W jaki sposób webinary pomagają psychologom więcej zarabiać?

webinar dla psychologa

W Internecie można znaleźć mnóstwo przykładów, jak psychologowie zarabiają na webinarach. Co zyskują i jakich wyników można się spodziewać dzięki prowadzeniu webinarów? W jaki sposób webinary pomagają psychologom więcej zarabiać? Zastanowimy się nad tym i poszukamy odpowiedzi w artykule.

Po co psycholog może prowadzić webinary?

Aby przyciągnąć klientów do terapii

Poszukiwanie nowych klientów zwłaszcza dla początkujących psychologów może stanowić problem. Jednak każdy specjalista ma kilka narzędzi do promocji swoich usług. Na ratunek przychodzą między innymi media społecznościowe, katalogi internetowe i dobrze znana poczta pantoflowa.

Webinary i transmisje na żywo to kolejny skuteczny sposób na promowanie swoich usług. Podczas transmisji na żywo możesz opowiedzieć, z jakimi sytuacjami spotykasz się najczęściej, jakie metody stosujesz, aby pomóc i jakie wyniki osiągasz ze swoimi klientami.

Webinary w B2B — jak wypromują Twój biznes i po co z nich korzystać?

Aby sprzedawać kursy online

Kursy online są dla psychologa szansą na zarobienie więcej pieniędzy w krótszym czasie. Wyobraź sobie, że prowadzisz konsultacje dla jednego klienta lub webinar dla 8-10 osób jednocześnie. Mimo że udział w webinarze jest tańszy, zarobisz więcej, prowadząc zajęcia dla grupy. Ponadto możesz nagrać kurs online, a następnie wielokrotnie go sprzedawać.

Sprzedaż kursu online nie jest łatwa, zwłaszcza jeśli nie jesteś znanym psychologiem. Dlatego samo zrobienie kursu i oczekiwanie na sprzedaż nie wystarczy. Kurs online musi być aktywnie promowany. Webinary są wspaniałym narzędziem do promocji. Podczas transmisji ludzie mogą obserwować, jak pracujesz, jakich technik używasz. Na wstępnym webinarze możesz zaszczepić ciekawość w kliencie — podaj techniki, które pomogą uczestnikom szybko rozwiązać jakiś problem. Co niewątpliwie zachęci odbiorcę do pracy nad sobą w ramach dalszego kursu.

Przeprowadzenie superwizji w grupie online

terapia online

Superwizja jest niezbędnym towarzyszem praktyki psychoterapeutycznej. Spotkaj się z kolegami i osobiście przedyskutuj sprawy klientów lub przenieś spotkanie do pokoju webinarowego. W drugim przypadku możesz spotkać się z kolegami nie tylko ze swojego lub sąsiedniego miasta, ale z całego świata. To rozszerza możliwości do zdobycia dodatkowej wiedzy i rozwoju zawodowego.

Jakie są korzyści korzystania z webinarów dla psychologów?

  • Będziesz postrzegany jako ekspert.
  • Staniesz się bardziej rozpoznawalny w Internecie.
  • Liczba Twoich klientów wzrośnie.
  • Możesz pozyskiwać klientów z całego świata.
  • Możesz komunikować się z kolegami i superwizorami z innych miast i krajów.
  • Twój budżet na webinary będzie minimalny.
  • Możesz zarobić więcej.

W jaki sposób psycholog może sprawić, by jego seminaria były skuteczne i produktywne?

Opowiedz o swoich mocnych stronach

Opowiedz krótko o sobie: o edukacji, przynależności do organizacji psychoterapeutycznych. Wyjaśnij, w czym się specjalizujesz i jakie metody preferujesz w swoich terapiach. Dobrze będzie, jeśli wspomnisz, czy masz doświadczenie w terapii osobistej. Powiedz również, w czym się specjalizujesz. Na przykład, prowadzisz tylko terapię osobistą (pomiędzy terapeutą a pacjentem jest fizyczna obecność) lub zapewniasz również możliwość sesji na Skype. Może doradzasz na czacie tekstowym? Wszystkie te informacje pomogą uczestnikom zdecydować, czy chcą kontynuować z tobą dalszą współpracę.

