Альтернативна технологія трансляції

Безпечні трансляції вебінарів без використання технології WebRTC

У MyOwnConference є 2 способи для проведення вебінару: через браузер без встановлення програм з використанням технології WebRTC або за допомогою нашого плагіна (програми), який потрібно завантажити на комп’ютер. Цей другий спосіб називається «альтернативна технологія» і сьогодні ми з нею ознайомимося.

Безпечні трансляції вебінарів без використання технології WebRTC

Які переваги використання нашої унікальної альтернативної технології:

  • Більш стабільне з’єднання навіть за низької швидкості інтернету (наші тести показали, що навіть ведучі з мобільним підключенням EDGE можуть проводити вебінари без особливих проблем).
  • Можливість проводити вебінари у випадках, коли не вдається підключитися через браузер (наприклад, якщо технологія WebRTC заблокована або за вимогами безпеки вашої компанії протокол UDP повністю заблоковано).
  • Крім цього, повноцінна робота через VPN, що дозволяє проводити та переглядати трансляції вебінарів. Однак рекомендується уникати використання безкоштовних VPN, оскільки вони мають низьку пропускну здатність.

Зверніть увагу, що активувати альтернативну технологію можна тільки для конкретного заходу. На одному заході вона може бути активована, на іншому — відключена.

Крім того, зверніть увагу: Простим учасникам, які будуть присутні, слухати і дивитися ваш вебінар, нічого завантажувати і встановлювати не треба! Для них все продовжує працювати безпосередньо у браузері.

Дізнавшись ці нюанси, перейдемо до того, як же запустити нашу програму, щоб використовувати безпечні трансляції під час проведення вебінару.

Як запустити альтернативну технологію в Windows

Для початку треба запланувати вебінар, для цього нам потрібно зайти до особистого кабінету.

Особистий кабінет

Після цього ми можемо створити або постійну кімнату для вебінарів, у вкладці «Вебінарні кімнати».

Вебінарні кімнати

Або запланувати окремий вебінар на певний час у вкладці «Заплановані вебінари».

Заплановані вебінари

Якщо хочете дізнатися про вебінарні кімнати трохи докладніше, перейдіть за посиланням

Після створення одного з цих варіантів персоналізуємо загальну інформацію вашого заходу (назва, дата, час проведення тощо).

Додавши цю інформацію, переходимо до «Додаткові налаштування».

Додаткові налаштування

У вкладці «Загальні» вибираємо пункт «Плагін DTS».

Плагін DTS

Після закінчення налаштування, сміливо повертаємося за допомогою стрілочки назад, так як налаштування, які ви задали, зберігаються автоматично. Тепер ми можемо запускати вебінар за допомогою кнопки «Завершити і отримати посилання».

Однак, варто врахувати, що вебінар буде доступний для учасників тільки тоді, як настане призначений організатором час. До цього моменту організатори можуть зайти на нього для підготовки та налаштування DTS.

Завершити та отримати посилання

Після автоматичного переходу на вкладку «Посилання на вебінар», де ви можете скопіювати посилання на вебінар, потрібно натиснути кнопку «Перейти».

Перейти до вебінарної кімнати

Перед початком трансляції у вебінарній кімнаті система автоматично запропонує вам пройти тест на перевірку обладнання та інтернет-підключення.

Перевірка обладнання на початку західу

Після закінчення перевірки ми закриваємо вікно з результатами та натискаємо на зелену кнопку «Говорити».

Натиснути щоб почати говорити

Після натискання на зелену кнопку «Говорити» та кількох секунд очікування, ви отримаєте пропозицію завантажити плагін DTS. Для того, щоб його скачати, натискаєте на кнопку «Завантажити».

Завантажити плагін DTS у разі необхідності

Після завершення завантаження архіву, його потрібно розпакувати і запустити сам плагін. Як тільки плагін буде запущено, ви побачите сповіщення, з інформацією про успішний запуск та функціонування плагіна. 

Повідомлення про підключення кімнати до плагіну DTS

Важливо! Після встановлення плагіна, він автоматично запускатиметься разом із включенням комп’ютера. Якщо це не потрібно, цю функцію можна вимкнути в налаштуваннях програми.

Активація плагіна з головного меню

Другим варіантом активації альтернативної технології є її включення у кімнаті де проводиться вебінар. Щоб її активувати, зайдіть у створену вами вебінарну кімнату та відкрийте налаштування.

Параметри у головному меню

Знайдіть пункт «Камера та мікрофон» і клацніть по ньому.

Камера та мікрофон

У підпункті «Технологія трансляції» ви побачите, яка у вас технологія включена. Зелений індикатор поруч із WebRTC говорить про те, що в кімнаті працює саме ця технологія.

Технологія трансляції

Щоб переключити кімнату на альтернативну технологію, натисніть перемикач. Про те, що альтернативна технологія активувалася ви зможете зрозуміти за кольором індикатора, що змінився. Він стане сірим.

Індикатор WebRTC

Якщо ви вмикаєте цю функцію вперше, система спробує знайти запущений на вашому пристрої плагін, якщо його немає, то через деякий час очікування вам буде запропоновано його скачати. Зробіть це. Альтернативна технологія працюватиме лише за наявності плагіна.

Завантажити плагін

Потім дотримуйтесь простої інструкції.

Інструкція з встановлення DTS
  1. Дочекайтеся закінчення завантаження;
  2. Розпакуйте архів і запустіть програму;
  3. Натисніть кнопку «Говорити»;

Що робити, якщо плагін вже встановлений, а система просить завантажити його ще раз?

