Еволюція продажу

Вплив технологій на методи продажу

Прогрес не стоїть на місці, з часом змінюються і очікування, що спричиняє необхідність змін у підходах до взаємодії з клієнтами. Протягом багатьох років ми спостерігаємо за справжньою революцією у сфері продажу, від особистих візитів комівояжерів до онлайн-вебінарів. Кожен із цих способів відкриває перед бізнесом нові можливості.

Від комівояжера до онлайн вебінарів

У цій статті ми розглянемо історію розвитку продажу. Починаючи з часів, коли комівояжери ходили будинками, щоб запропонувати свої товари… І закінчуючи сучасними онлайн-платформами, де вебінари стали невід’ємною частиною для взаємодії з аудиторією та просування товарів та послуг.

Комівояжери на початку шляху

Комівояжери на початку шляху

У минулі часи комівояжери, перш за все, були першими представниками бізнесу по роботі з “холодними клієнтами”. Вони приходили прямо в будинки потенційних покупців і приносили товар, що продається. Ці продавці не просто пропонували товари, а й своїми діями створювали унікальний та індивідуальний досвід для кожного конкретно взятого клієнта. Демонструючи продукти безпосередньо для них та у їхніх будинках. Вони розповідали про переваги, відповідали на запитання та, звичайно ж, укладали угоди. Слід сказати, що комівояжери не тільки продавали товар, а й встановлювали особисті відносини з клієнтами. Що, у свою чергу, було ключовим фактором і навіть запорукою їхнього успіху. Саме гнучкість, адаптивність та вміння переконати, були основою для успішного продажу.

Це була ера особистих контактів та прямого спілкування з клієнтами. Комівояжери були фахівцями не лише у своїх товарах, а й у вмінні переконувати та налагоджувати довірчі відносини з клієнтами. Вони були майстрами мистецтва продажів. Вміли адаптуватися до різних типів особистостей та ситуацій, що робило кожну зустріч унікальною та особистісно значущою. Цей підхід дозволяв їм вибудовувати довгострокові відносини з клієнтами, що вважалося основою успішної торгівлі.

Телефонні дзвінки як наступний етап продажу

Мистецтво продажу через телефонні дзвінки

І ось настала ера телефонних дзвінків, яка відкрила новий розділ історії продажів. Колишні комівояжери, а тепер уже менеджери з продажу почали активно використовувати телефон як потужний інструмент комунікації. Це дозволило їм донести інформацію про товари до споживачів, не залишаючи свого офісу. Телефонні дзвінки стали значним кроком уперед, дозволяючи фахівцям охопити ширшу аудиторію та запропонувати продукцію без необхідності особистого візиту.

Такий метод продажу мав безліч переваг. По-перше, він скоротив час та витрати на зустрічі з клієнтами. По-друге, продавці могли оперативно зв’язуватися з великою кількістю потенційних покупців, значно збільшуючи шанси на успішну угоду. По-третє, телефонні дзвінки також надали можливість більш персоналізованих пропозицій, оскільки менеджери могли швидко реагувати на запити та потреби клієнтів. Однак, на відміну від особистих зустрічей комівояжерів, телефонні дзвінки вимагали розвитку нових навичок комунікації та переконання. Адже продавцям доводилося встановлювати зв’язок із клієнтом, не маючи можливості візуального контакту та можливості показати товар, що продається.

Як телефонні дзвінки стають супер етапом продажу акцій

З розвитком телефонних дзвінків як методу продажу також з’явилася нова ніша — продаж акцій. Товару немає, а що продати їсти! А значить, нічого показувати не треба, треба переконати в необхідності покупки… Менеджери з продажу почали активно дзвонити потенційним інвесторам, пропонуючи їм придбати акції компаній з обіцянкою значного збільшення доходу. Цей спосіб телефонного продажу також дозволив вийти на фінансовий сектор та інвестиційні компанії. Завдяки чому вони отримали можливість залучати капітал та виходити на клієнтів.

Продаж акцій по телефону став особливо популярним у часи економічних підйомів, коли люди шукали способи інвестування та збільшення свого капіталу, коли більшість навіть цікавила продукт чи товар як такий. Однак, цей вид продажів вимагав від продавців не лише вміння переконувати та будувати довіру, а й глибоких знань у галузі фінансів та ринку цінних паперів.

Таким чином, роль телефонних дзвінків у продажах споживчих товарів була не лише збережена, а й значно розширили свій вплив у фінансовому світі, відкриваючи нові можливості для інвесторів та підприємств.

