Jak stworzyć doskonały Landing Page?

Jak stworzyć doskonały Landing Page?

Webinar, na który uczestnik zapisuje się za pomocą doskonałego landing page’a, to jeden z najlepszych sposobów, aby zwiększyć sprzedaż i wyniki naszego przedsiębiorstwa.

Dają również możliwość promowania wiedzy, kompetencji oraz interakcji z potencjalnymi klientami. Prowadzenie webinarów pomaga w budowaniu zaufania oraz sprawia, że odbiorcy, po zapoznaniu się z firmą, zechcą zainwestować w produkt bądź usługi, jaki owa firma oferuje. Jeśli chcesz optymalizować swój webinar tak, aby był on zachęcający, musisz go dobrze promować. Jednym z najlepszych sposobów, aby to osiągnąć, jest stworzenie Landing Page dla twojego webinaru.

Zachęcający Landing Page

Twój webinar może być wspaniały, ale pierwszym i najważniejszym krokiem jest to, aby był oglądany – bo to wtedy będzie mógł być doceniony (zobacz również, jak przyciągnąć więcej osób na webinar). Z tego powodu niezbędny będzie dobrze skonstruowany Landing Page. Jest to samodzielna strona, której głównym celem jest promowanie treści i zawartości webinaru.

Landing page lub strony docelowe już od lat podbijają Internet dzięki swojej funkcjonalności i efektywności. Dla organizatorów webinarów takie strony to wspaniała możliwość. W kilka godzin przy pomocy kreatora landing page’ów można zrobić stronę, na której będzie przedstawiona informacja o nadchodzącym wydarzeniu, i jednocześnie zorganizować rejestrację uczestników.
Kreacja takiej strony jest możliwa nawet bez pomocy programisty lub designera, jeśli skorzystasz ze specjalnych serwisów-kreatorów landing page’ów. A może Twoja platforma do webinarów oferuję taką opcję za darmo, jak to robi MyOwnConference.

Ludzie, którzy klikają na link umieszczony w social mediach, reklamach oraz w e-mailu twojego przedsiębiorstwa, są przekierowywani do Landing Page. Tam też mogą uzyskać więcej informacji o webinarze. Jest to również szansa, aby zachęcić ich do udziału w webinarze.

Gdy tworzysz swój Landing Page, pamiętaj o kilku czynnikach, które spowodują, że twój cel zostanie spełniony.

Najważniejsze wskazówki do tworzenia landing page

Twórz atrakcyjne banery

80% odbiorców, którzy znajdą się na twoim Landing Page, przeczyta baner, ale wielu z nich może uznać, że nie mają czasu, aby przeczytać resztę. Z tego powodu baner jest bardzo ważny, ponieważ jeśli zachęci on odbiorcę, to będzie on czytać dalej i być może zarejestruje się na webinar.

Powinieneś również stworzyć sub-banery – wówczas nawet ci, którzy tylko przebiegną wzrokiem po stronie, będą mógł dostrzec wysoką wartość twojego webinaru. Sub-banery dzielą również tekst na części, co sprawia, że wydaje się on bardziej przejrzysty i klarowny.

Pamiętaj, że banery i ogólna zawartość nie powinna za bardzo skupiać się na samej sprzedaży. Skoncentruj się na tym, aby pokazać odbiorcom, czego mogą nauczyć się dzięki webinarowi.

Skoncentruj się na dobrej jakości

Stworzenie doskonałego baneru to tylko część sukcesu. Jeśli treść nie będzie zachęcająca i informatywna, poskutkuje to brakiem zaangażowania odbiorców. Zniechęcająca będzie także duża liczba błędów.

Skoncentruj się na pokazaniu odbiorcom, czego mogą się dowiedzieć z webinaru oraz dlaczego powinni wziąć w nim udział. Takie podejście jest znacznie bardziej zachęcające aniżeli próba sprzedania produktu czy usług.

Pomocne może być także zamieszczenie opinii czy recenzji ludzi, którzy brali już udział w twoich webinarach. To pozwoli dostrzec potencjalnemu klientowi, że warto wziąć udział w webinarze.

