Prowadzenie webinarów za darmo

Prowadzenie webinarów za darmo

Dzisiaj mówimy o 7 argumentach, które udowodnią, że prowadzenie webinarów za darmo to dobry pomysł. Jeśli zapytasz Google o harmonogram webinarów na najbliższe kilka dni, to wyszukiwarka pokaże ci nie mniej, niż 100 wydarzeń o przeróżnych tematach. Taka popularność webinarów nie jest czymś zaskakującym, ponieważ mają one wysoką efektywność.

Mimo to marketingowcy i szefowie wielu firm myślą, że darmowe webinary nadają się wyłącznie do biznesu informacyjnego. Inne firmy już od dawna są świadome tego, że webinary to dość perspektywiczne narzędzie, które może przynieść zysk dla biznesu.

Jak samodzielnie stworzyć i sprzedać kurs online? Płatne udostępnienie nagrań webinarów

Zwiększają ilość subskrybentów

Poprzednia rejestracja na webinar służy nie tylko po to, by przypomnieć użytkownikom o webinarze i wysłać do nich link do wydarzenia online. To możliwość na zwiększenie liczby subskrybentów. Nawet jeśli zarejestrowany użytkownik nie będzie uczestniczył w webinarze, otrzymasz jego informacje kontaktowe. Dzięki temu możesz kontynuować pracę z nim po spotkaniu webinarowym.

Klient może lepiej Cię poznać

Ludzie z reguły kupują od znajomych firm lub osób. Właśnie dlatego, jeśli od niedawna prowadzisz swoją działalność, warto spróbować wypromować swój brand za pomocą prowadzenia bezpłatnych webinarów. Nie warto przez godzinę transmisji reklamować siebie. Najważniejsze to dostarczenie słuchaczom użytecznej wiedzy. Tylko w ten sposób możesz zyskać sławę eksperta i zdobyć popularność w wybranej branży biznesu.

Mają wpływ na konwersję

Reklama internetowa sprawia, że masz 1-2% konwersji. To znaczy, że tylko 1 ze 100 gości strony dokonuje zakupu towaru oraz zamówienia usługi. Prowadzenie darmowych webinarów może zwiększyć efektywność nawet do 20%. Historia sukcesu jednego z naszych klientów to najlepsze potwierdzenie. A więc, ze 100 osób już 20 staną się twoimi klientami. Różnica jest zaskakująca. Tym bardziej, że ze względu na wydatki, prowadzenie webinarów jest praktycznie darmowe w porównaniu z reklamą.

Pozwalają lepiej poznać audytorium docelowe

Dane web-analityki nie podają bardzo konkretnej dawki informacji o Twoich klientach. Jeśli dowiesz się, że to są „kobiety, w wieku 25-34 lat”, nie dowiesz się, co je interesuje lub jakie mają pragnienia. Podczas webinaru masz możliwość bezpośredniego utrzymywania kontaktu ze słuchaczami, możesz też otrzymać odpowiedzi na wiele innych pytań. W tym celu radzimy korzystać ze wszystkich możliwości serwisu webinarowego: czatu, ankiet, zaproszenia uczestników do wypowiedzenia swojego zdania w trakcie webinaru.

Pracują na Twoją reputację

Wyobrażenie o Twoim webinarze wpływa także na Twój produkt czy usługę. Na przykład, jeśli wydarzenie online spodoba się słuchaczom, to prawdopodobnie, chętniej spróbują tego, co im proponujesz. Podawaj uczestnikom najaktualniejszą informację, rozmawiaj, żartuj — rób wszystko, aby sprawić dobre wrażenie.

Zwiększają zaufanie klientów

Ludzie kupują od ludzi. W zwykłym sklepie to wygląda tak, że dajesz pieniądze sprzedawcy, a ten daje ci towar. W sprzedaży internetowej brak kontaktu osobistego może być kompensowany przez webinary. Słuchacze mogą widzieć twarz prowadzącego, a to znaczy, że mogą łatwiej mu zaufać.

Przynoszą korzyść nawet po zakończeniu transmisji

Jeśli umieścisz nagranie swojego webinaru na YouTube lub na stronie internetowej, możesz zdobyć nowych fanów. Ilość tych widzów może być o wiele większą od ilości uczestników podczas transmisji. Dodaj frazy kluczowe, optymalizuj wideo na YouTube, podziel się linkiem na portalach społecznościowych, a Twój webinar będą oglądali nawet po jego zakończeniu.

Prowadzenie webinarów, w tym bezpłatnych jest efektywnym narzędziem marketingowym dla Twojego biznesu. Najprzyjemniejszym aspektem jest to, że wydatki na prowadzenie webinarów są niewielkie, a inwestowanie w webinar szybko się zwróci. Jeśli chcesz utwierdzić się w tym przekonaniu, zachęcamy do rejestracji na platformie do webinarów MyOwnConference. Zaplanuj swój pierwszy webinar razem z nami.

MyOwnConference – Twoja solidna platforma do webinarów
Galina Jaworskaja

Dołącz do nas na blogu Platforma do webinarów MyOwnConference, gdzie dzielimy się wiedzą o tworzeniu i promowaniu efektywnych webinarów.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!