Jak zrobić wspólną transmisję na żywo w MyOwnConference

Jak zrobić wspólną transmisję na żywo

Wspólne transmisje na żywo są w obecnej sytuacji nadzwyczaj popularne. Najczęściej odbywają się w formie wywiadów, rozmów, gdy dwie osoby dyskutują na temat, dzielą się opiniami, odpowiadają na pytania hostów i publiczności. Taki sposób komunikacji okazuje się bardziej dynamiczny, spontaniczny, atrakcyjniejszy niż wtedy, gdy mówi tylko jedna osoba. Wspólne transmisje na żywo przyciągają więcej słuchaczy.

Jak rozpocząć wspólną transmisję w MyOwnConference

Najpierw musisz określić czas transmisji na żywo. Powiedzmy, że będzie dzisiaj o 18.00 czasu środkowoeuropejskiego.

Aby zaplanować i rozpocząć transmisje, najpierw przejdź do swojego konta osobistego w MyOwnConference i otwórz zakładkę «Profil». Tutaj musisz ustawić właściwą strefę czasową.

wybór strefy czasowej wspólny webinar

Dla Polski to GMT+2. Aby to sprawdzić, wpisz w Google „Polska strefa czasowa”. Wyszukiwarka natychmiast poda prawidłowe informacje. Możesz także dowiedzieć się o strefie czasowej dowolnego miasta. Wystarczy wpisać „strefa czasowa + miasto”: „strefa czasowa Londyn”, „strefa czasowa New York” itp.

Teraz przejdź do Kalendarza i kliknij przycisk «Zaplanuj».

Zaplanuj webinar

Podaj nawę spotkania, ustaw czas rozpoczęcia i czas trwania webinaru.

planowanie wspólnego webinaru

Następnie zaproś prezentera.

zaproś prezenterów

Jeśli prezenter nigdy nie występował na Twoich webinarach, należy go dodać do systemu. Aby to zrobić, podaj jego imię i adres e-mail.

Zaproś prezenterów

Po dodaniu nowego prezentera zaznacz go znakiem akceptacji, czyli popularnym ptaszkiem.

Wróć do okna planowania webinaru i kliknij «Dalej». Teraz prezenter otrzyma link na e-mail, dzięki któremu będzie mógł prowadzić spotkanie online. A Ty zobaczysz link, który możesz udostępnić uczestnikom w mediach społecznościowych i komunikatorach.

transmisja kilka prezenterów

Jeśli prezenter z jakiegoś powodu nie otrzyma listu lub stanie się nieaktywny na liście prezenterów, w takiej sytuacji należy sprawdzić ustawienia poczty lub skontaktować się z administratorem sieci. Staramy się wysyłać listy do wszystkich na czas, skuteczność w dostarczaniu naszych listów sięga 99%.

Twoja transmisja na żywo jest zaplanowana. W odpowiednim czasie zaloguj się do pokoju webinarowego z konta osobistego.

dołączyć się do webinaru

Wspólna transmisja – ważne zalecenia

Podczas wspólnej transmisji należy pamiętać, że nie jest to zwykłe spotkanie offline. Warto wziąć pod uwagę kilka niuansów.

Kiedy dwóch prezenterów zaczyna ze sobą rozmawiać, między nimi jest minimalne opóźnienie. Opóźnienie to odstęp czasu między momentem zarejestrowania przez kamerę tego, co się dzieje, a momentem, w którym drugi prezenter i uczestnicy zobaczą ten obraz. Zwykle jest to 3-7 sekund.

Podczas zwykłego webinaru, kiedy przemawia tylko jedna osoba, opóźnienie jest prawie niezauważalne. Ale kiedy dwie osoby zaczynają wypowiedź, nie zawsze wiedzą, czy rozmówca zaczął już mówić. Zdarza się, że dwie osoby zaczynają mówić jednocześnie, po czym orientują się, że nie da się ich zrozumieć, przestają mówić i próbują ponownie. Ten punkt należy wziąć pod uwagę i odczekać kilka sekund przed udzieleniem głosu rozmówcy.

Czy można tego opóźnienia uniknąć? Tak i nie. Opóźnienie między prezenterami jest często spowodowane słabym Internetem. Aby uniknąć opóźnień, Ty i Twój rozmówca powinniście mieć superszybki Internet. Szybkość ma być wysoka zarówno na odbiór, jak i na wysyłanie danych. Przy dobrym połączeniu internetowym nie powinno być opóźnień, ponieważ staramy się je jak najbardziej zminimalizować.

Niestety, niewiele osób ma wystarczająco szybki Internet, żeby można było uniknąć problemów. Często nawet jeśli dostawca Internetu obiecuje wysoką prędkość, w rzeczywistości jest niższa.

Polecamy przeczytać wpis:

Co zrobić, jeśli uczestnicy webinaru narzekają na dźwięk, wideo, rząd, życie, sąsiada z wiertarką?

Dlatego podczas wspólnej transmisji uzyskanie mniejszego opóźnienia nie zawsze jest możliwe. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, staraj się nie przeszkadzać rozmówcy i sygnalizować chęć zabrania głosu.

Aby uniknąć zbędnych pauz lub chwil, kiedy mówicie jednocześnie, polecamy przećwiczyć to wcześniej. Utwórz testową transmisję na żywo bez widzów. Pomoże to w lepszym dostosowaniu się do rozmówcy i uniknięciu problemów i usterek podczas transmisji.

Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na naszą pomoc. Zespół pomocy technicznej MyOwnConference pracuje 12 godzin dziennie, prawie siedem dni w tygodniu. Z przyjemnością pomożemy Ci w przeprowadzeniu wspólnych transmisji.

MyOwnConference – Twoja solidna platforma do webinarów
Galina Jaworskaja

Dołącz do nas na blogu Platforma do webinarów MyOwnConference, gdzie dzielimy się wiedzą o tworzeniu i promowaniu efektywnych webinarów.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

Your privacy matters. No website cookies.
Session cookies used for logins to accounts
or webinar rooms only.
OK