Припускаємо, що термін CTA (call-to-action або заклик до дії) зародився саме в цей період, пов’язаний з продажем акцій та інших цінних паперів по телефону. Менеджери активно “тиснули” на клієнтів, переконуючи їх вкласти гроші “тут і зараз”, звужуючи таким чином можливість для більш ретельного розгляду пропозиції

Проблеми телефонних дзвінків

Однією з головних проблем телефонних дзвінків є візуального контакту між продавцем і покупцем. Цей недолік ускладнює повне сприйняття інформації, оскільки людське спілкування в основному залежить від виду товару, сприйняття ціни, а також невербальних сигналів, таких як жести, міміка та загальна мова тіла. Все це дуже важливі складові спілкування, які відсутні в телефонних розмовах

Іншими словами, не всі покупці піддаються на усні умовляння купити. Багато людей вважають за краще бачити продукт на власні очі, оцінювати його зовнішній вигляд, якість і функціональність, перш ніж приймати рішення про покупку. Телефонні дзвінки з їх обмеженими можливостями демонстрації не завжди здатні повністю задовольнити цю потребу.

Крім того, відсутність візуального контакту ускладнює побудову довірчих відносин між продавцем та покупцем. Вираз обличчя продавця та її манера поведінки грають вирішальну роль створенні почуття довіри та надійності. У телефонних розмовах продавці повинні покладатися виключно на свої голосові навички та вміння переконувати, що може виявитися недостатнім для деяких клієнтів.

Таким чином, хоч телефонні дзвінки і дають можливість спілкуватися з великою аудиторією, вони мають свої обмеження, особливо коли йдеться про продаж продуктів, які вимагають візуальної оцінки або де важливі особисті стосунки та довіра.

Екран і світ ТВ-шопінгу

ТВ-екран як вікно в світ покупок

Наступним важливим кроком в еволюції продажів стала телевізійна реклама. Ера ТВ-шопінгу відкрила нові горизонти для маркетингу та продажу, даючи можливість демонструвати товари прямо на екранах телевізорів. Цей формат охоплював мільйони глядачів, значно розширюючи ринок потенційних покупців. Телефонні номери, які з’являлися на екрані під час реклами, спонукали глядачів здійснити покупку, поєднуючи рекламу з прямим продажем.

ТБ-шопінг дозволив представити продукти в динамічній та наочній формі, перетворюючи покупки на захоплююче видовище. Демонстрація товарів у дії, разом із переконливими словами провідних, створювала потужний стимул до купівлі. Крім того, цей формат став особливо популярним завдяки своїй доступності та зручності для глядачів, які могли робити покупки не виходячи з дому. ТВ-шопінг також відкрив шлях для використання знаменитостей та відомих особистостей у рекламі, що ще більше посилювало його ефективність. Таким чином, телевізійний шопінг став не просто методом продажу, а й важливою частиною споживчої культури.

Гра на довіру у світі ТВ-шопінгу

Повертаючись до попереднього параграфа, особлива увага в контексті успішного ТВ-шопінгу заслуговує на використання відомих осіб та акторів, які вселяють довіру публіці. Наявність таких осіб відіграла ключову роль у приверненні та утриманні уваги глядачів. Особи знаменитостей та акторів, які асоціюються з довірою та надійністю, стали потужним інструментом у просуванні товарів. Їх участь у рекламі створювало відчуття надійності та якості пропонованих продуктів.

Навіть у наші дні, коли рекламні стратегії стають все більш складними та витонченими, багато компаній, включаючи банки та операторів мобільного зв’язку, продовжують використовувати цей метод. Наявність знаменитої особи в рекламі є альтернативою CTA (моментального заклику до дії). Глядачі сприймають знаменитостей як авторитетних та надійних, що спонукає їх до покупки. Цей підхід заснований на психології довіри: коли відома людина рекомендує товар, споживачі схильні вірити, що продукт дійсно хороший і заслуговує на їхню увагу.

Таким чином, актори та знаменитості у ТВ-шопінгу відіграють набагато більшу роль, ніж просто презентери товарів. Вони стають символами надійності та якості, що безпосередньо впливає на рішення споживачів щодо покупки. Ця тенденція хіба що підкреслює важливість емоційного сприйняття і довіри у процесі прийняття рішень про покупку.

Вебінари як нова ера продажу

Вебінари відкривають нові можливості для продажу

У результаті швидкого розвитку інтернету з’явилися вебінари. Ця технологія відкриває неймовірні можливості для бізнесу, переносячи процес продажу у цифровий простір. Смартофони, Android та iPhone є зараз абсолютно у кожного навіть більше ніж телевізор. Крім того, онлайн-вебінари дозволяють продавцям не просто демонструвати продукт, а й поспілкуватися з аудиторією в реальному часі, відповідати на запитання і відразу ж пропонувати товар до покупки, наприклад миготливим банером з “обличчям-знаменитістю”. Тому вебінари поєднали в собі унікальне поєднання персонального підходу комівояжера, зручності телефонних переговорів та візуальності телевізійної реклами, утворивши надзвичайно потужний та багатофункціональний інструмент продажу.

