Як просувати вебінар за допомогою Instagram-блогерів?

Як просувати вебінар за допомогою Instagram-блогерів

Вебінари підвищують лояльність аудиторії до бренду, привертають увагу до його продуктів та мотивують зробити покупку. Але захід навряд чи буде успішним, якщо заздалегідь не подбати про його просування.

Соціальні мережі – це ефективний канал для реклами вебінарів, а співпраця з блогерами допоможе залучити більше учасників.

У цій статті ми розповімо, як правильно вибирати інфлюенсерів для просування вебінару і як перевірити лідера думок на накрутку, щоб не злити бюджет.

Що потрібно зробити перед запуском кампанії в Інстаграмі?

Алгоритм дій перед запуском вебінару:

 1. Поставити цілі. Вони мають бути реальними! Не варто думати, що вебінар принесе тисячі лідів. Будьте реалістами. Важливо приблизно розрахувати, скільки лідів ви отримаєте, за якою вартістю і до якої дати. Можна орієнтуватися на KPIs конкурентів у вашій ніші.
 2. Визначте бюджет. Він залежатиме від самого бренду: чи це великий гравець ринку, чи невелика компанія. Також варто орієнтуватися на ціни блогерів. Звичайно, якщо ви хочете співпрацювати з селебретіс або з топовими мільйонниками, готуйтеся вивернути кишені. Послуги мікро- та наноблогерів обійдуться дешевше. Також необхідно виділити суму на тестування кампанії.
 3. Розробіть стратегію. Потрібно заздалегідь сегментувати аудиторію, створити макети.
 4. Пошук блогера для просування вебінару. Це можна зробити за допомогою сервісу trendHERO. З його допомогою можна не тільки знайти відповідного виконавця, але й перевірити інфлюенсера на накрутку.
 5. Підтвердити домен та встановити події конверсій на кнопку реєстрації.

За 3-5 днів до старту вебінару необхідно запустити кампанію. Це може бути виключно реклама у блогерів, але бажано додати ще таргет та розсилку, якщо у вас є база електронних адрес аудиторії.

Якщо запустите дуже рано, це негативно позначиться на інтересі аудиторії. Люди можуть не захотіти реєструватися заздалегідь, тому що не знають, як складуться їхні плани.

А якщо старт кампанії буде надто пізнім, зменшиться кількість учасників. В аудиторії, навпаки, вже будуть заплановані інші події та заходи.

Чому варто співпрацювати з блогерами для просування вебінарів в Інстаграмі?

Підготовка до вебінару- Instagram-блогери

Організація вебінарів неможлива без реклами. Якщо ви розповідатимете лише вашим підписникам в Інстаграмі, що на таку дату заплановано захід, то навряд чи дочекаєтеся хороших показників конверсії. Особливо якщо ваша мета – збільшити охоплення та підвищити впізнаваність бренду та його продуктів на ринку.

Навіть якщо ви попросите фоловерів зробити репост, відвідуваність буде мінімальною. Тому потрібно масштабувати кампанію та використовувати платні інструменти, такі як таргет та інфлюенс-маркетинг.

Останні п’ять років блогери стали буквально рупорами багатьох брендів. Вони роблять огляди товарів компаній, розповідають про майбутні заходи і дають свою експертну оцінку. Майже у кожній ніші, окрім хіба що дуже складних, наприклад, пов’язаних із важкою промисловістю, є свій лідер думок, якому довіряє аудиторія.

І мова не лише про блогерів-мільйонників. Мікро- та наноінфлюенсер мають не менше, а частіше й більш залучену аудиторію, і здатні залучити ліди бренду.

Співпраця з блогерами допоможе:

 • Підвищити впізнаваність компанії, її продуктів та заходів, наприклад, курсів або вебінарів в Інстаграмі;
 • Забезпечити приплив нової цільової аудиторії;
 • Зменшити витрати на залучення лідів. Але лише за умови, що блогер буде правильно обраний, а продукт цікавий споживачам;
 • Поліпшити імідж бренду. Аудиторія більше довіряє думці інфлюенсерів, аніж ЗМІ. Якщо про ваш продукт говорять, значить, з ним варто хоча б ознайомитися.

Тому, щоб ваш вебінар відвідало якомога більше людей, варто залучити блогерів в Інстаграмі для реклами події.

Як вибрати блогера для реклами вебінару? 

Вибирати інфлюенсера можна вручну. Плюси – це безкоштовно. Мінуси – це довго, тому що потрібно переглянути купу акаунтів, які видала система відповідно до хештега, проаналізувати їх цільову аудиторію, контент.

Тому раціональніше автоматизувати цей процес за допомогою сервісу trendHERO. По-перше, він допоможе скоротити пошуки інфлюенсера в рази, по-друге, перевірить блогера на накрутку передплатників та активність у профілі.

Отже, для початку потрібно зареєструватися, авторизуватися, а потім вибрати той тариф, що підходить під ваш проєкт. Якщо ви хочете спочатку протестувати інструмент, можна скористатися безкоштовним пакетом, але з обмеженим функціоналом. Втім, опцій вистачить, щоб зрозуміти, чи корисний сервіс саме вам.

