Twoje konto MyOwnConference jest jeszcze bezpieczniejsze

weryfikacja dwuetapowa

Wraz z nadejściem czasów pandemii wzrosło zainteresowanie wideokonferencjami nie tylko wśród nauczycieli, uczniów i pracowników firm. Hakerzy i ludzie nierzetelni są zainteresowani możliwością hackowania webinariów. Coraz częściej zdarzają się sytuacje kradzieży danych osobowych. A do wideokonferencji zaczęli dołączać niezaproszeni uczestnicy.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz i powinieneś chronić swoje webinary. Aby to zrobić, wybierz tylko sprawdzone i niezawodne platformy. Wysyłaj tylko pojedyncze linki do uczestników. Zrezygnuj z hasła i funkcji uprawnienia do udostępniania linków, ponieważ są one łatwe do udostępnienia.

Innym sposobem ochrony danych jest użycie weryfikacji dwuetapowej.

Co to jest weryfikacja dwuetapowa?

Uwierzytelnianie dwuetapowe (dwuskładnikowe) to metoda autoryzacji użytkownika w aplikacji, programie lub stronie internetowej, gdzie osoba wprowadza dwa różne rodzaje danych uwierzytelniających. Mówiąc najprościej, aby zalogować się na dowolne ze swoich kont, musisz dwukrotnie potwierdzić, że jesteś sobą.

W rzeczywistości dzieje się to tak: aby wejść na swoje konto, musisz podać swoją nazwę użytkownika i hasło. W przypadku uwierzytelniania dwuskładnikowego dodawany jest kolejny krok – wprowadzenie jednorazowego kodu, który otrzymasz e-mailem, SMS-em lub w aplikacji.

Dlaczego to wszystko jest potrzebne? Weryfikacja dwuetapowa zapewnia silniejszą ochronę przed nieautoryzowanym dostępem do Twojego konta przez innych użytkowników. Korzystając z tej metody, możesz chronić wszystkie swoje wiadomości, materiały i inne dane osobowe przed ciekawskimi oczami nieznajomych.

Szczerze mówiąc, metoda uwierzytelniania dwuskładnikowego jest również dobra, ponieważ może powiadomić właściciela konta o próbie włamania. Jeśli otrzymałeś wiadomość z jednorazowym kodem, ale nie podałeś swojego konta osobistego, upewnij się, czy ktoś nie chce zhakować Twojego konta. W takich sytuacjach najlepiej od razu zmienić hasło.

Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe w MyOwnConference?

W MyOwnConference zadbaliśmy również o ochronę Twojego konta osobistego.

1. Otwórz ustawienia swojego profilu i aktywuj element „Weryfikacja dwuetapowa”.

weryfikacja dwuetapowa

2. Zainstaluj na swoim smartfonie aplikację Google Authenticator.

3. Zeskanuj kod QR widoczny na ekranie za pomocą aplikacji Google Authenticator.

4. Aplikacja wygeneruje jednorazowy kod, który należy wpisać na koncie MyOwnConference.

Teraz za każdym razem, gdy wchodzisz na swoje konto MyOwnConference, oprócz loginu i hasła będziesz musiał podać kod wygenerowany przez aplikację Google Authenticator.

Korzystaj z weryfikacji dwuetapowej, aby jeszcze bardziej chronić swoje webinary i dane osobowe.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!