Jak ankietować i testować podczas webinarów w MyOwnConference?

Jak ankietować i testować podczas webinarów

Im bardziej prezenter wchodzi w interakcję z uczestnikami webinaru, tym lepiej i wydajniej słuchacze zapamiętują przekazywane im informacje, i tym bardziej ufają słowom prowadzącego.

Niezależnie od lokalizacji uczestników, prowadzący webinaru ma kilka możliwości utrzymywania kontaktu z publicznością. Może to być na przykład czatowanie, zapraszanie uczestników do dyskusji i oczywiście przeprowadzanie ankiet i testów.

Jak stworzyć ankietę?

Wygodne korzystanie z ankietowania umożliwia Ci MyOwnConference. Jak zrobić taką ankietę? W pokoju webinarowym, w rozdziale “Pliki” znajduje się zakładka “Ankiety”, w której możesz tworzyć, aktywować, edytować, usuwać, zapisywać ankiety. Możliwe będzie również ograniczanie do nich dostępu, a także przeglądanie statystyk dotyczących przeprowadzonych już ankiet.

Ankiety

Aby stworzyć ankietę, kliknij przycisk „Ankiety” i w oknie, które się pojawi, wpisz pytanie oraz kilka opcji odpowiedzi (maksymalnie 10 opcji). Aby zwiększyć lub zmniejszyć liczbę odpowiedzi, użyj znaków „+” lub „-”.

Po tym, jak utworzysz i włączysz ankietę, uczestnicy zobaczą okienko ankiety w pokoju webinarowym. Okienko zniknie tylko wtedy, gdy uczestnik webinaru wybierze jedną z oferowanych opcji.

Wyniki ankiety są dostępne w pokoju oraz w statystykach. Statystyki pokażą procentową liczbę uczestników, którzy wybrali tę lub inną opcję odpowiedzi.

Ankiety statystyki

Jakie pytania mogę wykorzystać do ankiet? Każde. Pole do popisu jest szerokie. Na przykład, aby zebrać odpowiedzi, jak uczestnicy widzą i słyszą mówcę, nie musisz używać znaków plus na czacie. Wystarczy, że utworzysz taką ankietę. Pamiętaj, że ankiety są dla Ciebie cennym źródłem informacji, które mogą być dla Ciebie bardzo przydatne. Korzystanie z nich z pewnością wpłynie znacząco na Twoje sukcesy, o ile oczywiście umiejętnie z nich skorzystasz.

Dlaczego warto potwierdzać uczestnictwo w webinarach certyfikatami?

Jak przeprowadzić test w MyOwnConference?

Jeśli chcesz sprawdzić wiedzę uczestników Twojego webinaru, możesz przeprowadzić test.. Istnieje także opcja umieszczenia testów w pokoju webinarowym. W sekcji „Materiały” znajduje się specjalna sekcja „Testy”, w której możesz tworzyć, aktywować, edytować, usuwać, zapisywać testy lub ograniczać do nich dostęp, a także przeglądać i pobierać ich wyniki.

Test

Aby utworzyć test, należy kliknij przycisk „Testy” i w wyświetlonym oknie wpisz nazwę testu, a następnie ustaw ocenę, kolejność pytań, czas testu itp. według własnego uznania.

Tworzenie testu 1

Następnym krokiem jest skonfigurowanie strony logowania członka. Uczestnicy wprowadzą dane, o które prosisz w celu identyfikacji uczestnika.

Tworzenie testów 2

Następnie musisz utworzyć pytania i podać opcje odpowiedzi na nie, zaznaczając poprawną opcję odpowiedzi lub wybrać dowolną odpowiedź. Maksymalna liczba opcji odpowiedzi to 10. Następnie kliknij „Test gotowy”.

Przeprowadzanie ankiet i testów

Po utworzeniu i uruchomieniu testu widz zobaczy okno w pokoju webinarowym z polem do wpisania swoich danych. Następnie uczestnik wprowadza swoje dane i rozpoczyna test. Uczestnik może zdać dołączony test tylko raz.

Statystyka testów

Raporty z testów będą dostępne w pokoju webinarowym. Znajdziesz tutaj imię i nazwisko uczestnika, jego odpowiedzi, poprawne odpowiedzi i wyniki testu dla każdego z uczestników, którzy wzięli udział w teście. Wyniki można pobrać od razu w formacie CSV lub XLS. Ponadto, aby znaleźć wyniki konkretnego testu, wybierz okres lub dzień, w którym test został przeprowadzony.

Raporty z testów

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące przeprowadzania ankiet i testów, skontaktuj się z naszym zespołem pomocy technicznej lub obejrzyj nasze samouczki wideo dotyczące pracy z usługą.

Chcesz rozpocząć przygodę z webinarami? Załóż darmowe konto na MyOwnConference i zrób Swój pierwszy webinar za darmo.

MyOwnConference – Twoja solidna platforma do webinarów
Galina Jaworskaja

Dołącz do nas na blogu Platforma do webinarów MyOwnConference, gdzie dzielimy się wiedzą o tworzeniu i promowaniu efektywnych webinarów.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!