CTA czyli Jak zwiększyć sprzedaż na webinarze w MyOwnConference

zwiększyć sprzedaż na webinarze

Serwis webinarowy MyOwnConference zaktualizował ulubione narzędzie marketingowe „Przyciski sprzedaży”. Przyciski sprzedaży, obecnie nazywane CTA, faktycznie działają. Dzięki nim Twoje webinary staną się zauważalnie bardziej efektywne.

Przyciski sprzedażowe, czyli Call-to-Action lub CTA, to elementy na ekranie (przycisk, baner lub tekst), które skłaniają użytkownika do wykonania określonej akcji: rejestracji, zakupu, pozostawienia wniosku itp.

Jak ulepszyliśmy przyciski sprzedażowe?

Zmieniono nazwy przycisków sprzedaży na CTA. Ale oczywiście zmieniła się nie tylko nazwa.

Po pierwsze, ulepszyliśmy możliwość umieszczenia przycisków CTA w trzech różnych miejscach w pokoju webinarowym. Przede wszystkim pozostawiamy wariant na pełnym ekranie. Dzięki tej lokalizacji po aktywacji CTA tylko okno wezwania do działania będzie widoczne i aktywne. Przyciągnie to maksymalną uwagę do Twojej oferty i przyniesie wyjątkowo wysoki procent kliknięć w Twój post.

CTA na ekranie

Dodatkowo CTA w postaci reklamy lub banera można teraz wyświetlać na slajdach lub filmach.

CTA na materialach

A jeśli nie chcesz odwracać uwagi słuchaczy od prezentacji, wybierz pozycję nad czatem.

CTA nad czatem

Teraz możesz uruchomić wszystkie 3 przyciski naraz, ale tylko wtedy, gdy znajdują się w różnych miejscach. Tak więc w pierwszej kolejności zobaczysz CTA na pełnym ekranie, a pod nim – banery lub reklamy nad czatem i w obszarze wyświetlania.

3 CTA jednocześnie

Dodatkowo możesz wybrać, jak długo CTA będą wyświetlane uczestnikom. Wyświetlaj reklamę bez przerwy lub ustaw interwał od 1 do 20 minut.

Ustawienia przycisków

Wreszcie, CTA obsługuje obrazy GIF.

Po co korzystać z przycisków CTA na webinarze?

Pierwsze spotkanie z przyciskami CTA, chyba miałeś już podczas tworzenia landing page’u lub formularza zapisu na wydarzenie. Teraz możesz wykorzystać moc tego narzędzia na webinarze. Spróbuj użyć przycisku CTA na webinarze, aby:

  • Zwrócić uwagę uczestników na propozycję w odpowiednim momencie webinaru.
  • Zachęcić gości wydarzenia do wykonania zaplanowanych działań: złożyć zamówienie, zapisać się na płatny kurs, subskrybować kanał lub dołączyć do grupy na Facebooku.
  • Kilkukrotnie zwiększyć efektywność i sprzedaż na webinarze.

Jak korzystać z narzędzia przycisku CTA?

Przyciski CTA znajdziesz w pokoju webinarowym w sekcji Pliki. Spróbuj zrobić krótki formularz bezpośrednio na webinarze i udostępnić wszystkim uczestnikom podczas transmisji. Oczywiście, możesz wcześniej utworzyć kilka przycisków i po prostu uruchomić je w odpowiednim momencie.

CTA

Możesz wybrać, czy chcesz pokazać ogłoszenie z tekstem lub baner.

Baner

Tworząc przycisk CTA, po prawej stronie zobaczysz podgląd ogłoszenia.

Ustawienie CTA

Kiedy włączysz pokazywanie przycisku CTA, uczestnicy zobaczą tylko okno z wezwaniem do działania. W taki sposób cała uwaga odbiorców będzie skupiona na Twojej propozycji, a Ty uzyskasz wysoki wskaźnik kliknięć i przejść do strony docelowej.

Jeśli chcesz, aby Twoja propozycja wyglądała jasno i wyraźnie — pokaż jaskrawy baner.

Po webinarze znajdziesz szczegółowe informacje o kliknięciach CTA w historii wydarzeń. Będziesz mógł zobaczyć, które reklamy były najskuteczniejsze i kto dokładnie śledził Twoje linki. Sprawdź statystyki, aby dalej efektywnie pracować z potencjalnym klientem.

Statystyki CTA

Przyciski sprzedaży pomogą Ci przenieść Twoje wydarzenia na wyższy poziom. Zobacz, jak działają CTA w MyOwnConference i jak możesz je zastosować w swoich webinariach.

Polecamy dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu call-to-action i dlaczego CTA może nie działać oraz jak stworzyć dobre wezwanie do działania. Napisaliśmy też o częstych błędach i wymaganiach do przycisków CTA.

Przeczytasz o wszystkim w artykule Pomocy! Dlaczego CTA nie działa?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące nowego narzędzia, napisz do nas: support@myownconference.com lub do konsultanta online na naszej stronie. Czekamy na Twoje opinie. Udanych i skutecznych webinarów!

MyOwnConference – Twoja solidna platforma do webinarów
Galina Jaworskaja

Dołącz do nas na blogu Platforma do webinarów MyOwnConference, gdzie dzielimy się wiedzą o tworzeniu i promowaniu efektywnych webinarów.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

Your privacy matters. No website cookies.
Session cookies used for logins to accounts
or webinar rooms only.
OK