Przedwebinarowa checklista dla uczestników

uczestnicy webinarów

Bardzo się cieszymy, że postanowiłeś wziąć udział w webinarze. By wszystko łatwo poszło i uczestnictwo było przyjemne, zachęcamy do zapoznania się z naszą checklistą, którą koniecznie muszą przeczytać wszyscy uczestnicy webinarów.

 1. Sprawdź połączenie z Internetem. Pamiętaj, że im szybszy jest Twój Internet, tym lepiej będziesz widać i słyszeć prezentera. By sprawdzić swoje łącze, naciśnij ten link. Najlepiej, gdy prędkość będzie od 4 Mb/sek., w przypadku gdy wideo ma włączony tylko jeden speaker. Gdy kilku prezenterów mówi z włączoną kamerą, prędkość powinna być wyższa. Więcej szczegółów co do wymaganej prędkości i odpowiedzi na inne możliwe pytania znajdziesztu.
 2. Zakończ ładowanie. Spauzuj lub zakończ pobieranie plików, by nie obniżać prędkości połączenia. Oprócz tego upewnij się, że nikt nie ściąga dużych plików i nie ogląda filmów z Internetu na innych urządzeniach, które korzystają z Twojego połączenia. Dzięki temu będziesz mógł oglądać webinar w najlepszej jakości.
 3. Zamknij niepotrzebne aplikacje. Jeśli chcesz, by program był szybki, a wideo odtwarzało się bez zacięć, lepiej zamknij wszystkie niepotrzebne programy. Dotyczy to też aplikacji, które pracują w tle, gdy nie będziesz korzystać z nich podczas webinaru.
 4. Przygotuj link do webinaru. Link, który dostałeś od organizatora webinaru, „trzymaj” pod ręką. Otwórz list z zaproszeniem i skopiuj go do Notatnika.
 5. Przygotuj przeglądarkę i aplikację mobilną. Zaktualizuj do najnowszej wersji przeglądarkę, z której korzystasz. Zalecana przez nas przeglądarka to Google Chrome. Pobrać ją możesz na tej stronie.
 6. Odśwież stronę. Jeśli nie widzisz lub nie słyszysz prowadzącego, należy najpierw wyczyścić cache przeglądarki i odświeżyć stronę.
 7. Instrukcja dla uczestnika. Zapoznaj się z Instrukcją dla uczestnika, i pozostaw plik otwarty podczas webinaru. Z tej instrukcji dowiesz się, co możesz robić na webinarze, jak zadać pytanie prowadzącemu oraz skonfigurować sprzęt. Przeczytasz także o innych kwestiach technicznych.

Dodatkowe porady dla uczestników

 • Jeśli wiesz, że Twój Internet nie jest stabilny, warto podłączyć się po kablu. Zapewnisz sobie nieco lepszą jakość łącza i zminimalizujesz możliwość niespodziewanych przerw w trakcie wydarzenia. Połączenie bezprzewodowe jest zazwyczaj mniej stabilne.
 • Przed webinarem przygotuj pod ręką wszystko, co jest potrzebne. Notatnik i długopis przydadzą się do spisywania najważniejszych informacji. Słuchawki pozwolą Ci się maksymalnie skupić na tym, co mówi prowadzący spotkanie. W przypadku, kiedy w pomieszczeniu znajdują się jeszcze inne osoby, poproś ich o zachowanie ciszy.
 • Stwórz listę pytań, którą chciałbyś zadać prelegentowi. Każdy uczestnik, zapisujący się na webinar ma konkretny cel, a uczestnictwo w spotkaniu pozwala mu na przybliżenie się do jego realizacji. Jeśli odpowiednio wcześniej zastanowisz się, jak nakreślić konkretny problem prowadzącemu, wtedy zwiększysz szansę na jego rozwiązanie.
 • Przed spotkaniem możesz założyć darmowe konto i przetestować, jakie funkcje ma platforma. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie stresu związanego z brakiem wiedzy na temat korzystania z tego narzędzia.
 • Zaparz filiżankę kawy lub herbaty. Niech ten czas będzie dla Ciebie jak najbardziej efektywny, najlepiej z ulubionym napojem w ręku.

Co zrobić, jeśli nastąpi problem techniczny?

W pierwszej kolejności sprawdź, czy nie nastąpiło przerwanie łącza internetowego. Czasami przeciążenie sprawia, że pojawiają się chwilowe przerwy i być może za minutę, Twój problem zniknie.

Jeśli nadal nic nie słyszysz, warto spróbować najprostszego rozwiązania, czyli… opuść pokój webinarowy i spróbuj dołączyć ponownie. Jeśli to nic nie da, zrób to samo, wyłączając i włączając komputer ponownie.

Możesz także spróbować dołączyć do spotkania z innego urządzenia. Często komputer robi nam „psikus”, a na telefonie wszystko działa bez zarzutu.

Jeśli jesteś pewny, że to jednak nie jest problem z komputerem, lecz z Internetem, polecamy dokonać restartu routera. Potrwa to chwilę, a być może Twój kłopot zostanie rozwiązany i nadal będziesz mógł cieszyć się udziałem w spotkaniu.

Upewnij się, że w tle nie działają programy, które blokują dostęp do platformy webinarowej.

Jeśli potrzebujesz dodatkowe odpowiedzi co do uczestniczenia w webinarze, zwróć się do działu wsparcia technicznego. Chętnie Ci pomożemy.

Fajna przygoda z webinarami z MyOwnConference to proste! Darmowe konto pozwala przetestować wszystkie funkcje za darmo.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!