Вебінарні кімнати і їх використання

Вебінарні кімнати і їх використання

У статті ми проаналізуємо технічні аспекти вебінарної кімнати, важливі для ефективної взаємодії та навчання онлайн. Вебінарна кімната необхідна для викладачів, які проводять уроки, або студентів які приймають участь, а також для бізнес-зустрічей та семінарів. Правильний вибір вебінарної кімнати впливає на ефективність навчання та спілкування.

Вебінарна кімната, її зручність та ефективність

Для забезпечення ефективного онлайн-заходу важливо враховувати місткість, можливості зберігання матеріалів для подальшого використання, а також функціональність чату та інтерактивну дошку для полегшення комунікації та візуалізації ідей. Ці елементи утворюють продуктивне середовище для онлайн-зустрічей та вебінарів.

Місткість вебінарної кімнати

Вебінарна кімната, як ключовий інструмент для онлайн-навчання та віртуальних зустрічей, мають різну вмістимість, що дозволяє задовольнити різні потреби користувачів. Вмістимість – це кількість учасників, яку може одночасно містити вебінарна кімната. Цей параметр варіюється від невеликих кімнат для інтенсивних дискусій до великих залів для масштабних презентацій або конференцій. Залежно від мети заходу, вмістимість вебінарної кімнати може стати вирішальним фактором успіху.

Огляд варіантів вмістимості

На нашій платформі для вебінарів ми розуміємо, як важливо мати вибір. Саме тому ми створили різні типи вебінарних кімнат, щоб кожен знайшов ідеальний варіант. Від невеликих групових сесій до масштабних міжнародних конференцій, кожен тип кімнати має свої унікальні особливості та ресурси. Ось детальний огляд варіантів вмістимості, які ми пропонуємо:

 • Безкоштовна кімната – призначена для груп до 20 учасників та до 2 спікерів. Ця кімната надає запис MP4 у форматі 720p, а ще до 1гб хмарного сховища. Ідеальні для семінарів, обговорень у вузькому колі та інтенсивного навчання.
 • Бізнес кімната – розрахована на 150 учасників та до 10 спікерів. Ця кімната надає запис MP4 у форматі 1080p, а ще 30гб хмарного сховища. Використовуються для великих конференцій та корпоративних заходів.
 • Кімната для організацій – можуть знаходитися до 10 000 учасників та до 20 спікерів. Ця кімната надає запис MP4 у форматі 2160p, а ще до 1 терабайт хмарного сховища. Ідеальні для масштабних вебінарів, глобальних зустрічей та презентацій.

Як вмістимість впливає на вибір платформи для різних потреб

Вибір вебінарної платформи на основі вмістимості залежить від багатьох факторів. Для малих груп важливі інструменти для інтерактивної співпраці, такі як інтерактивна дошка та чат. У середніх кімнатах акцент робиться на збалансованість функціоналу для навчання та ділових зустрічей. Великі кімнати та аудиторії потребують високої пропускної здатності, ефективного управління учасниками та можливості проведення масштабних презентацій. Таким чином, рішення про вибір вебінарної кімнати повинно базуватися на специфічних потребах заходу та аудиторії, що відвідуватиме захід, а наша платформа забезпечує високоякісні рішення для різноманітних потреб.

Можливості зберігання даних які надає вебінарна кімната

Зберігання даних у вебінарних кімнатах є ключовим фактором для забезпечення доступу до записів вебінарів, презентацій, документів та інтерактивних матеріалів. Ефективне управління даними забезпечує користувачам легкий доступ до них у будь-який час, забезпечуючи неперервність навчального процесу та робочих зустрічей.

Типи зберігання даних

На нашій платформ, ми врахували вимоги сучасної освіти та бізнесу, зокрема у сфері зберігання та доступу до важливої інформації. Ми пропонуємо гнучкі варіанти зберігання даних, які підходять для різних потреб – від освітніх заходів до корпоративних зустрічей. Нижче наведено огляд можливостей зберігання даних, доступних на нашій платформі:

 • Хмарне зберігання матеріалів – презентації, документи та інші навчальні матеріали можуть бути збережені в хмарі, забезпечуючи легкий доступ з будь-якого місця.
 • Автоматичне зберігання записів вебінарів – це дозволяє викладачам та учасникам повертатися до матеріалів для перегляду або додаткового аналізу.
 • Можливість завантаження записів – спікери можуть завантажити записи на свої пристрої для локального доступу, а також організатори можуть відправляти посилання на цей запис кому завгодно.
Можливість завантаження записів

Після натискання кнопки записів, ми потрапляємо до наступної вкладки з усіма записами вебінару, де можна скопіювати посилання для подальшої передачі.

blank

Важливість безпеки даних та їх доступності у вебінарних кімнатах

На нашій платформі безпека та доступність даних є двома ключовими аспектами, на які необхідно звернути увагу при виборі платформи для вебінарів. Забезпечення безпеки даних включає захист від несанкціонованого доступу та втрати інформації, що є особливо важливим у контексті зберігання освітнього контенту та конфіденційних даних. Доступність даних забезпечує, що всі учасники вебінару мають можливість швидкого доступу до необхідних матеріалів, незалежно від їх місцезнаходження чи часу. Отже, вибір платформи для вебінарів повинен базуватися на гарантії як безпеки, так і доступності даних.

