такі дії можуть завдати чималої шкоди відправнику, тобто вам. Може навіть дійти до того, що наприклад Gmail (і схожі поштові сервіси) почнуть блокувати наш, або ваш сервер розсилок, якщо на вас прилетить ще декілька таких скарг.

Але ситуація (якою б патовою вона спочатку не здалася вам) не така вже й критична. Все можливо виправити.

Якщо ви як відправник займаєтеся подібною розсилкою самостійно, то скарги від користувачів, це досить передбачуваний ризик.

Трохи про політику поштових сервісів

В інтернеті відбувається постійний аналіз даних листів, пов‘язаних зі спамом, скаргами від клієнтів, користувачів та іншим. Таким чином поштові сервіси отримують можливість блискавично реагувати на недобросовісних рекламників. Електронна пошта продовжує курсувати за адресами, а питання про існування аккаунта розглядається паралельно без шкоди іншим робочим процесам.

Політика поштових сервісів невблаганна, тобто вони і судді, і й кати. Якщо поскаржилися на ваш сервер чи листа, то доведеться або понести покарання, або доводити свою непричетність до недобросовісної розсилки.

Будь-який сервіс, що відповідає за передачу електронної пошти, ставить перед собою мету зберегти чистоту поштових скриньок своїх клієнтів. Але водночас не завжди у фахівців цих служб є час розбирати кожен випадок окремо. Тому вони використовують шаблони і ШІ.

Це стосується того, що адреси, які бомбардує ваша компанія, повинні формувати єдину законно скомпільовану базу даних. І якщо ви зможете довести фахівцям поштових сервісів, що будь-яка скарга це безглузда випадковість, то це того варте, і є сенс прокладати шлях через спам у вхідні.

Нагадаємо, що навіть якщо ви придбали список адрес або взяли їх в оренду (тобто на кожне юридичне питання ви знайдете відповідь), то це не дає ніяких гарантій, тому що скарги все одно будуть. Це означає, що розсилка знову виявиться неефективною?

Спробуємо мінімізувати кількість цих скарг…

«Скарга на спам» простою мовою

Користувачі постійно закидають повсякденні листи в спам, бо це просто. Пара позначок і справу зроблено.

Оператор поштового сервісу, або зараз ШІ, розглядає скаргу. А користувач навіть не підозрює, що своїми діями викликав таку ланцюгову реакцію. Навіть зараз для значної частини користувачів позначка «Це спам» є цілком зручний і швидкий спосіб позбутися нав‘язливої (або не дуже) розсилки або листа… Хм, з одного боку це так. Дійсно поштові сервіси блокують майбутнє надходження листів від цього адресата. А з іншого, оператор електронної пошти змушений в обов‘язковому порядку надати інформацію в сервіс розсилки. Саме так усі можливі дані про скаргу потрапляють туди.

Представники поштового сервісу знайомлять автора (в нашому випадку це вас) з суттю проблеми і скаргою.

Скаржник невідомий, але покарання реальне

Часто інформацію про скаргу подають в невеликому автоматичному повідомленні. Все це робиться для того, щоб ви не змогли визначити людину, яка поскаржилася на розсилку. Швидше за все вас просто зобов‘яжуть звернути увагу на дану ситуацію без деталей. І якщо ніяких заходів з вашого боку не буде вжито, то всі ваші наступні листи будуть 100% заблоковані. В разі отримання постійних скарг від клієнтів, працівники поштових сервісів мають право заблокувати ваш аккаунт назавжди, та навіть подати нам скаргу з вимогою заблокувати ваш аккаунт і на нашому сервісі для проведення вебінарів, тому що ми робимо для вас автоматичні розсилки запрошень на ваші вебінари.

Обійти систему не вдасться. Оскільки сервіси контролюють всі запити, що надходять від їхніх користувачів. Також у поштових компаніях працюють спеціалісти, які готові вручну затверджувати блокування ненадійного аккаунта.

Розберемо основні причини переслідування через спам

«Роблю все по совісті, за правилами, за недобросовісну розсилку навіть не брався. Чому з мене вкотре роблять злісного спамера?»

Як ми зазначали вище, користувачі можуть випадково навішувати вашим листам негативні ярлики. Але варто бути перед собою чесними, тому що ми самі зазвичай є причиною власних промахів. Зупинімося на цьому докладніше.

👉 База адресатів складена добросовісно, але той, хто ще місяць тому спокійно отримував вашу розсилку, сьогодні владним рухом руки відправляє ваш лист у спам. Це відбувається через занадто довге відсилання розсилки. Для того, щоб такого не відбувалося, слід частіше запитувати на неї дозвіл.

👉 Купуючи базу емейл адрес, радимо перед розсилкою поцікавитися у користувачів, чи потрібна їм ця інформація взагалі.

👉 Також поширена помилка є та, коли компанії додають у свої бази імейл адреси, які були надруковані на візитівках, в резюме і так далі. Є висока ймовірність потрапити в спам після такої розсилки. Інформація, яку надають в таких джерелах, призначена для особистих потреб, а не для комерційних цілей.