Należy jednak pamiętać, że niezależnie od spełnienia powyższych warunków, może się okazać, że odbiorcy nie będą zachęceni, co może wynikać z popełniania błędów. Zawsze sprawdzaj i czytaj treści, które publikujesz. Możesz użyć do tego specjalnych narzędzi sprawdzających poprawność.

Zobacz także: Jak przygotować webinar i uniknąć błędów. 16 przyczyn niepowodzenia

Dodawaj grafiki i wideo

Sam tekst jest zniechęcający, szczególnie jeśli jest zbyt długi i niepodzielony na części. Aby tego uniknąć, dodawaj zdjęcia, grafiki lub wideo związane z tematyką webinaru. Na przykład możesz zamieścić krótką zapowiedź wideo, czego odbiorcy mogą się spodziewać, jeśli zarejestrują się na twój webinar.

Pamiętaj jednak, aby multimediów nie było zbyt wiele. Mają one bowiem pokazywać profesjonalizm i doświadczenie oraz pokazać, co twój webinar ma do zaoferowania.

Tryb landingu: instrukcja od MyOwnConference

Stwórz widoczne Call-to-Action

Bez wątpienia, najważniejszą częścią twojego Landing Page jest call-to-action (CTA). Jest to przycisk, który umożliwia zapisanie się na webinar, dlatego też stworzenie odpowiedniego jest kluczowe.

CTA musi być widoczne, ale nie powinno jednocześnie całkowicie zdominować strony. Aby do tego doprowadzić, spraw, aby czytelnik zwrócił uwagę na przycisk. Przydatne może okazać się również użycie kontrastującego koloru dla przycisku. Inne przydatne wskazówki:

  • Przycisk powinien być widoczny od razu, bez konieczności przewijania strony.
  • Strzałki i inne wskazówki mogą przyciągnąć oko czytelnika do przycisku.
  • CTA nie służy do promowania przedsiębiorstwa – to następuje później.

Nie zaniedbuj formularza rejestracji.

CTA może prowadzić czytelnika do formularza rejestracji. Może się on znajdować na osobnej stronie lub może się pojawić w formie pop-up. Gdy tworzysz formularz rejestracji, pamiętaj o kilku szczegółach:

  • Klarowność i tylko kluczowe dane.
  • Upewnij się, że wypełnienie formularza jest możliwe na każdym urządzeniu.
  • Wprowadź opcję zapisania daty webinara do kalendarza.

Interesujący tytuł

nazwa landingu

Wszystko zaczyna się od początku, czyli od tytułu. Obecnie wszyscy się gdzieś spieszą. Brakuje im cierpliwości. Nigdzie nie zatrzymują się na dłuższy czas. Szybko czytają tytuł i decydują, czy jest dla nich interesujący czy nie. To znaczy, że twój tytuł nie powinien być nudny. Powinien posiadać zachęcający CTA i pobudzać ciekawość. Powinien zawierać w sobie puentę.

Umieść zdjęcia prowadzących

prezenterzy webinaru landing

Ludzie mają więcej wiary w to, co widzą. Z tego powodu świetnym posunięciem byłoby zamieszczenie pozytywnego, ale profesjonalnego zdjęcia prowadzących webinar. Możesz także zamieścić, na przykład, krótki film z jego przemowy, który przekona odbiorcę do zarejestrowania się. Wówczas zyskasz widownię, która będzie chętna słuchać i uczestniczyć w webinarze.

Komentarze i rekomendacje uczestników

Ludzie często najbardziej ufają opiniom innych. Mając to na uwadze, możesz poświęcić nieco miejsca na Feedback od uczestników webinara. Jeśli będą to opinie pozytywne, zachęcające do udziału, najprawdopodobniej potencjalny uczestnik poczuje się bardziej przekonany.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe wskazówki, stworzysz Landing Page, który spełnia swoją funkcję.

Już teraz możesz stworzyć swój Landing Page za darmo na MyOwnConference.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!