Jak wykorzystać potencjał webinarów w branży deweloperskiej

potencjał webinarów w branży deweloperskiej

Dziwią Cię webinary w branży deweloperskiej? Na pewno zauważyłeś, że od pewnego czasu wiele spraw można załatwić przez Internet przy użyciu różnego rodzaju komunikatorów online. Branża nieruchomości też przechodzi transformację i zaczyna działać online. Właściwie większość firm musiała dostosować się do panującej sytuacji i szukać metod, dzięki którym ich biznesy przetrwają. Ale czy aby na pewno jest to gorsza forma komunikacji z klientem? Odpowiedź brzmi: nie! Umiejętne przekształcenie oferty i dostosowanie jej do przedstawienia w webinarach daje niekiedy większy sukces niż korzystanie z tradycyjnych spotkań „face to face”.

Z tego wpisu dowiesz się m.in., w jaki sposób krok po kroku stworzyć webinar deweloperski, a także poznasz inspiracje do stworzenia webinarów. Korzystaj!

Czy warto tworzyć webinary w branży deweloperskiej?

Przede wszystkim to nowoczesna forma promocji. Nie da się ukryć, że popularność webinarów w przeciągu ostatnich 2-3 miesięcy bardzo wzrosła. Właściwie, jakby się nad tym dłużej zastanowić, to ciężko jest znaleźć firmę, która nie korzystała z takich form komunikacji z klientami jak live, webinar lub po prostu kurs online. Każdy stara się możliwie najskuteczniej zastąpić tradycyjne spotkania z klientami.

Ale czy tylko dlatego możesz prowadzić webinar? Oczywiście, że nie. Wykorzystaj tę platformę do skutecznej promocji mieszkania albo usług deweloperskich. Zastanówmy się… W spotkaniach na żywo poświęcasz godzinę na prezentację mieszkania maksymalnie dwóm osobom. W przypadku prezentacji za pośrednictwem webinaru możesz opowiedzieć o mieszkaniu nawet kilkudziesięciu odbiorcom. Korzystniej, prawda? Nie pozostawaj w tyle i zrób odważny krok w tę coraz popularniejszą metodę promocji.

Szukasz inspiracji na swoje webinary? Niżej znajdziesz listę przykładowych tematów z branży deweloperskiej:

  • prezentacja nieruchomości — jeśli uważasz, że konkretna nieruchomość zasługuje na wyszczególnienie, stwórz o tym webinar. Opowiedz o potencjale tego miejsca i korzyściach wynikających z zakupu, lub wynajęcia takiego mieszkania/ domu/ działki/ lokalu;
  • spotkanie z ekspertem — zaproś zaprzyjaźnioną agencję nieruchomości, albo dewelopera i poproś o wypowiedzenie się na dany temat;
  • jak szybko sprzedać mieszkanie? — poświęć uwagę również osobom, które chcą sprzedać swoją nieruchomość, podziel się wskazówkami, które pomogą w szybszej sprzedaży;
  • remonty — to chyba temat, który należy zawsze do tych „gorących”. Możesz zainspirować swoich odbiorców do przeprowadzenia taniego, ale efektywnego remontu.
promocja mieszkania i usług deweloperskich

Od czego zacząć tworzenie webinarów deweloperskich?

Niżej znajdziesz etapy, które powinieneś wziąć pod uwagę, tworząc swój cykl webinarów. Możesz, a nawet powinieneś się inspirować!

Krok 1 — wymyślenie contentu do webinaru o tematyce deweloperskiej

Wymyśl content. Zacznij od zaprojektowania swojego pomysłu na webinar albo cykl webinarów. Zastanów się, co chciałbyś przekazać swoim odbiorcom. Na tym etapie stwórz jedynie zarys poszczególnych tematów, o których chciałbyś opowiedzieć. Zbieranie materiałów i tworzenie prezentacji zostaw na później. Jeśli chcesz zaczerpnąć inspirację, skorzystaj z pomocy Twoich odbiorców. Zadaj im pytanie: co ich najbardziej interesuje? O czym chcieliby się dowiedzieć? Jakie informacje będą dla nich przydatne przy szukaniu wymarzonego mieszkania albo domu?

Krok 2 — wyszukanie platformy webinarowej do tworzenia webinarów

Zajmij się wyszukaniem odpowiedniej platformy do prowadzenia webinarów. Musisz sobie zadać pytanie, czy wolisz skorzystać z darmowej platformy, która zapewnia podstawowe funkcje? Czy wolisz zainwestować w profesjonalne webinary? W MyOwnConference możesz testować webinary za darmo, a ceny za pełną wersję rozpoczynają się już od 25 euro za miesiąc korzystania z platformy. Jeśli planujesz mniejsze spotkania, np. w celu zaprezentowania nieruchomości możesz także skorzystać z usługi jednodniowej. Zadbaj też o komfort swoich odbiorców i możliwość zadawania pytań. Jeśli stworzysz gigantyczny webinar, ilość pytań zadawanych przez potencjalnych klientów może być przytłaczająca. Warto dodać, że w przypadku MyOwnConference w kilka minut powiększysz swój pokój webinarowy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o najpopularniejszych platformach webinarowych, skorzystaj z naszego wpisu: Platforma do webinarów, która spełni Twoje oczekiwania. Ocena 10 programów

Krok 3 — zbieranie materiałów do webinaru o tematyce deweloperskiej

Zajmij się zbieraniem materiałów i stworzeniem scenariusza całego spotkania. Postaraj się, aby webinar nie trwał dłużej niż godzinę. Przez ten czas przekazuj odbiorcom przydatne treści. Webinary flegmatyczne, banalne i przewidywalne nie mają sensu. W obecnej rzeczywistości czas to pieniądz. Jeśli odbiorca poświęci swój czas na udział w Twoim wydarzeniu, podaruj mu w nagrodę praktyczne informacje, które może potem wykorzystać.