Тобто, якщо підсумувати, то найбільша помилка, з якою компанія зустрічається, це відсутність дозволу на розсилку від потенційних клієнтів. Так, нехай це буде трохи складніше. Але згода адресата на прийом ваших запрошень на онлайн-захід заощадить ваш час і вбереже від блокувань.

Чи можна якось уникнути скарг?

Ми не втомлюємось повторювати, що дозвіл на розсилку це є ваше все! В іншому випадку приготуйтеся до того, що папка «спам» стане постійним місцем для ваших листів. Принаймні, тих, які встигнуть дійти, перш ніж ваша розсилка буде заблокована. І все? Розходимося? Ще ні. Існує декілька прийомів, які допоможуть уникнути скарги.

👉 Не забувайте про повторне запитання до клієнта. Такі дії допоможуть підтвердити дозвіл клієнта на розсилку інформації, час від часу.

👉 Важливо пам‘ятати, що покупець або той, хто люб‘язно надав особисті дані про себе, може бути не в захваті від вашої розсилки. Не потрібно формувати списки з разових клієнтів, колишніх працівників або старих друзів.

👉 Все-таки придбання та оренда переліку адрес це марна трата грошей. Тому до позитивного результату це навряд чи призведе, а ось в «спамі» опинитеся. Краще вже налагоджувати особистий контакт і отримувати дозвіл на розсилку.

👉 Корисною функцією буде кнопка «Відмовитися від розсилки». Це доречно не стільки з точки зору юридичних моментів, скільки з позиції хорошого тону. Чим яскравіше кнопка, тим краще для вас.

👉 По одежі стрічають. Тому якщо лист буде мати репрезентативний вигляд, то зможе зацікавити потенційного клієнта, і в спам воно навряд чи потрапить. Тому радимо серйозно підходити і до дизайнерських рішень і до банальної орфографії.

👉 Не можна обманювати своїх потенційних клієнтів. Умови розсилок повинні бути максимально прозорими. Містити інформацію про тривалість розсилки, про приблизну тематику, про характер листів. Не можна обіцяти щоденні новини, а надсилати тонни реклами.

До того ж будь-яку рекламу можна загорнути в цікаву новину.

Як правильно надсилати запрошення на вебінар

Щоб запрошення на вебінар не потрапили до спаму, завжди дотримуйтеся таких самих правил. Враховуйте також те, що використовуючи вбудований сервіс розсилки нашої вебінарної платформи, варто бути уважним, коли змінюєте наш стандартний шаблон запрошень.

Наприклад, замінюючи логотип платформи на власний, використовуйте зображення такого ж розміру. Не робіть його занадто великим або надто яскравим бо це лише погіршить ситуацію. Надмірно помітний або агресивний логотип може викликати підозру у поштових сервісів і знизити довіру з боку отримувачів.

Також спам-фільтр може спрацювати, якщо ви зробите підпис листа занадто довгим або будете використовувати спам-слова.

І головне є те, що краще використовувати повні посилання, без скорочень і без застосування сервісів для скорочення URL. Це перший крок до того, щоб із майже стовідсотковою ймовірністю не потрапити до спаму.

Також будьте уважними, бо якщо тіло листа складено українською, а підпис буде, скажімо, англійською, це теж стане причиною, через яку ваші учасники просто не отримають ваші запрошення.

Що далі? Оптимізація і перевірка на практиці

Як і у всіх інших формах маркетингу, в email-маркетингу, є багато моментів, через які щось може піти не за планом. Найсумніший сценарій це потрапляння листа до папки «Спам».

Тепер, коли ви знаєте найпоширеніші причини, через які ваші листи потрапляють до спаму, ви можете розпочати роботу над оптимізацією своєї поштової кампанії.

Перевірити, як працює розсилка і сервіс вебінарів MyOwnConference, можна створивши безкоштовний аккаунт.

Часті питання учасників

Чому мої листи потрапляють у спам?

Це може бути спричинено використанням тригерних слів, надмірною кількістю зображень, відсутністю автентифікації домену або поганою репутацією IP-адреси. Також впливає відсутність чіткої можливості відписатися від розсилки.

Як уникнути потрапляння листів у спам?

Переконайтеся, що ваші листи мають автентифікацію SPF, DKIM та DMARC, уникайте використання тригерних слів у темах, забезпечте наявність чіткої кнопки для відписки та регулярно оновлюйте список одержувачів.

Чи впливає частота розсилок на потрапляння у спам?

Так, надмірна частота розсилок може викликати негативну реакцію одержувачів, що призводить до скарг і, як наслідок, до потрапляння листів у спам. Рекомендується дотримуватися оптимального графіка розсилок.

Які технічні налаштування допоможуть уникнути спаму?

Налаштуйте автентифікацію домену за допомогою записів SPF, DKIM та DMARC, використовуйте перевірені сервіси розсилки та слідкуйте за репутацією вашого IP-адреси.

Exit mobile version