Після цього система автоматично перенаправить вас на сторінку, де можна знайти відповідного блогера, а також подивитися звіти по інфлюенсерам.

знайти відповідного блогера

Перейдіть на вкладку “Пошук блогерів”. Відкриється сторінка з фільтрами:

 • категорії,
 • кількості передплатників, передплат,
 • показникам залученості,
 • геолокації,
 • статі,
 • кількості публікацій,
 • даті останнього посту,
 • приросту передплатників за 30 днів у відсотках.

Також можна поставити у фільтрах обов’язкові та мінус-слова, кількість лайків та коментарів у середньому.

Фільтри допоможуть зробити пошук потрібного блогера швидше та точніше. Тому вкажіть найпріоритетніші для вашого проєкту.

Після того як система видасть список блогерів, які підходять по виставленим параметрам, можна переглянути детальну статистику по кожному з них. Для цього необхідно натиснути на нікнейм, а потім натиснути кнопку «Відкрити звіт». Усі отримані звіти буде зібрано у вкладці «Аналітика».

Аналітика Instagram-блогери

Просувати вебінар в Інстаграмі необхідно з блогерами, у яких схожа з вашим бізнесом цільова аудиторія. Наприклад, ви хочете розповісти передплатникам, як правильно вибрати дитячий велосипед, та підготували кілька товарів для огляду та порівняння. Отже, необхідно вибирати інфлюенсерів з категорії “Діти, сім’я та стосунки”.

Звертайте увагу на якість контенту, що публікується в обліковому записі блогера. Він має викликати відгук в аудиторії. Навіть якщо показники залучення у профілю хороші, все одно варто самостійно подивитися та оцінити пости, коментарі під ними, як блогер взаємодіє з аудиторією.

Як перевірити блогера на накрутку

Проведення вебінарів має генерувати продажі. За допомогою стримів ви підвищуєте лояльність до бренду та інтерес до його продуктів. Тому мета рекламної кампанії – отримати якнайбільше лідів. Але досягти поставлених KPIs можна тільки якщо блогер не користувався накруткою.

За допомогою сервісу trendHERO можна дізнатися, наскільки реальними є показники, які блогер демонструє роботодавцю.

Аналіз аудиторії

В однойменній вкладці можна подивитися, скільки акаунтів здаються реальними, доступність аудиторії (яка кількість підписок у фоловерів), скільки лайків передплатники поставили постам.

Аналіз аудиторії

У вкладці “Тип аудиторії” більш детально розписано, який відсоток реальних передплатників, скільки масфоловерів, блогерів, комерційних та підозрілих облікових записів біля профілю. Чим вище показник “живих” фоловерів, то краще для рекламодавця.

Тип аудиторії

Приріст передплатників

Кількість фоловерів має збільшуватися поступово. Якщо на графіці ви бачите різкі стрибки, а потім спади, значить блогер спонсорував гів. Якщо поки що масових відписок не було, то, можливо, була замовлена ​​послуга масфолловінгу. У будь-якому разі необхідно одночасно орієнтуватися на показники якості аудиторії.

Різке зростання кількості фоловерів може бути пов’язане і з білими методами. Наприклад, блогер замовив рекламу в іншого інфлюенсера або вдало налаштував таргет.

Приріст передплатників

Аналіз коментарів

За допомогою статистики за коментарями можна оцінити, наскільки блогер активний, а також подивитися, скільки відгуків реальних та підозрілих. Великий відсоток коротких коментарів також може свідчити про накрутку активності у профілі.

Аналіз коментарів - Instagram-блогери

Оцінка якості облікового запису

У сервісу є метрика Account Quality Score, або оцінка якості облікового запису. Це сума важливих показників зі звіту: залученість, патерни приросту та спаду кількості підписок, якість аудиторії, оцінка у коментарях.

Чим оцінка вища, тим якісніше блогер займається своїм акаунтом. Але не варто відразу орієнтуватися на цю метрику, її варто розглядати разом з іншими.

Залученість

Цей показник демонструє, наскільки активно аудиторія взаємодіє з обліковим записом блогера: коментує, лайкає, зберігає публікації. Відсоток залежить від кількості підписників: чим більше, тим цей показник менший.

Але навіть у блогерів-мільйонників залученість не повинна бути нижчою за 2%. В іншому випадку він недостатньо добре створює актуальний контент та взаємодіє з аудиторією.

Вебінар або просування сайтів за допомогою інфлюенс-маркетингу, завжди потрібно розглядати для співпраці щонайменше трьох блогерів. Деякі лідери думок не захочуть з вами співпрацювати, іншим не сподобається завдання чи винагорода.

Варто нагадати, що технічне завдання необхідно прописувати максимально докладно, якщо хочете отримати на виході передбачуваний результат. Важливо написати, про що не можна говорити, що потрібно обов’язково згадати, який формат реклами, і так далі. Та й блогеру буде простіше створити пост або рекламні сторіси та потім не переробляти їх.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!