Określ problem

Uczestnicy webinaru przychodzą na wydarzenie online najczęściej po rozwiązanie konkretnego problemu. Pokaż, że rozumiesz ich zmartwienia i wiesz jak im pomóc.

Oczywiście, że webinar nie zastąpi tradycyjnego kursu psychoterapii, ale możesz podać jedną lub dwie techniki, które słuchacze mogą zastosować bezpośrednio na webinarze. Ważna kwestia: jeśli takie ćwiczenia wymagają dodatkowych materiałów (długopis, kolorowe ołówki, kartka papieru), koniecznie powiadom o tym w zaproszeniu na webinar.

Jak zorganizować pojedyncze wydarzenie online lub jednorazowy webinar nie przepłacając?

Przekaż praktyczną wiedzę

Realnym powodem, dla którego użytkownik rejestruje się na Twój webinar, jest uzyskanie aktualnych i przydatnych dla siebie informacji. Przekaż mu to, czego oczekuje. Pokaż, że naprawdę jesteś autorytetem w tej dziedzinie, a użytkownicy z pewnością obdarują Cię zaufaniem.

Podawaj informacje, odpowiadając na pytania: ”Co robić?” i „Jak robić?”. Ile czasu powinieneś przeznaczyć na każdą z tych części, zaobserwujesz po kilku przeprowadzonych webinarach. Najważniejsze to odnaleźć równowagę: podawać przydatne treści, ale nie odkrywać wszystkich sekretów już na samym początku.

Pokaż rezultaty, aby zarabiać na webinarach

Zademonstruj, jakie wyniki można osiągnąć po ukończeniu kursu lub psychoterapii, jeśli potencjalny klient skorzysta z Twojej oferty. Najlepiej, poprzyj swoje słowa sukcesami, uzyskanymi przez Twoich klientów. Ale nie zapomnij o prywatności i poufności danych osobowych. Musisz uzyskać zgodę klienta na wykorzystanie jego historii. Nie zapomnij zmienić podstawowych danych osobowych: nazwiska, miejsca pracy.

Dodaj opinie

Podziel się opiniami osób, które ukończyły Twój kurs. Takie oceny muszą być wiarygodne. Możesz wykorzystać zdjęcia i linki w mediach społecznościowych na profilu osoby, która poleca Twoje usługi. Możesz również udostępnić filmik, w którym Twoi klienci przedstawiają swoją opinię. Ale podobnie jak w poprzednim akapicie, nie zapomnij o poufności i uzyskaniu pozwolenia.

Czy wszystko jest takie proste?

Niestety, wiele treści tworzy fałszywe przekonanie, że można z łatwością zbić fortunę za pomocą webinarów. Wystarczy po prostu zacząć transmisję, a klienci sami staną w kolejce, by coś od Ciebie kupić. Oczywiście, że to wszystko jedynie przypomina optymistyczną rzeczywistość. Jeśli chcesz nie tylko prowadzić webinary, lecz jeszcze zarabiać na nich, warto wszystko rzetelnie przygotować i przećwiczyć.

Podsumowanie

Webinary są dobrym sposobem dla psychologa na utrzymywanie kontaktu z klientami i zarabianie więcej. Z ich pomocą możesz znaleźć nowych klientów, prowadzić terapię i kursy online. Możesz także zdobywać więcej wiedzy poprzez komunikację z kolegami z całego świata podczas konferencji online.

Mamy nadzieję, że zainspirowałeś się do stworzenia pierwszego webinaru. Przeczytaj o tym, jak to zrobić.

MyOwnConference – Twoja solidna platforma do webinarów
Galina Jaworskaja

Dołącz do nas na blogu Platforma do webinarów MyOwnConference, gdzie dzielimy się wiedzą o tworzeniu i promowaniu efektywnych webinarów.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!