Promocja webinarów na Twitterze

Promocja webinarów na Twitterze

Zastanawiasz, jak promować wydarzenie na Twitterze? W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie promować wydarzenia na Twitterze, a także znajdziesz kilka rad, jak uzyskać lepsze wyniki przy promocji za pomocą Twittera.

W jaki sposób promować wydarzenie na Twitterze?

Twitter to sieć społecznościowa, gdzie użytkownicy umieszczają krótkie wiadomości czy informacje. Aktualność i szybkość komunikacji to elementy, które wyróżniają to medium spośród innych. Z tego Twitter świetnie pasuje do rozpowszechnienia informacji o webinarze. Poprzez krótki tekst możesz przypomnieć o wydarzeniu i zamieścić tylko podstawowe informacje. Takie, które oczywiście zachęcą do rejestracji. A jeśli jesteś jeszcze przed dokonaniem wyboru platformy webinarowej, na której stworzysz wydarzenie – lub się wahasz – to serdecznie zapraszamy do wypróbowania MyOwnConference!

Kiedy promować wydarzenie na Twitterze?

Jednocześnie to narzędzie nie każdemu będzie odpowiadać. Możesz zastanowić się nad skorzystaniem z innych środków promocyjnych, jeśli:

 • nie masz konta na tym serwisie społecznościowym;
 • piszesz posty na Twitterze tylko od czasu do czasu;
 • Twoje webinary są wysoko specjalizowane i nieprzeznaczone dla szerszejpubliczności.

Nie są to jednak czynniki, które byłyby dyskwalifikujące. Konto możesz założyć w każdej chwili – zdecydowanie warto to zrobić. Możesz poznać nowe osoby z branży, pokazać swoją wiedzę, wejść w wartościowe dyskusje. Dzięki temu zwiększysz swój autorytet i zwrócisz na siebie uwagę. Jeśli masz już konto, ale nie korzystasz z Twittera regularnie, postaraj się to zmienić. Regularne korzystanie z tego medium sprawi, że Twoje posty będą miały lepsze zasięgi. Nawet jeśli Twoje webinary są skierowane tylko do wąskiej publiczności, nie oznacza to powodu do rezygnacji z ich promowania na Twitterze. Jeśli będziesz posiadać swoją grupę odbiorców, osoby, które będą Cię obserwować, masz szansę zyskać kilka rejestracji więcej. Oczywiście w przypadku, gdy nie umiesz czy nie chcesz prowadzić swojego konta, możesz je poprowadzić jako firma i zatrudnić do tego odpowiednią osobę, zajmującą się mediami społecznościowymi. Każde kolejne medium, na który dajesz o sobie znać, ma znaczenie.

O Twitterze mówi się, że to serwis dla użytkowników o sprecyzowanych celach. Mały limit znaków, prostota w użytkowaniu, a także aktualność informacji sprawiają, że skupia tylko tych konkretnych odbiorców. Wydaje się jednak, że coraz więcej osób i firm uważa posiadanie konta na Twitterze za niezbędne.

Dla wszystkich, którzy nie nadążają za licznymi aktualizacjami Facebooka, mamy dobrą wiadomość! Twitter jest narzędziem, które nie zmienia się tak dynamicznie jak jego największy konkurent. Nie będziesz musiał za każdym razem uczyć się od nowa, jak stworzyć kampanię.

We wszystkich innych przypadkach możesz śmiało korzystać z Twittera wraz z innymi narzędziami do promocji webinarów.

Jak promować wydarzenie na Facebooku i czy to się opłaca?

Publikuj tweety z obrazkami

Wiadomość z grafiką jest lepiej widoczna wśród aktualności w sieci społecznościowej. Taki post ma aż do 5 raz więcej szans na retweet, czyli udostępnienie wpisu niż tweet tekstowy. Twitter ogranicza długość postu do 280 symboli. Grafika pełni funkcję dodatkowej przestrzeni do umieszczenia informacji w jednej wiadomości.

W Twitterze możesz wykorzystać swoje zdjęcia lub grafiki, które znajdziesz w Internecie. Jeśli chcesz, żeby obrazek był dobrze widoczny wśród innych postów pobierz go na komputer w odpowiednim rozszerzeniu zanim załadujesz go na Twitter. Najlepszy rozmiar obrazku to 1024 × 512 pikseli.

