5 pytań dotyczących tworzenia stron docelowych i mailingu. Starsza wersja

faq myownconference

Nowa funkcja «Moje zaproszenia» na platformie webinarowej MyOwnConference pozwala na stworzenie stron docelowych, czyli stron lądowania, które służą do łatwej rejestracji poprzedniej na webinar. Za pomocą nowej funkcji możesz też wysyłać listy z przypominaniem o nadchodzącym wydarzeniu i zarządzać bazą subskrybentów. No a żebyś mógł łatwo i wygodnie korzystać z nowych możliwości, przygotowaliśmy 5 częstych pytań na ten temat.

Jak stworzyć rejestrację na mój webinar?

Najpierw musisz stworzyć specjalną stronę przechwytującą, która będzie mieścić podstawową informację o Twoim webinarze: data i czas wydarzenia, temat, prezenterzy, krótki anons. Strona przechwytująca musi zawierać też formularz, w którym użytkownicy wpiszą swoje dane: imię, e-mail, numer telefonu, płeć. Stworzyć taki formularz można w rozdziale «Formularze zapisu» naciśnięciem przycisku «Dodaj formularz zapisu».

Po lewej stronie okienka możesz wybrać wygląd formularza zapisu. W prawej kolumnie musisz zaznaczyć nazwę formularza, jego elementy i pola do wpisania informacji. Po dokonaniu zmian naciśnij Zapisz.

Dodaj formularz zapisu

Teraz możesz przechodzić właśnie do tworzenia strony lądowania. Zwróć uwagę, że nie zmożesz stworzyć stronę przechwytującej, dopóki nie przygotujesz formularz zapisu.

Aby stworzyć stronę docelową, naciśnij przycisk «Dodaj nową stronę przychwytującą». W oknie, które się pojawi, wpisz nazwę i opis strony, dodaj też formularz zapisu. W zakładce «Wygląd strony» wybierz jeden z 10 szablonów.

Wygląd strony

Kiedy Twoja strona będzie już stworzona, możesz dodać wszystkie podstawowe informacje o swoim webinarze. W tym celu naciśnij przycisk «edytor wizualny strony». Nie zapomnij o innych sposobach na zwiększenie liczby odwiedzin twojego kolejnego webinaru.

Po dokonaniu rejestracji na webinar, użytkownik widzi wiadomość «Go to your mailbox to confirm subscription». Jak mogę zmienić tekst?

Wejdź do rozdziału «Moje zaproszenia» i wybierz punkt «Ustawienia». W zakładce «Opcjonalne» jest pole «Tekst do strony subskrypcji», możesz tu wpisać swój tekst. W tej samej zakładce możesz zmienić nazwę linku aktywacyjnego, linku rezygnacji, oraz linku z powiadomieniem o spamie.

Ustawienia

Po co użytkownik ma potwierdzać rejestrację na webinar?

To jest niezbędne, jeśli chcesz, aby Twoje listy rzadziej trafiały do folderu ze spamem. W ten sposób też nie trafią nieistniejące adresy e-mail do Twojej bazy subskrybentów.

Gdzie mogę zobaczyć listę zarejestrowanych uczestników?

Lista zarejestrowanych na Twój webinar uczestników znajduje się w rozdziale «Subskrybenci». Możesz pobrać ją na swój komputer po naciśnięciu przycisku «Eksportować w CSV». W oknie, które się pojawi, wybierz potrzebne do zapisywania dane.

Możesz również eksportować nie całą bazę subskrybentów, a tylko pewną jej część. Dlatego w zakładce «Usunąć za pomocą filtru» zaznacz potrzebne Ci znaczenia i naciśnij OK. Ładowanie pliku zacznie się automatycznie.

Eksportować w CSV

Jak przygotować kolejkę wiadomości tak, aby uczestnicy otrzymali przypominanie o webinarze 2 godziny lub 30 minut przed początkiem transmisji?

W zakładce «Powiadomienia» naciśnij przycisk «Stwórz nową wiadomość». W oknie, które się pojawi, napisz temat wiadomości, datę i czas wysyłki. Nie zapomnij o tekście przypominania. Na przykład, jeśli masz webinar zaplanowany na 18.00, wtedy zaznacz czas wysyłki na 17.30. Potwierdź zmiany naciśnięciem Zapisz. Przeczytaj o tym jak ustalić idealnie ustalić datę i czas webinaru.

Powiadomienia

Spodobał ci się ten post? Podziel się!