Beauty webinary — szansą na promocję usług i produktów

Beauty webinary — szansą na promocję usług i produktów

Pewnie zastanawiasz się, jak webinary mogą znaleźć zastosowanie w branży beauty, w której wszystkie usługi wykonuje się na żywo, przy fizycznej obecności klientów.

Zaskoczymy Cię — mogą i to na różne sposoby. Jeśli zdecydujesz się na podzielenie się cennymi wskazówkami i wiedzą, możesz zyskać wiernych klientów, nie wspominając o świetnej promocji. Niżej znajdziesz inspiracje na webinary, a także krótki poradnik jak zorganizować swoje pierwsze spotkanie online.

Webinary beauty oparte na zasadach Q&A

Q&A to coraz popularniejsza metoda kontaktu z osobami, które śledzą naszą aktywność w mediach społecznościowych. Jak to wykorzystać w swoim biznesie? Za pośrednictwem Facebooka, Instagrama albo innych mediów społecznościowych zadaj pytania swoim obserwatorom: O czym chcieliby usłyszeć? Jakie pytania ich nurtują? Można uznać to za rodzaj darmowej porady kosmetycznej — kto nie chciałby z tego skorzystać?

Triki do wykonania w domu

webinar kosmetyczka

Podziel się swoim doświadczeniem z odbiorcami i podaruj im darmowe sposoby na pielęgnację w domu. Niech to będzie pewnego rodzaju „wabik” na wzięcie udziału w płatnym webinarze, o którym dowiesz się w kolejnym punkcie. Zainteresuj obserwujących prostym sposobem na maseczki, peelingi albo inne metody pielęgnujące ciało.

Stwórz płatny beauty webinar

Wykorzystaj wiedzę i chęć działania na metodę zarobienia pieniędzy. Stwórz cykl webinarów, albo pojedyncze wydarzenie oparte o wiedzę jak dbać o swoje ciało, albo kondycję skóry. Zaplanuj tematy i wstępny scenariusz spotkań. Pamiętaj, że jeśli decydujesz się na pobieranie pieniędzy za szkolenie, musisz dostarczać przydatne treści, najlepiej takie, które nie są popularne w sieci.

Który wariant wybrać? Mamy nadzieję, że ten wpis rozwieje Twoje wątpliwości: Seria webinarów VS wydarzenie pojedyncze.

Zaproś ekspertów

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że informacje poparte wiedzą i doświadczeniem zawsze są odbierane jako te bardziej rzetelne. Stwórz webinar beauty, na który zaprosisz eksperta z konkretnej dziedziny. Przykładem są bardzo popularne poradniki w formie filmu: „Jak zrobić makijaż na konkretną okazję?”. Zaproś makijażystkę, która ma doświadczenie w takiej tematyce i poproś o uczestniczenie w Twoim webinarze.

Zorganizuj wspólne beauty popołudnie

zabieg spa online

Stwórz webinar, na którym wraz ze swoimi odbiorcami będziesz robiła zabiegi. W oficjalnym wydarzeniu umieść informacje o rzeczach, które będą potrzebne do wykonania domowego spa. Wykorzystaj produkty, które są dostępne w każdym domu. Osoby, które nie mają budżetu na comiesięczne zabiegi kosmetyczne, z pewnością będą Ci wdzięczne.

Podążaj za trendami

Obserwuj trendy w branży beauty. Wprowadzaj nowe technologie i usługi, aby „nie zostać w tyle”. Zaprezentuj klientom nowość za pomocą spotkania online. Wytłumacz jaki efekt zostanie osiągnięty, jeśli zdecydują się na skorzystanie z Twojej nowej oferty. Przykładem nowości, która została wprowadzona na rynek jakiś czas temu, są paznokcie hybrydowe. Teraz ciężko znaleźć salon kosmetyczny, który nie oferuje zdobienia paznokci właśnie tą metodą.

Reklamuj usługi za pomocą beauty webinarów

Zorganizuj cykl spotkań online, na których opowiesz o usługach, które świadczy Twój salon. Stwórz jedno wydarzenie i dodawaj aktualizacje z nowymi pomysłami na webinar, najlepiej co tydzień. To świetne 2 w 1 — reklamujesz swój salon i usługi oraz jednocześnie dostarczasz fachową wiedzę swoim klientom.

Promuj produkty, których używasz

Kto z nas wychodząc od fryzjera, nie chciał od razu popędzić do sklepu po szampon, dzięki któremu włosy stały się takie gładkie i lśniące? Jestem pewna, że taka sytuacja dotyczy absolutnie każdego. Pokaż swoim klientom produkty, których używasz. Jeśli nie masz ich w stałej ofercie sprzedażowej, skontaktuj się z producentem i zaproponuj zniżkę, którą możesz podarować swoim klientom.

Walcz z „beauty mitami” za pomocą webinarów

beauty mity

Jako znawca i fachowiec, który na co dzień ma do czynienia z tą branżą, na pewno codziennie spotykasz się z mitami na temat dbania o siebie. Walcz z nimi, organizując webinar o takiej tematyce. Uświadom swoich odbiorców, że w Internecie jest sporo bzdur, które mogą zrobić więcej szkody niż pożytku. Zapewnij ich, że najbardziej pewnym źródłem informacji są specjaliści tacy jak Ty.