Вебінарна кімната з інтегрованим чатом

Чат є невід’ємною частиною вебінарної кімнати, надаючи можливість для двостороннього спілкування між спікерами та учасниками. Він дозволяє учасникам відразу реагувати на подану інформацію яку надає ведучий, ставити запитання та ділитися думками.

Для спікерів це засіб отримання зворотного зв’язку та адаптації змісту вебінару під потреби аудиторії. Також, чат сприяє створенню спільноти та залученості учасників, що важливо для успішного навчання та спілкування.

Переваги інтегрованого чату в процесі проведення вебінару

Чат – це відокремлений елемент у вебінарній кімнаті, який забезпечує обмін повідомленнями між спікерами, модератором і учасниками вебінару. У вас є можливість керувати цим чатом.

Ваші можливості включають:

 • Регулювання розміру тексту.
Регулювання розміру тексту у вебінарній кімнаті
 • Активація посилань у чаті. За замовчуванням, посилання вимкнені, аби уникнути відволікання учасників на посилання, зовнішні сайти та рекламу.
Активація посилань у чаті вебінарних кімнат
 • Включення модерації чату. Ця функція надає організаторам контроль над кожним повідомленням, яке спочатку проходить їхнє схвалення перед публікацією, а потім потрапляє до чату, уникнувши відволікаючих та недоречних коментарів.
Включення модерації чату
 • Повне блокування текстового чату.
Повне блокування текстового чату
 • Очищення історії чату.
blank

Організатори мають доступ до розширених функцій управління в чаті: над кожним повідомленням учасника розташований ряд кнопок, які дозволяють копіювати, видаляти, закріплювати повідомлення.

blank

У той же час, глядачі мають можливість копіювати текст повідомлень та налаштовувати розмір тексту у повідомленнях/чаті для зручності перегляду.

blank

Проте існує можливість створення приватного чату між учасниками або між учасником та організатором для особистого спілкування. Це забезпечує конфіденційне обговорення питань, які не відносяться до загальної теми вебінару, та допомагає уникнути відволікання інших учасників.

blank

Вебінарна кімната з інтерактивною дошкою

Вебінарна кімната, що має інтерактивну дошку – це сучасний інструмент, який перетворює звичайний вебінар у динамічний і захоплюючий досвід. Вони дозволяють спікеру не лише представляти інформацію візуально, але й залучати глядачів до активної участі. Цей інструмент є особливо корисним у ситуаціях, коли потрібно пояснити складні концепції або працювати з великою кількістю даних.

Роль інтерактивних дошок у залученні учасників

Інтерактивні дошки відкривають нові можливості для залучення учасників у вебінарах та онлайн-сесіях. Завдяки інтеграції різноманітних функцій, вони перетворюють звичайні презентації на інтерактивні та захоплюючі заходи:

 • Показ презентацій: Інтерактивна дошка полегшує демонстрацію презентацій, роблячи інформацію більш доступною та зрозумілою для учасників. Це сприяє кращому засвоєнню матеріалу та підтримує високий рівень залучення.
 • Показ відео: Відтворення відео на робочій поверхні збагачує навчальний процес, роблячи його більш динамічним та візуально привабливим. Така візуалізація допомагає утримувати увагу аудиторії та підвищує ефективність навчання.
 • Інтерактивність з матеріалами: Можливість взаємодії з матеріалами на дошці забезпечує активну участь глядачів. Вони можуть відповідати на запитання, вносити власні коментарі та брати участь у вправах, що робить процес навчання більш захоплюючим та ефективним.
 • Малювання на дошці: Інтерактивна дошка надає можливість малювати прямо під час презентації або обговорення, дозволяючи організаторам наглядно ілюструвати ключові моменти, висвітлювати складні ідеї та залучати учасників до креативного процесу, що зробить вебінар більш цікавим.

Вебінарна кімната, що має ці функції інтерактивних дошок значно підвищують залученість та взаємодію учасників, перетворюючи кожну онлайн-сесію на унікальний та інтерактивний навчальний досвід.