З приходом вебінарів відкрилися нові обрії для рекламних стратегій. По-перше, вебінари дозволяють охопити глобальну аудиторію, без будь-яких географічних обмежень. По-друге, вони надають унікальну можливість для демонстрації продукту або послуги в дії, створюючи більш глибоке сприйняття та розуміння його переваг для потенційних клієнтів.

Важливою особливістю вебінарів є їхня інтерактивність

На відміну від традиційних підходів до продажу вебінар передбачає двосторонню комунікацію. Двостороннє спілкування передбачає можливість ставити питання, брати участь у опитуваннях та обговореннях. Це, безумовно, підвищує цінність і створює інтерес до продукту, що презентується. Більш того, якщо у вебінарі або після нього є кілька CTA (закликів до дії), вони можуть бути різними: кнопка для придбання продукту, кнопка для завантаження матеріалів або кнопка для реєстрації на наступний захід. Таким чином, процес продажу стає набагато більш простим та ефективним.

За допомогою програмного забезпечення для проведення вебінарів, таких як MyOwnConference, організатори можуть створювати професійні вебінари з різними інструментами взаємодії. Серед інструментів є презентації, показ відео, чати, опитування та багато іншого. Вебінарна платформа MyOwnConference також забезпечує високий рівень адаптивності, дозволяючи налаштовувати вебінари під конкретні потреби та цілі, що робить їх ідеальним інструментом для різних сфер діяльності.

Отже, підсумовуючи, можна сказати, що вебінари є кульмінацією багатьох років еволюції у сфері продажів і маркетингу. Вони не тільки розширюють можливості продажу, а й додають нові способи взаємодії з клієнтами, роблячи процес більш персоналізованим, зручним та ефективним. Вебінари – це майбутня взаємодія з клієнтами, де кожен покупець зможе стати частиною унікального цифрового досвіду.

Висновок

Розвиток продажів лише наштовхує на роздуми про необхідність підлаштовуватися під час і умови, що постійно змінюється. Яскраві вебінари сьогодні вже не є чимось подібним до технологічної новинки, а скоріше являють собою свого роду еволюцію в способах взаємодії з клієнтами. Вебінари можуть стати унікальною можливістю поєднати в собі все найкраще, що було в минулому: індивідуальний підхід особистих продажів, зручність телефонних дзвінків та наочність телевізійної реклами, щоб відкрити нові горизонти для продажу та маркетингу.

Провідні вебінарів сьогодні одночасно виступають у ролі комівояжерів, налагоджуючи особистий контакт з аудиторією, телефонних продавців, забезпечуючи комунікацію на відстані, і ТБ-маркетологів, візуально демонструючи товари та продукти, що продаються. Це дозволяє не тільки розкривати можливості товару чи послуги, а й активно відповідати на запитання аудиторії, що сприяє формуванню та зміні їхньої думки про пропонований продукт чи послугу. Таке злиття різних методів робить вебінари не лише ефективним інструментом продажу, але й потужним засобом встановлення довгострокових відносин із клієнтами.

Отже, вебінари являють собою нову еру в галузі продажу та маркетингу, де злиття цифрових технологій та людської взаємодії формує інноваційний та ефективний шлях до унікального досвіду покупця, у чому допомагає наша платформа вебінарів MyOwnConference.

FAQ

Що таке комівояжери і чим вони займаються?

Комівояжери були першими представниками бізнесу, які відвідували потенційних клієнтів вдома та особисто демонстрували товари.

Які були переваги та недоліки продажів по телефону?

Телефонні продажі дозволили охопити ширшу аудиторію та скоротити витрати, але вимагали розвитку нових навичок комунікації без візуального контакту.

Що таке ТВ-шопінг та які його особливості?

ТВ-шопінг відкрив нові можливості для демонстрації товарів мільйонам глядачів та покупок, не виходячи з дому. Використання знаменитостей посилювало довіру до продуктів.

Які переваги дають вебінари, порівняно з попередніми методами продажу?

Вебінари поєднують персональний підхід, зручність спілкування на відстані та візуальну демонстрацію продуктів, забезпечуючи двосторонню інтерактивність та глобальне охоплення.

Платформа для проведення вебінарів MyOwnConference
MyOwnConference

Блог сервісу вебінарів MyOwnConference.com. Пишемо про проведення вебінарів, дистанційну освіту, онлайн-конференції. Допомагаємо на всіх етапах проведення вебінарів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!

Your privacy matters. No website cookies.
Session cookies used for logins to accounts
or webinar rooms only.
OK