Poza tradycyjnymi zdjęciami oraz grafikami, Twitter umożliwił dodawanie bardzo popularnych ostatnio gifów. Pamiętaj, że jest to niezbyt oficjalna forma komunikowania, dlatego dostosuj ją do swojej grupy docelowej.

tweety-z-obrazkami

Publikuj wiadomości z linkami

Jeśli Twój cel to zyskać jak najwięcej uczestników na webinar, to dodaj odnośnik do tweetu — pokaż użytkownikom, gdzie mogą zarejestrować się na webinar lub obejrzeć go online. Przy okazji dzielisz się Twoim profilem, którym mogą zainteresować się niektórzy z odbiorców.

Posty na Twitterze są prawie natychmiast indeksowane przez wyszukiwarki. Jeśli dodatkowo dodasz do tweetu odnośnik do strony docelowej, możesz zwiększyć szanse na to, że trafi na pierwszą stronę w wyszukiwarce.

Link w poście lepiej skrócić — na Twitterze tekst jest ograniczony do 280 symboli. To i tak 2 razy więcej niż do niedawna. Formę skróconą linku można stworzyć na przykład przez serwisy bit.ly, goo.gl.

Korzystaj z hashtagów

Wymyśl unikalny hashtag i dołączaj go do swoich wiadomości, by uczestnicy wydarzenia mogli dodawać go do własnych postów. W ten sposób ułatwisz komunikację, ponieważ odbiorcy będą mogli śledzić wszystkie wiadomości o nadchodzącym spotkaniu.

Aby zwrócić uwagę nowych użytkowników, korzystaj również z dobrze znanych hashtagów: #Webinar, #webinaryzmarketingu lub inne.

Nie wklejaj więcej niż dwa-trzy hashtagi w jednej publikacji.

Dołącz wezwanie do działania

Wezwania do działania na Twitterze takie jak: zarejestruj się na webinar, odwiedź stronę lub zrób repost, potrzebne są, aby zwiększyć liczbę uczestników. Post, który nie zawiera wezwania do działania, najczęściej jest pomijany.

Oznaczaj użytkowników, albo prowadzących szkolenie za pomocą “@” dodawanym przed nazwą. Pomoże to w nawiązaniu relacji z odbiorcami i zachęceniu ich do komentowania.

Użyj reklam na Twitterze

Jak wygląda sytuacja w przypadku płatnej formy promocji na Twitterze? Bardzo często pada stwierdzenie, że reklama za pomocą Twitter Ads, jest droższa i mniej opłacalna, niż za pomocą największego rywala — Facebook Ads. Czy to prawda? Niekoniecznie. Inwestując podobny budżet, możesz zyskać tyle samo, albo nawet więcej niż w przypadku popularnego przeciwnika Twittera. Nie słuchaj plotek, sam sprawdź, czy to opłacalne. Być może właśnie dla Ciebie okaże się to strzałem w dziesiątkę.

Konfiguracji promowania możesz dokonać w panelu reklamowym w Twitterze. W takiej sytuacji warto też skonsultować się u specjalistów, jeśli nie czujesz, że jest to dla Ciebie jasne. Reklama w mediach społecznościowych bywa skomplikowanym zajęciem, dlatego gdy Twoja działalność się rozrasta warto skorzystać z pomocy. Możesz także doszkolić się sam – w sieci znajdziesz mnóstwo kursów, zarówno darmowych, jak i płatnych.

Promocję webinarów na Twitterze możesz przeprowadzić na trzy sposoby:

 1. Promujtrendy,czyliwyróżnijokreślonehasztagi,czytematy,którebędą przesuwane na listę trendów.
 2. Reklamuj tweety — zwiększ zasięg konkretnych wpisów, które według Ciebie zasługują na największą uwagę.
 3. Promujkonto,czylipoprostuzwiększliczbęobserwujących.Tafunkcja pozwoli Ci dołączyć do grona “wartych obserwowania” na odpowiedniej liście strony głównej, profilowej, a także w wynikach wyszukiwania.

Konfiguracja we wszystkich przypadkach jest taka sama. Różnicę można zauważyć w celu promocji.

