Telegram bot MyOwnConference

Telegram Bot

Co zrobić, żeby uczestnicy otrzymywali przypomnienia o zbliżającym się webinarium bezpośrednio przez komunikator? Dzisiaj poruszymy temat bota telegramowego MyOwnConference oraz przedstawimy go zalety. Jest to specjalne konto, które automatycznie wysyła wiadomości do uczestników webinaru. Aby z niego skorzystać, zainstaluj aplikację Telegram na swoim telefonie komórkowym lub komputerze.

Zalety bota MyOwnConference

Bot MyOwnConference ma wiele zalet. Oto niektóre z nich:

 • powiadomienia przychodzą automatycznie, co oszczędza Twój cenny czas;
 • bot jest dostępny przez całą dobę, dzięki czemu użytkownik otrzyma swoją odpowiedź niemal natychmiast;
 • wystarczy, że zainstalujesz aplikację, nie będą potrzebne żadne dodatkowe programy;
 • łatwy w użytkowaniu, przyjazny dla użytkownika interfejs.

Bot Telegram pomoże Ci upewnić się, że uczestnicy nie przegapią webinaru. Pamiętaj – klient ceni sobie dobrą i szybką obsługę. Każdy lubi czuć, że jest traktowany indywidualnie, w sposób wyjątkowy.

I choć bot telegramowy jest programem a nie żywą osobą, to jednak klient ma wrażenie, że pamięta się o nim. Nie zapominaj również o tym, że uczestnik oczekuje przede wszystkim dobrej jakości webinaru. Zalecamy Ci więc zapoznanie się z 7 głównymi błędami prowadzenia webinarów.

Obecnie zanikają granice między człowiekiem a botem. Minęły już czasy, gdzie na każde stanowisko musiał być zatrudniony jakiś pracownik. Wiele procesów zautomatyzowano i zamiast człowieka, czynności wykonuje komputer. Według badania firmy doradczej PwC 42% konsumentów korzysta już z tzw. asystentów cyfrowych (w tym z chatbotów), a 27% respondentów twierdzi, że często w nie jest w stanie określić, czy rozmawia z botem czy z prawdziwą osobą.,

Oznacza to, że w większości nie ma negatywnego nastawienia konsumentów do chatbotów. Są one postrzegane raczej pozytywnie.

Jak działa bot telegramowy MyOwnConference

Na standardowej liście mailingowej MyOwnConference po zaproszeniu na webinar, uczestnik otrzymuje wiadomość e-mail zawierającą link/kod do bota telegramu. To oznacza, że każdy użytkownik otrzymuje swojego osobistego bota. Zasada uruchamiania jest taka sama zarówna dla komputera, jak i telefonu.

Tak wygląda e-mail:

Zaproszenie na webinar

Po kliknięciu przycisku „Otrzymuj powiadomienia w Telegramie” użytkownik zostanie automatycznie przekierowywany na stronę, na której będzie musiał wyrazić zgodę na otwarcie aplikacji.

Otrzymuj powiadomienia w Telegramie

Wymagane jest kliknięcie „Pozwól”, aby otworzyć bota telegramu MyOwnConference.

Rozpocznij

Aby aktywować bota, należy napisać na czacie – /start lub nacisnąć „Rozpocznij”.

Telegram bot

Bot telegramowy ma kilka przydatnych funkcji:

 • moje webinary,
 • wyłącz powiadomienia,
 • wyłącz zaproszenia e-mail,
 • wybierz język.

Po kliknięciu przycisku „Moje webinary” bot wyśle ​​listę wszystkich webinarów, na które uczestnik został zaproszony. Ponadto pod nazwą każdego webinaru znajduje się przycisk „Zaloguj się”, po kliknięciu którego użytkownik wejdzie do pokoju webinarowego.

Telegram bot - Moje webinary

Aby nie otrzymywać powiadomień od bota, trzeba będzie je wyłączyć. Po tym działaniu nadal będzie możliwość przeglądania harmonogramu tych webinarów, na które uczestnik został zaproszony. Możliwa jest również zmiana języka bota.

Telegram bot- wybór języka

Aby usunąć bota telegramu, należy kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu, a następnie wybrać „usuń czat”. Trzeba pamiętać, aby zaznaczyć pola wyboru „zatrzymaj bota”. W przeciwnym razie czat zostanie usunięty, ale powiadomienia zostaną wznowione po chwili.

Usunąć bota

Co jeszcze wartowiedzieć o chatbotach

Na koniec kilka ciekawszych informacji o chatbotach. Według agencji marketingowej DigitasLBi, 73% Amerykanów uważa, że ​​nie skorzysta już z chatbota firmy nawet po jednym złym doświadczeniu. To oznacza, że ​​dla rozwoju Twojego biznesu bardzo ważny jest wybór wysokiej jakości chatbota.

Jakość jest zawsze priorytetem dla MyOwnConference, dlatego nie musisz się tym martwić – dbamy o to, żeby wszystko, co oferujemy, było jak najlepsze.

Z kolei Ray Kurzweil, wynalazca, futurysta i inżynier w Google (który ma talent do dokładnego przewidywania), szacuje, że do 2029 roku chatboty będą miały umiejętności językowe na poziomie człowieka.

Jak widzisz, w przyszłości chatboty będą stawały się coraz bardziej popularne i zaawansowane, dlatego może warto zacząć korzystać z tej technologii już teraz.

Chatboty świetnie nadają się również do powtarzalnych zadań! Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma miał czas, aby odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania (np. „O której jest webinar?”). To zadanie staje się szczególnie trudne, gdy na nadchodzącym webinarium będzie dużo uczestników.

Za pomocą bota telegramowego MyOwnConference uczestnicy Twoich webinariów:

 • nie przegapią webinaru, „bo zapomnieli”,
 • będą mogli łatwo wchodzić na webinary bezpośrednio, z bota telegramu,
 • będą mogli zobaczyć listę wszystkich webinarów, na które się zapisali.

Nie zapominaj, że bot telegramowy wspiera zainteresowanie klientów Twoją marką. Otrzymując powiadomienia od bota, uczestnicy webinaru widzą, że zawsze jesteś z nimi w kontakcie. W ten sposób zainteresowanie webinarem wzrośnie i będą na niego czekać.

Bot Telegram ułatwi życie Tobie i Twoim pracownikom. Automatyzacja procesu pozwoli Ci skoncentrować się na ważniejszych rzeczach. Jednocześnie uczestnicy webinaru będą usatysfakcjonowani, bo będą wiedzieć, że o nich pamiętasz.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny. Załóż darmowe konto MyOwnConference i zorganizuj swój pierwszy webinar. Zapraszamy!

Spodobał ci się ten post? Podziel się!