Klasa wirtualna: nowoczesne rozwiązanie dla nauczycieli

Klasa wirtualna

Dzisiaj klasa wirtualna może łatwo zastąpić salę szkolną. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu nie jest już niczym zaskakującym. Nauczyciele, którzy chcą iść z duchem czasu, mogą korzystać z metod skutecznej edukacji. Przykładem jest prowadzenie lekcji w klasach wirtualnych online.

Klasa wirtualna — to aplikacja, która pozwala na prowadzenie lekcji, szkoleń, treningów przez Internet. Wykładowca ma możliwość pokazania uczniom materiałów dodatkowych, dodawania notatek na tablicy wirtualnej, a także wykorzystywania wskaźników. Uczniowie mogą swobodnie podtrzymywać rozmowę z nauczycielem, zadając pytania na czacie lub korzystając z mikrofonu.

Klasę online możesz zrobić w pokoju webinarowym na platformie do webinarów. Jest to wygodne i tanie rozwiązanie. Inna opcja to założenie platformy e-learningowej. To rozwiązanie wymaga więcej czasu i pieniędzy na zorganizowanie całego procesu. Ale ma też i mnóstwo plusów.

Pisaliśmy o tym we wpisie „Jak stworzyć kurs online: sprzęt, koszty, kwestie prawne”

Polecamy nasz wpis o tym, jak nauczyciel może zarabiać w Internecie. Od tablicy szkolnej po e-learning. 

Wykorzystanie klasy wirtualnej w swojej działalności pedagogicznej daje nauczycielowi nowe możliwości:

  • wybór najwygodniejszej formy nauczania;
  • oszczędzanie na dojazdach do pracy, wynajęciu sali oraz innych kosztów organizacyjnych;
  • uczenie studentów z innych miast i krajów, powiększając w ten sposób swoją bazę klientów;
  • zwiększenie swoich zarobków przez sprzedaż kursów edukacyjnych w Internecie.

Podstawowe możliwości klasy wirtualnej

  • Pokazywanie prezentacji PowerPoint, książek, filmów szkoleniowych.
  • Wykorzystanie tablicy wirtualnej.
  • Komunikacja ze studentami.
  • Przeprowadzenie ankiet.
  • Pokazywanie ekranu swojego komputera.
  • Nagrywanie swoich lekcji.

Wybierając platformę do prowadzenia szkoleń, polecamy wypróbować jej funkcje, korzystając z konta próbnego. Na MyOwnConference możesz prowadzić zajęcia w grupach do 20 osób całkiem za darmo.

Wymagania techniczne

Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer podłączony do Internetu, kamera internetowa, i zestaw słuchawkowy z mikrofonem. Użytkownik nie musi instalować na swoim komputerze żadnych programów, ani dokonywać zakupu sprzętu. Techniczne wymagania do klasy wirtualnej są minimalne. 

Serwis MyOwnConference proponuje nauczycielom korzystanie z łatwych w użyciu klas wirtualnych. Wyposażone są we wszystkie funkcje, niezbędne do prowadzenia profesjonalnego szkolenia przez Internet.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!