Як увімкнути технологію WebRTC у браузері

Якщо ви плануєте проводити вебінари, відеоконференції чи онлайн-зустрічі, вам неодмінно потрібно увімкнути технологію WebRTC у вашому браузері. Адже саме її використовує більшість вебінарних сервісів. Сьогодні ми розкажемо вам про декілька способів, як увімкнути цю технологію, якщо вона чомусь виявилась вимкненою. 

WebRTC що це таке і навіщо воно потрібне?

WebRTC (Real Time Communication) технологія, що передає аудіо та відео між мобільними програмами та браузерами. Якщо WebRTC вимкнено у вашому браузері, тоді він не зможе передавати від вас звук та відео. Тобто ви не зможете виступати на вебінарі чи відеоконференції.

Зазвичай, цю технологію ввімкнено за замовчуванням і не потрібно робити нічого спеціального, щоб приєднатися до ефіру. Але бувають ситуації, коли адміністрація забороняє використовувати WebRTC, або в вашому браузері встановлено спеціальні розширення, що блокують технологію.

Далі ми покажемо, як увімкнути технологію WebRTC у популярних браузерах.

Як включити технологію WebRTC? 

Google Chrome 

Перевірте, чи в не встановлені у Хромі плагіни, що блокують WebRTC. Це можуть бути WebRTC Leak Prevent, WebRTC Control, Easy WebRTC Block, WebRTC Network Limiter та інші. Для цього у меню виберіть Інші інструменти, а потім перейдіть до вкладки Розширення

webrtc chrome

Серед програм знайдіть відповідні. Вимкніть їх на час вебінару або видаліть, якщо вони вам більше не потрібні. 

Видалити WebrtcControl

Opera 

В Opera WebRTC можна вимкнути двома способами: за допомогою розширення чи в налаштуваннях. 

Спершу слід знайти розширення, що вимикають технологію WebRTC. Для цього у меню браузера виберіть вкладку Вигляд і у списку, що з’явиться, клацніть на пункт Показати розширення.

opera перегляд

У списку знайдіть розширення, що містять у назві слово WebRTC (WebRTC Leak Prevent, WebRTC Control, Easy WebRTC Block, WebRTC Network Limiter). Вимкніть або видаліть їх. 

opera розширення

Щоб увімкнути WebRTC в налаштуваннях браузера, наведіть курсор на назву Опера в лівому верхньому кутку й увійдіть до Налаштувань.

opera налаштування 

Тепер у пошуку напишіть WebRTC і поставте позначку навпроти першого пункту. 

opera webrtc

У деяких випадках браузер Оpеra блокує технологію WebRTC і для вирішення цієї проблеми, потрібно перевірити вищевказані налаштування WebRTC.

Microsoft Edge

Відкрийте список своїх розширень. 

edge розширення Webrtc

Знайдіть серед них WebRTC Control чи інші розширення зі словом WebRTC. Тимчасово вимкніть їх або видаліть. 

Розширення вимкнути Webrtc

Safari 

Наведіть мишку на напис Safari в правому верхньому кутку і виберіть Параметри у меню, що з’явилося. 

safari параметри

Перейдіть до вкладки Експертні та поставте відмітку навпроти пункту Показувати меню “Розробка” на смузі меню

safari розробка

Тепер у меню перейдіть до закладки Розробка та виберіть пункт Експериментальні функції

blank

Mozilla Firefox

В адресному рядку напишіть about:config і натисніть enter. Система повідомить про те, що зміни потрібно впроваджувати обережно. Натисніть на кнопку Погодитись на ризик і продовжити

firefox налаштування

Після цього у рядку пошуку напишіть media.peerconnection.enabled. 

blank

Натисніть на перемикач, щоб false змінилося на true. 

firefox true

Тепер WebRTC увімкнено і ви можете виступати на вебінарі. 

Що робити, якщо так і не вдалося увімкнути WebRTC?

Ви усе спробували, але вам так і не вдалося увімкнути WebRTC? Таке трапляється. Іноді неможливо визначити, який з плагінів блокує цю технологію. Можливо WebRTC заблокував системний адміністратор. 

Але ви все одно можете провести вебінар. Для таких випадків у нас є альтернативна технологія. Це спеціальний плагін у вебінарній кімнаті, який потрібно встановити на комп’ютер. Про те, як завантажити, встановити й використовувати плагін, можна прочитати тут.

Підсумок 

WebRTC незамінна технологія, якщо ви хочете виступати на вебінарі. З певних причин вона може бути вимкнена на вашому пристрої. Дотримуйтесь наших інструкції щодо ввімкнення WebRTC. Або сконтактуйтеся з нашою службою підтримки.