Щоб наша програма DTS працювала без проблем, достатньо вказати Google DNS 8.8.8.8 або Cloudflare DNS 1.1.1.1 у налаштуваннях мережі вашого комп’ютера. Як це зробити, ви можете прочитати в нашій статті «Як налаштувати Google DNS на Windows 11 для швидшого Інтернету».

Якщо з будь-яких причин, зокрема з міркувань безпеки або особистих уподобань, ви не можете використовувати ці DNS, нижче ви знайдете інструкцію, як обійти це обмеження та безпечно і надійно транслювати вашу вебкамеру, мікрофон і екран.

Дотримуйтесь простої інструкції:

  1. Знайдіть на вашому комп’ютері програму Блокнот (notepad.exe) і запустіть його від імені адміністратора.
  2. У «Блокноті» знайдіть і відкрийте файл «hosts», для того щоб його знайти, вам необхідно вписати в адресному рядку «C:\Windows\System32\drivers\etc» (попередньо змінивши тип файлів, які ви шукаєте на «Всі файли»).
Папка з файлами

3. Додайте до файлу внизу текст 127.0.0.1 add-on.mywebinar.io

Блокнот, прописати параметри доступу

4. Збережіть файл на робочому столі.
5. Перенесіть збережений файл сюди C:\Windows\System32\drivers\etc
6. Оновіть сторінку вебінара і натисніть кнопку «Говорити».

Натиснути кнопку говорити знову

Як активувати альтернативну технологію в операційній системі MacOS

Розпакуйте архів і запустіть плагін подвійним клацанням миші, після чого натисніть «Відкрити»

Можливо, ви побачите повідомлення, що відкрити програму неможливо. У такому випадку, утримуючи клавішу Control, натисніть значок DTS, а потім виберіть «Відкрити» в контекстному меню.

Натисніть кнопку «Відкрити».

Програма збережеться у списку виключень налаштувань безпеки, і надалі її можна буде запускати подвійним натисканням, як будь-яку іншу програму.

Після всіх цих кроків, нам потрібно виконати та надати дозвіл на демонстрацію екрана у системних налаштуваннях. Для цього відкрийте «Системні налаштування», потім перейдіть до розділу «Безпека та конфіденційність».

Безпека та конфіденційність

Виберіть розділ «Запис екрану» та поставте галочку біля розширення DTS.

Дозволити захват екрану для його показу

Запустіть DTS-плагін. Після цього поверніться до кімнати та натисніть кнопку «Говорити».

Знову натиснути кнопку говорити

Що робити, якщо плагін вже встановлений на вашому Mac, а система просить завантажити його ще раз?

Дотримуйтесь простої інструкції.

Знайдіть на вашому комп’ютері та запустіть програму «Terminal». Є кілька способів зробити це.

1. У рядку пошуку «Launchpad»

Запустити лаунчпад для доступу

2. Введіть слово «Термінал» та натисніть «Enter». Після цього запустіть «Термінал».

3. У вікні Терміналу запустіть команду: sudo nano /etc/hosts

Після введення команди, ви повинні ввести системний пароль.

Термінал

4. Після виконання команди додайте необхідний текст 127.0.0.1 add-on.mywebinar.io з нового рядка.

Прописати параметри доступу

Збережіть зміни:
5.1. Щоб зберегти файл, натисніть клавішу «Control-O».
5.2. Щоб вийти, натисніть клавішу «Control-X».

Оновіть сторінку вебінару та натисніть кнопку «Говорити».

Якщо у вас виникнуть складнощі з мовленням за допомогою альтернативної технології, будь ласка, зв’яжіться з нашою техпідтримкою будь-яким зручним для вас способом.

Техпідтримка якщо потрібно

Браузер із вбудованим VPN

Ви не зможете використовувати плагін альтернативної технології у браузерах з увімкненим вбудованим VPN. Це відбувається тому, що браузер блокує локальне підключення до плагіна при активованому VPN. Обійти це неможливо. Ми рекомендуємо відключити вбудований VPN вашого браузера і натомість використовувати сторонній платний VPN.

FAQ

Що таке альтернативна технологія вебінарів?

Альтернативна технологія вебінарів є способом проведення вебінарів через спеціальний плагін, який необхідно завантажити на комп’ютер. Вона дозволяє уникнути обмежень у разі блокування технології WebRTC або використання сторонніх VPN.

Які переваги використання альтернативної технології?

Більш стабільне з’єднання, а головне, що працює навіть на поганому інтернеті.

Як увімкнути альтернативну технологію вебінарів?

Альтернативна технологія включається на сторінці налаштувань вебінару, де можна вибрати плагін DTS у розділі «Розширені налаштування» або безпосередньо в кімнаті вебінара в розділі «Камера та мікрофон».

Як завантажити та встановити плагін DTS?

Плагін DTS можна завантажити та встановити на комп’ютер за посиланнями, наданими в нашій статті для операційних систем Windows та MacOS. Після завантаження архіву його необхідно розпакувати та запустити.

Що робити, якщо система просить завантажити DTS плагін повторно?

Додайте файл «hosts» на своєму комп’ютері рядок «127.0.0.1 add-on.mywebinar.io». Після чого перезавантажте вебінар і спробуйте натиснути на «Говорити» знову.

Платформа для проведення вебінарів MyOwnConference
MyOwnConference

Блог сервісу вебінарів MyOwnConference.com. Пишемо про проведення вебінарів, дистанційну освіту, онлайн-конференції. Допомагаємо на всіх етапах проведення вебінарів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!

Your privacy matters. No website cookies.
Session cookies used for logins to accounts
or webinar rooms only.
OK