Krok 4 — tworzenie prezentacji do webinaru deweloperskiego

Stwórz prezentację. To jedna z ważniejszych części, na której będziesz opierał webinar. Zadbaj o przejrzystość treści. Jedną myśl albo kwestię do omówienia, zapisuj na oddzielnym slajdzie. Treści atrakcyjne wizualnie to wszelkiego rodzaju infografiki, zdjęcia, materiały video. Korzystaj z nich, a dodatkowo przyciągniesz uwagę odbiorców. Nie prezentuj zbyt dużo tekstu, bo szybko znudzisz klientów.

Więcej o tym, jak przeprowadzić prezentację online i zaangażować klienta znajdziesz w naszym wpisie: Idealne przeprowadzenie prezentacji online. Czyli jak zaangażować klienta i zapewnić sprzedaż?

Krok 5 — promocja webinaru deweloperskiego

Stwórz wydarzenie i zajmij się jego odpowiednią promocją. Podstawą jest ustalenie grupy docelowej, do której kierujesz swoje webinary. Nie trudno się domyślić, że w branży deweloperskiej, działania kierowane są do osób, które poszukują nieruchomości, albo ją sprzedają. Udostępniaj link do zapisów w mediach społecznościowych i wszelkiego rodzaju grupach tematycznych dotyczących sprzedaży nieruchomości oraz remontów. Najlepiej, jeśli zaczniesz promocję miesiąc przed planowanym webinarem.

Krok 6 — testowanie webinaru

Testuj, testuj, testuj! Przed webinarem przetestuj sprzęt i platformę, którą ostatecznie wybrałeś. Przeprowadź próbny webinar i zaangażuj do tego swoich znajomych, przyjaciół, rodzinę i dodatkowego moderatora oraz prezentera. Wykorzystaj wszystkie funkcje, które masz dostępne w pokoju webinarowym. Wyobraź sobie, że to oni są Twoimi potencjalnymi klientami i każdy jest zainteresowany nabyciem nieruchomości. Przygotuj sobie odpowiedzi, na pytania, które mogą zostać zadane. Podziel zadania z moderatorem. Zadbaj także o aspekt techniczny, czyli połączenie internetowe, jakość dźwięku i wideo.

Jeśli nie jesteś specjalistą w sprawach kamer internetowych i mikrofonów, skorzystaj z naszej wiedzy, którą streściliśmy we wpisie: Jak wybrać kamerę do webinaru lub streamowania?

Krok 7 — wskazówki do prowadzenia webinaru

Właściwie można uznać, że jesteś gotowy do przeprowadzenia swojego pierwszego webinaru. Żeby dodać Ci otuchy, podpowiemy, o czym musisz pamiętać podczas prezentacji webinaru. Przede wszystkim bądź gotowy co najmniej 10-20 minut przed planowanym startem. Nie możesz być nieobecny, kiedy pierwsi goście przyjdą na webinar. To tak jak w prawdziwym życiu, kiedy zapraszasz gości do siebie na kawę, nie możesz dopuścić do sytuacji, w której przysłowiowo „pocałują klamkę”.

Nie przedłużaj i pilnuj czasu oraz scenariusza. Możesz przygotować sobie konspekt, na który dyskretnie będziesz zerkał, jeśli zapomnisz, o czym masz powiedzieć w następnym punkcie.

Weź pod uwagę czas, w którym klienci mogą zadawać Ci pytania. To dla nich tworzysz webinar, więc powinieneś być do ich dyspozycji. Jeśli pytań będzie tak wiele, że nie zdążysz odpowiedzieć na wszystkie, poproś o kontakt telefoniczny bądź mailowy i zapewnij, że wyczerpująco odpowiesz na ich pytania.

Krok 8 — webinar zakończony — co dalej?

Pierwszy webinar już za Tobą, gratulacje! Jednak, jeśli myślisz, że to koniec Twojej pracy to niestety jesteś w błędzie. Zadbaj o stały kontakt z odbiorcami. Po webinarze prześlij im materiały zebrane podczas spotkania. Zachęć do zapisów na kolejny webinar. Pozostań z nimi w stałym kontakcie. Oczywiście stały kontakt nie oznacza spamu — takich rzeczy nie robimy! Wysyłaj do nich ciekawe informacje regularnie.

Osoby, które są ciekawe szczegółowej oferty, możesz zachęcić do indywidualnego spotkania na żywo, albo za pomocą wideokonferencji. Zaznacz, że spotkania w mniejszym gronie również są mile widziane.

Podsumowując, pamiętaj, że webinary w branży deweloperskiej nie są jeszcze tak popularne, jak np. webinary turystyczne lub coachingowe. Wykorzystaj to i zapoczątkuj nową formę promocji swojej firmy. Za pośrednictwem spotkania online, możesz nie tylko sprzedać mieszkanie, ale także zwiększyć popularność swojej firmy. Stań się ekspertem w dziedzinie deweloperskiej dla wielu niedoświadczonych klientów.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!