Jak widzisz pomysłów na tematy i formę beauty webinarów jest bardzo wiele. Jeśli znajdziesz coś dla siebie, to można uznać, że połowa Twojego sukcesu zostanie osiągnięta. Z kolei w drugiej połowie otrzymujesz naszą pomoc i wsparcie w krótkim poradniku, który znajdziesz niżej. Jak zacząć przygodę z wykorzystaniem spotkań online? Jak promować? Którą platformę wybrać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w kolejnej części.

Od czego zacząć?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, jeśli masz pomysł to połowa sukcesu już za Tobą. To kluczowy i jeden z najważniejszych etapów organizacji webinarów. Opracuj swój plan na kilka najbliższych spotkań i zacznij zbierać materiały. Im konkretniejsze informacje podasz, tym więcej uczestników wróci do Ciebie przy okazji organizowania kolejnych webinarów.

Jak znaleźć temat kursu online i zacząć przygotowywania? Poznaj praktyczne porady i osobiste doświadczenia

Platforma płatna czy darmowa? Co wybrać?

Kolejnym etapem jest znalezienie odpowiedniej platformy do przeprowadzania naszych spotkań. W Internecie jest mnóstwo serwisów, które oferują testowanie za darmo. Korzystanie z opcji darmowej jako formy sprawdzenia jak działa webinar, jest dobrym pomysłem. Natomiast do przeprowadzenia głównego spotkania, którego przygotowaniem nierzadko zajmujemy się kilkanaście tygodni, lepiej wybrać wariant płatny. Dlaczego? Ponieważ możemy korzystać ze wszystkich funkcji bez limitu, a co ważniejsze mamy wsparcie techniczne, które pomoże nam rozwiązać ewentualny problem w kilka minut. W MyOwnConference ceny zaczynają się od 25 € za miesiąc korzystania z usługi. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę, że wynajęcie sali konferencyjnej wraz ze sprzętem, poczęstunkiem jest kosztem kilkunastokrotnie wyższym, opłacenie pokoju webinarowego jest wydatkiem bardzo małym.

Cennik programu do e-learningu MyOwnConference

Zaplanuj ramowy plan beauty webinaru

Zbierz wszystkie materiały, które wcześniej nagromadziłeś w prezentacji multimedialnej. Oczywiście nie znaczy to, że powinieneś wypełnić ją po brzegi tekstem. Odradzamy! Wybierz najważniejsze informacje i każdą z nich umieść w oddzielnym slajdzie. Wzbogać prezentację o infografiki, zdjęcia, materiały wideo, bo to zawsze przyciąga uwagę odbiorców. Zrób „ściągawkę” dla siebie, żebyś nie zapomniał, co masz dalej mówić.

Zadbaj o promocję

Kiedy wiesz już, co konkretnie masz do zaproponowania swoim przyszłym uczestnikom webinaru, stwórz oficjalne wydarzenie. Udostępniaj zaproszenia za pomocą mediów społecznościowych, których używasz na co dzień. Jeśli klienci Twojego salonu wyrazili zgodę na wysyłanie im informacji drogą mailową, skorzystaj również z tej opcji. Jeśli ktoś jest Twoim stałym klientem, albo po prostu był zadowolony z usług, które świadczy Twój salon, to z pewnością będzie zainteresowany opcją wzięcia udziału w organizowanych webinarach.

Przeprowadź webinar próbny

Zbierz grupę przyjaciół, rodzinę, znajomych i przetestujcie wszystkie funkcje dostępne w platformie webinarowej, którą wybrałeś. Poproś o kliknięcie każdego przycisku i obserwuj, co będzie się działo w Twoim pokoju. Możesz także przećwiczyć swoją prezentację, a na pewno uzyskasz kilka cennych wskazówek, żeby być jeszcze bardziej profesjonalnym podczas głównego wydarzenia.

Nie zapominaj o zasadach przycisków CTA, które musisz odpowiednio wcześniej zaplanować. Więcej na ten temat znajdziesz na naszym blogu: Pomocy! Dlaczego CTA nie działa?

Zacznij swój pierwszy beauty webinar

Jeśli wykonałeś wszystkie wcześniejsze etapy, nie musisz się stresować. Na pewno wszystko będzie dobrze. Pamiętaj, żeby nie przekroczyć czasu, który zaplanowałeś na webinar i pozostawić czas na pytania uczestników. Trzymaj się zaplanowanego harmonogramu spotkania i bądź dumny z efektów swojej pracy.

Co dalej?

Utrzymuj stały kontakt z odbiorcami, wykorzystując do tego media społecznościowe oraz mailing. Regularnie przesyłaj im informacje o nowych webinarach oraz ofercie Twojego salonu. Jednak pamiętaj, żeby nie być natrętnym, ponieważ wtedy, zamiast przyciągać odbiorców, stracisz ich zainteresowanie.

Co możesz robić po webinarze? Tutaj znajdziesz więcej inspiracji: Webinar się skończył. 7 pomysłów, co robić dalej

To już wszystko, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Pamiętaj, że najważniejsze w tym wszystkim są chęci i determinacja, jeśli posiadasz te dwie cechy, to śmiało zaczynaj przygodę z webinarami. Popularni organizatorzy webinarów też kiedyś zaczynali swoją działalność i tylko ciężką pracą doszli do rozpoznawalności i perfekcji.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!