Додаткові функції інтерактивної дошки

Робоча поверхня на нашій платформі дає можливість збагатити процес навчання та вебінарів, інтегруючи різноманітні матеріали. Додавання презентацій та файлів полегшує візуальне представлення інформації. Відео та аудіо допомагають донести складні поняття та забезпечити більш глибоке розуміння теми. Тести та опитування використовуються для перевірки знань та залучення учасників. Записи вебінарів можуть бути використані для повторного перегляду та самостійного вивчення матеріалу. У цих функціях також присутня можливість використання CTA (Call to Action), що дозволяє організаторам створювати ефективні заклики до дії, спрямовані на підвищення взаємодії з учасниками. Ці інструменти разом створюють середовище, що спонукає до активного залучення та засвоєння матеріалу.

blank

Документи

Функція “Документи” у вебінарній кімнаті надає організатору широкий спектр можливостей для ефективної роботи з документами, спрощуючи управління матеріалами вебінару та полегшуючи процес взаємодії з аудиторією. Організатор може додати або видалити файл, запустити чи редагувати презентацию, перейменувати файл, відправити його в чат, дублювати презентацію або об’єднати слайди. Крім того, підтримуються файли у форматах PDF, PPT, PPTX, PPTSX, PPSX, ODP, PNG, JPG. Презентації можуть містити до 250 слайдів, а максимальний допустимий розмір завантажуваного файлу становить 250 Мб, що забезпечує гнучкість та широкі можливості для представлення інформації.

Функція документи у вебінарній кімнаті

Відео і аудіо

Функція “Відео і аудіо” на нашій платформі дозволяє організаторам завантажувати аудіо та відеофайли у форматах MP3, MP4, а також відео з YouTube та Vimeo, з максимальним дозволеним розміром файлу до 1 Гб. Відтворення файлів стане доступним після їх завантаження та конвертації. Організатори мають можливість блокувати відео, запускати його для перегляду або відправляти учасникам, гарантуючи гнучке та ефективне управління мультимедійним контентом під час вебінарів.

Функція відео і аудіо

Показ екрану

Функція “Показ екрану” дозволяє організаторам вебінарів демонструвати свій екран учасникам. Для використання цієї функції необхідно спочатку завантажити спеціальний плагін. Після його інсталяції організатор зможе легко включити демонстрацію екрана, що є корисним для візуального представлення матеріалів, демонстрації програм чи веб-сайтів під час вебінару.

Функція показ екрану

Записи

Функція “Записи” дозволяє легко записувати вебінари на нашій платформі. Для початку запису достатньо натиснути кнопку «Записати». Якщо потрібно зупинити запис, ви можете натиснути на кнопку з лічильником і підтвердити свої дії у діалоговому вікні. Після завершення запису вона конвертується в формат MP4 автоматично, без необхідності втручання з вашого боку. Час конвертації залежить від розміру файлу та завантаженості сервера.

Функція записи

Максимальна тривалість однієї записи вебінару становить 10 годин, після цього вона автоматично зупиняється. Для запису більш тривалих подій можна зупинити одну запис і розпочати іншу, щоб вебінар зберігся у декількох файлах. Записані події можна переглядати онлайн та скачувати у розділі “Записи” вебінарної кімнати.

Функція записи

Опитування

Функція “Опитування” на платформі для вебінарів дозволяє проводити опитування серед учасників заходу. Після створення та активації опитування, учасники бачать вікно з опросом, яке закривається лише після вибору одного з варіантів відповідей. Опитування можна проводити одночасно з іншими процесами у кімнаті. У статистиці показано, скільки учасників віддали голоси за кожен варіант відповіді, представлено в процентному співвідношенні, а також надаються індивідуальні відповіді кожного з учасників опитування. Результати опитувань зберігаються в системі до їхнього скидання за допомогою кнопки «Скинути і перезапустити» у вікні перегляду результатів або до видалення самого опитування.

Фунція опитування

Тести

Функція “Тести” у вебінарній кімнаті допомагає визначити, наскільки учасники засвоїли матеріал. Щоб створити новий тест, перейдіть у вкладку «Тести», натисніть на іконку «+» та вкажіть назву тесту. Ви можете налаштувати часові обмеження, оцінити питання та вибрати, щоб вони відображались у випадковому порядку, налаштувати вікно входу для учасників, а також додати різні типи запитань: з однією або кількома правильними відповідями, відкритим відповідями, або завдання на складання фрази.

Тести у вебінарній кімнаті

CTA

Функція “CTA” (Call to Action) це важливий маркетинговий інструмент, який спонукає користувача до певної дії. У вашому розпорядженні є два формати: текстове оголошення та банер. Якщо ви бажаєте використовувати текстове оголошення, вкажіть заголовок, текст кнопки та посилання на лендінг. Якщо ж ви бажаєте використовувати банер, тоді завантажте його у форматі JPG або PNG та надайте посилання на лендінг або ваш сайт.