Musimy zadać sobie pytanie, jaki jest nasz główny cel? Możemy wybrać spośród kilku proponowanych przez Twittera celów:

 • zwiększenie liczby obserwujących Twoją stronę
 • zwiększenie zainteresowania tweetem
 • budowanie świadomości marki
 • instalowanie aplikacji
 • przekierowanie na stronę zewnętrzną
promować wydarzenie na Twitter

Jak skonfigurować reklamę na Twitterze?

 • Nazwij kampanię i określ datę jej startu.
 • Wybierz lokalizację: kraj, miasto, w którym Twoja reklama będzie widoczna.
 • Zaznacz grupę docelową, którą chcesz zaciekawić: płeć, język,urządzenie, zainteresowania.
 • Ustaw budżet całkowity i dzienną stawkę. Jeśli organizujesz reklamę po raz pierwszy, musisz jeszcze wprowadzić informacje rozliczeniowe.
 • Wybierz tweet, który chcesz promować. Może to być już istniejący lub nowy tweet. Po tym, jak dokonasz wszystkich ustawień, reklama będzieoczekiwała na moderację.

Oceniaj wyniki

Za pomocą Twitter Analytics zmierzysz wyniki swoich działań. W statystykach będzie widoczna informacja o odbiorcach (zainteresowania, lokalizacja, dane demograficzne) i liczba użytkowników, którzy udostępnili wpis lub nacisnęli link.Statystyki możesz także wykorzystać do analizy Twoich odbiorców. Dzięki nim dowiesz się o nich więcej, poznasz ich zainteresowania, wiek. To bardzo dużo, ponieważ ułatwi Ci to pozycjonowanie treści, jak i reklam. Warto wyobrazić sobie swojego przeciętnego odbiorcę i kierować się do niego. Dzięki temu to, co tworzysz, będzie bardziej spersonalizowane, indywidualne. Wówczas Twój potencjalny klient poczuje, że słowa faktycznie są skierowane do niego: zachęcisz go do siebie.

Podsumowanie

Jak widzisz, Twitter jest świetnym narzędziem, które można wykorzystywać do promocji webinarów. Jeśli chcesz zapewnić sukces swojej kampanii, powinieneś stosować różne techniki: regularnie publikować wiadomości, dodawać do postów z obrazki, odnośniki, hashtagi, korzystać z reklam. Wypróbuj każdy z tych sposobów i wybierz taki, który według Ciebie będzie najbardziej skuteczny.

Pamiętaj jednak, że nic tak nie przyciąga stałych klientów jak świetna jakość tego, do czego zachęcasz, czyli do rejestracji na webinar. Zadowoleni z uczestnictwa odbiorcy z pewnością zaczną Cię obserwować na profilach społecznościowych, a także szepną słówko swoim znajomym. Na pewno z chęcią będą udostępniać Twoje posty, reagować na nie, co zauważą z kolei ich obserwatorzy. Jeśli więc zależy Ci na doskonałej jakości, zapraszamy do wypróbowania MyOwnConference, które oferuje mnóstwo funkcji i narzędzi. Nie tylko ułatwią Ci one poruszanie się w świecie webinarów, ale i pomogą zoptymalizować i spersonalizować Twoje treści.

Jakie są zalety Twittera?

Twitter jest serwisem dla użytkowników o sprecyzowanych celach. Prostota w użytkowaniu, mały limit znaków, a także aktualność informacji sprawiają, że informacja będzie trafiać tylko konkretnych odbiorców. Oprócz tego Twitter nie zmienia się tak dynamicznie jak inne sieci społecznościowe, więc nie będziesz musiał za każdym razem uczyć się od nowa, jak stworzyć kampanię reklamową.

Jak skutecznie promować wydarzenia na Twitterze?

Do promocji wydarzeń możesz korzystać ze wszystkich dostępnych narzędzi. Publikacje tweetów z obrazkami oraz wiadomości z linkami, używanie hashtagów i reklam. Za pomocą Twitter Analytics będziesz w stanie ocenić wyniki swoich działań.

MyOwnConference – Twoja solidna platforma do webinarów
Galina Jaworskaja

Dołącz do nas na blogu Platforma do webinarów MyOwnConference, gdzie dzielimy się wiedzą o tworzeniu i promowaniu efektywnych webinarów.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

Your privacy matters. No website cookies.
Session cookies used for logins to accounts
or webinar rooms only.
OK