Як провести серію вебінарів?

Як провести серію вебінарів?

Що краще, провести цикл вебінарів на одну тему чи щоразу приваблювати учасників новими історіями? Після проведеного вебінару так і не отримали очікуваного зростання популярності та продажу? Досвід багатьох наших клієнтів показує — ланцюжок вебінарів буває значно ефективнішим, ніж проведення поодиноких заходів. MyOwnConference допоможе у виборі зручного планування.

Що таке цикл вебінарів?

Цикл або серія вебінарів — це кілька онлайн зустрічей, які об’єднує одна тематика та аудиторія в ланцюжок заходів. Насправді це виглядає так: створюється вебінар з однієї теми та розбивається на кілька частин. На кожній зустрічі розглядається один-два аспекти. І в результаті тема розкривається максимально і з різних боків.

Вигода для учасників очевидна: вони одержують більше корисної інформації. З таким підходом слухач реєструється на захід один раз і автоматично отримує нагадування про старт наступної зустрічі.

Але чи потрібно організатору витрачати час на створення цілої серії вебінарів? Ми знайшли кілька аргументів за та проти.

Цикл вебінарів: аргументи “за”

Постійна та лояльна аудиторія

Вебінар — це зручний інструмент, який дозволяє ділитися інформацією та практичними ідеями з широкою аудиторією.

Якщо регулярно запускати вебінари у заданий час за узгодженою темою, можна зібрати постійну аудиторію. Завдяки ланцюжку вебінарів навколо себе чи компанії формується лояльна аудиторія. Частина учасників регулярно відвідуватиме заходи, читатиме листи й в майбутньому, можливо, користуватиметься вашими товарами та послугами.

Статус експерта

Займаючись освітою клієнтів та надаючи їм корисний та актуальний контент, підвищується ваша цінність та формується статус експерта.

Як перетворити вебінари на бізнес

Експертам довіряють та прислухаються до їхньої думки. А ще вдаються до їхніх послуг. Тому не скупіться ділитися корисною інформацією, яку можна використовувати в житті та отримати відчутний результат.

Підвищення продаж

Неодноразові маркетингові експерименти свідчать, що користувачеві легше оформити замовлення після кількох взаємодій із компанією. Тому після проведення одного-двох вебінарів не варто очікувати негайних результатів. А ось серія вебінарів допоможе наблизитися до бажаних цілей: оформлених замовлень та оплачених угод. Адже виходить, що ви постійно перебуваєте в полі зору своїх потенційних клієнтів і підтримуєте інтерес у тих, хто не готовий до покупки відразу після першого вебінару.

Чим більше проводиться вебінарів, тим кращими будуть результати. І це правило справді працює.

Пам’ятайте, не варто тиснути на учасників, постійно розхвалюючи свою пропозицію. Якщо постійно розповідати одне й те саме, можна швидко втратити частину своєї аудиторії. Використовуйте інструменти продажу та перенаправляйте учасників на потрібну сторінку після закінчення вебінару.

Економія

Проводити серію вебінарів вигідно не лише тому, що можна отримати більше потенційних учасників та клієнтів. Найчастіше ціна за використання вебінарного сервісу не залежить від кількості зустрічей, що проводяться на ній. А це означає, що можна протягом місяця проводити вебінари щодня без додаткових витрат.

Цикл вебінарів — ціни

Серія вебінарів. Думка експерта Катерини Радченко

“Якщо ви справді зацікавлені у проведенні вебінарів, збирайте матеріал одразу на серію. Навіть новачки, тим паче новачки. Подумайте самі, ніхто про вас не знає. Що вмієте, який досвід не зрозуміло. Але якщо плануєте серію вебінарів, значить вам є що розповісти та наміри у вас серйозні. Поклавши руку на серце, є велика ймовірність, що перший цикл буде провальним. Але у вас буде те, чого не має більшість ведучих.

Це досвід проведення серії вебінарів та безліч ідей, як зробити це класно наступного разу. Щоб не зіпсувати собі карму на майбутнє, розповідайте лише про те, що любите і в чому розумієтеся. Повірте, якщо людина часто ходить на вебінари, одразу видно, хто хоче донести інформацію, а хто просто хоче зрубати грошей. Так, тільки не викладайте відео з першої серії, переконайтеся, що ви задоволені своєю презентацією. Можливо, краще змонтувати нарізку з усього циклу.”

У плані планування та організації що один вебінар, що серія — займають майже стільки ж часу.

Під час планування просто позначте кілька днів у календарі або натисніть кнопку “Клонувати”.

Цикл вебінарів — активація
Цикл вебінарів — клонування

Як швидко підготувати вебінар MyOwnConference, можна прочитати тут.

Цикл вебінарів: аргументи проти

Більше часу та сил на організацію

Потрібно набагато більше часу та сил на організацію серії вебінарів, ніж на один. Адже для кожного заходу треба підготувати презентацію, план та зміст виступу, запросити ведучих, зібрати учасників. Щоб полегшити це завдання, делегуйте частину обов’язків співробітникам, колегам або фрілансерам.

Зниження активності учасників

Може статися, що після першого вебінару інтерес учасників до заходів трохи згасне. На другу чи третю зустріч із серії прийде менше людей. Щоб цього не сталося, не забувайте регулярно нагадувати про вебінари та не припиняйте просування. Також подумайте над змістом: діліться корисною інформацією, але не намагайтеся все найцікавіше розповісти на першій зустрічі.

Поради щодо того, як зробити так, щоб учасники не заснули на вебінарі.

Цикл вебінарів. Думка експерта Ольги Пархомової

“Що краще: цикл вебінарів або один вебінар на одну тему? Як на мене, залежить від теми та цілей організатора. Я особисто терпіти не можу серії зустрічей, на яких щоразу починають із “повторення пройденого” та балаканини ні про що. У результаті повтор займає половину вебінару. Якщо тема сама не об’ємна, краще не розбивати її на окремі заняття. Підготуйте найсоковитішу інформацію, запросіть авторитетного спікера, зробіть симпатичний роздатковий матеріал і добре розкрутіть вебінар у соцмережах. Про те, що з цього можна зробити серію, точно дізнаєтеся з відгуків. А те, що заробити більше хочеться, адже можна і кілька разів такий вебінар провести, та й записи теж продаються.”

Як підігрівати інтерес публіки після вебінару

Цикл вебінарів — публіка

Незалежно від вибраного формату, пам’ятайте, що потрібно підтримувати контакт з учасниками після завершення вебінару. Кілька кроків, щоб ефект від заходу тривав довше:

  • Розмістіть короткі відео з вебінару на Facebook або YouTube.
  • Напишіть про підсумки зустрічі на своєму сайті та сторінці в соцмережах.
  • Напишіть статтю в блозі з відповідями на запитання.
  • Поділіться відгуками учасників.
  • Надішліть учасникам листа з подякою.
  • Заплануйте розсилку для учасників, які пропустили вебінар.
  • Підготуйте запис вебінару.

Спробуйте обидва формати, щоб визначити, який варіант більше підходить. Щоб не було обрано, з майданчиком MyOwnConference підготовка та проведення вебінарів проходять однаково просто та приємно.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!