Функція Call to Action

Інші можливості нашої платформи

Наша платформа пропонує не лише стандартні інструменти для вебінарів, але й ряд унікальних функцій, які розширюють можливості взаємодії та підвищують зручність користувачів.

Функція “Управління кімнатою” надає організаторам вебінару повний контроль над проведенням заходу. Організатори мають змогу додавати ботів у вебінарні кімнати, які можуть використовуватися для заповнення місць при необхідності, забезпечуючи вищу активність та присутність на заходах.
Для розширення вебінарної кімнати та залучення більшої кількості учасників, організатори можуть збільшити кількість місць за додаткову плату, яка становить 18 євро за 100 місць і діє протягом 5 годин з моменту оплати.
Крім того, організатори можуть управляти списком учасників, вмикати або вимикати його перегляд, що є корисним для збереження конфіденційності та анонімності учасників. Наявність опції паузи трансляції надає ведучим додаткову гнучкість, дозволяючи їм робити перерви або вирішувати технічні питання без втрати уваги аудиторії.

Функція Управління кімнатою

Функція “Камера і мікрофон” у вебінарних кімнатах надає організатору вебінара можливість гнучкого управління відео та аудіо. Вона дозволяє встановити аватар замість відео для забезпечення приватності, віддзеркалити відео для оптимальної візуальної презентації та розмити фон, акцентуючи увагу на доповідачі. Також функція WebRTC забезпечує високоякісне відео та аудіо без необхідності встановлення додаткових програм.

blank

Функція “Довідка” у вебінарних кімнатах включає важливі інструменти для забезпечення плавного проведення заходу. Однією з таких функцій є “Тест системи”, який автоматично пропонується організатору відразу після входу в кімнату. Цей тест допомагає перевірити якість інтернет-з’єднання та справність обладнання.

Тест системи у вебінарних кімнатах

Крім того, організатор може запустити тест системи в будь-який момент, натиснувши на відповідну вкладку у розділі “Довідка”. Іншою ключовою функцією є “Технічна підтримка”, яка надає допомогу та відповідає на запитання організаторів щодо використання платформи, розв’язуючи потенційні технічні проблеми.

Довідкова

Функція “Перемикання мови” у вебінарній кімнаті доступна виключно для організаторів, дозволяючи їм обирати з 18 мов світу для забезпечення комунікації та доступності на міжнародному рівні. Це робить нашу платформу ідеальним вибором для глобальних заходів, забезпечуючи зручність у спілкуванні з учасниками з різних країн.

Перемикання мови у вебінарній кімнаті

Підсумуємо

Технічні характеристики вебінарних кімнат, такі як вмістимість, зберігання даних, функції чату та інтерактивні дошки та інші важливі функції, є вирішальними для успіху онлайн-семінарів та навчання. Важливо знайти баланс між передовими технологіями та їх практичною зручністю, щоб спікери та учасники могли ефективно використовувати платформу, зосереджуючись на контенті, а не на технічних деталях. Все це ви можете спробувати на особистому досвіді, купивши один із запропонованих тарифів

FAQ

Що таке вебінарна кімната?

Вебінарна кімната – це віртуальні простори, призначені для проведення онлайн-семінарів, лекцій, тренінгів та інших видів віддаленого спілкування та навчання. Вони оснащені різними технічними засобами, такими як чати, інтерактивні доски, інструменти зберігання даних, що дозволяють ефективно взаємодіяти з учасниками та забезпечувати якісний навчальний процес.

Як вибрати платформу для вебінарної кімнати?

При виборі платформи для вебінарної кімнати важливо звертати увагу на такі аспекти, як вмістимість кімнати, можливості зберігання та обміну даними, наявність інтерактивних інструментів та легкість використання інтерфейсу. Важливо, щоб платформа задовольняла конкретні потреби вашого вебінару або навчальної програми.

Які переваги використання інтерактивних дошок у вебінарних кімнатах?

Інтерактивні дошки підвищують залученість учасників, дозволяючи візуалізувати інформацію та представляти складні концепції у зрозумілій формі. Вони також стимулюють активну участь, оскільки учасники можуть взаємодіяти з контентом прямо під час вебінару.

Які можливості пропонує платформа MyOwnConference?

Наша платформа пропонує широкий спектр функцій для проведення ефективних вебінарів та онлайн-конференцій. До основних можливостей належать: високоякісне відео та аудіо, інтерактивні дошки, інструменти для опитувань та анкетування, чат для учасників, можливість запису вебінарів, інтеграція з різними CRM-системами та сервісами електронної пошти, а також функції управління учасниками, які включають модерацію чату та персоналізовані налаштування доступу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!