Jak zorganizować i przeprowadzić pierwszy webinar. Doświadczenie osobiste

Jak zorganizować pierwszy webinar

Początki są zawsze trudne, zwłaszcza gdy samodzielnie prowadzisz pierwszy webinar. Masz milion pytań i wątpliwości: czy to się w ogóle uda, jak nie zanudzić słuchaczy, jak poradzić sobie z problemami technicznymi itd. Pamiętaj jednak, że im więcej będziesz sobie zadawać pytań, tym ciężej będzie Ci się ruszyć z miejsca. Pojawi się coraz więcej wątpliwości, co sprawia, że nie potrafisz wybrać tego właściwego tematu, więc cały czas odkładasz webinar na później. Spójrz na to od innej strony: tylko poprzez działanie możesz zyskać doświadczenie, które pozwoli Ci doskonalić Twoje przyszłe webinary. Nie oczekuj od siebie, że ten pierwszy webinar będzie idealny – pozwól sobie na to, żeby nie zrobić wszystkiego od razu najlepiej.

Nasza specjalistka ds. marketingu w MyOwnConference doskonale zna problem rosnących przed pierwszym webinarem wątpliwości, więc chętnie podzieli się wskazówkami, które pomogą spokojnie i efektywnie przeprowadzić pierwszy w Twoim życiu webinar.

Czytaj więcej «Jak zorganizować i przeprowadzić pierwszy webinar. Doświadczenie osobiste»

Instagram jako narzędzie do promocji webinarów i wydarzeń. Jak przyciągać użytkowników?

Instagram do promocji webinarów

Promowanie się na Instagramie już nikogo nie dziwi. Obecnie Instagram jest jednym z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych. Liczba aktywnych użytkowników tej platformy wynosi 1 miliard miesięcznie (!), w tym 9,2 mln Polaków. Można powiedzieć, że w 2022 roku ¼  internautów będzie posiadała dostęp do Instagrama. Jest to czwarty największy portał społecznościowy na świecie. Jak w takim razie wyróżnić się na tle innych użytkowników i skłonić klienta do uczestnictwa w Twoim wydarzeniu lub webinarze?

Czytaj więcej «Instagram jako narzędzie do promocji webinarów i wydarzeń. Jak przyciągać użytkowników?»

Jak zarabiać na webinarach?

zarabiać na webinarach

W Internecie można znaleźć mnóstwo artykułów o tym, jak zarabiać na webinarach. Niestety, wiele z nich tworzy fałszywe przekonanie, że można z łatwością zbić fortunę za pomocą webinarów. Wystarczy po prostu zacząć transmisję, a klienci sami staną w kolejce, by coś od Ciebie kupić. Oczywiście, to nie jest tak łatwe, ale spokojnie – naprawdę możesz zarabiać na webinarach. Nie przyjdzie to jednak aż tak łatwo.

Czytaj więcej «Jak zarabiać na webinarach?»

Wybieramy sprzęt do webinaru

Sprzęt do webinarów

Jednym z najważniejszych etapów w organizowaniu spotkań online jest wybór odpowiedniego sprzętu. Nawet najbardziej zachwycająca i niecodzienna prezentacja może zostać zepsuta przez zły dźwięk i niejasny obraz czy inne problemy techniczne. Dowiedz się, jakiego sprzętu do webinaru potrzebujesz, aby uniknąć takich przypadków. 

Czytaj więcej «Wybieramy sprzęt do webinaru»