Kilka pomysłów na kolejny webinar. Jak wybrać odpowiedni?

temat dla webinaru

Dobry pomysł na webinar to na pewno dobry sposób na biznes. Możesz prowadzić szkolenia zawodowe, treningi lub kursy. Jeśli znasz się na czymś dobrze to a nie będziesz mieć problemu z wyborem tematu webinaru. Webinary pozwolą Ci na zwiększenie zarobków, nawet jeśli sam nie chcesz ich prowadzić.

Możesz zatrudnić kilku szkoleniowców, którzy będą prowadzić takie webinary. Ty w tym czasie zajmiesz się, na przykład, planowaniem i organizowaniem całego procesu, pilnując, aby wszystko poszło sprawnie. Jednak najpierw wybierz temat webinaru. Ma być interesujący i oczywiście powinien dobrze się sprzedawać. Proponujemy Ci dzisiaj 9 pomysłów, które są najpopularniejsze w branży webinarowej.

Tu znajdziesz krótki przewodnik, który pomoże Ci przygotować pierwszy webinar.

Zarządzanie funduszami osobistymi

Ten temat jest odpowiedni dlatego, że jest uniwersalny. Bez wątpienia temat webinaru, który dotyczący pieniędzy niepokoi każdego. Takie webinary cieszą się popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Wiek, pozycja społeczna lub miejsce zamieszkania też nie mają znaczenia. Każdy pragnie większych zarobków i chce nauczyć się rozsądnego gospodarowania budżetem. Możesz prowadzić webinary o ekonomii finansów rodzinnych, albo o handlu na Forex.

Biznes i zarządzanie ludźmi

Jak założyć firmę lub sklep internetowy, negocjacje handlowe — takie webinary zawsze mają mnóstwo uczestników. Kolejny ciekawy pomysł : jak być skutecznym liderem pokolenia Y lub jak zaplanować strategię biznesową na kolejny rok.

Sprzedaż

Ponieważ działalność wielu osób jest związana ze sprzedażą, ważne jest, aby nauczyć się to robić naprawdę dobrze i bez zbędnego stresu. Nie od dziś wiadomo, że sprzedaż — to podstawa każdego biznesu. Przedsiębiorca chętnie zapłaci za efektowne i skuteczne metody zwiększenia sprzedaży. Będzie wdzięczny, jeśli nauczysz go, jak zoptymalizować procesy sprzedaży. Inne pomysły: umiejętność kierowania rozmową z klientem, metody i sposoby na zwiększenie sprzedaży.

Marketing

Biznes nie może istnieć bez dobrego marketingu i działalności w Internecie. Dlatego wiele osób zapisuje się na webinary o marketing automation, inbound marketing e-mail marketingu. Marketingowcy nieustannie szukają nowych rozwiązań, bo podejście do marketingu szybko się zmienia. Opowiedz, jakich sposobów promocyjnych lepiej używać, jak prowadzić skuteczny marketing w Google, jak zwiększyć efektywność strony, jak zbudować bazę klientów. No i SMM, chyba, jeszcze długo będzie wśród liderów.

Relacje międzyludzkie

Zainteresowanie relacjami międzyludzkimi istniało zawsze. Ten temat nie traci swojej aktualności. Jak dobrze wyjść za mąż, jak zbudować harmonijną rodzinę, jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty, jak motywować siebie i innych — właśnie te tematy zbierają wokół siebie setki uczestników webinarów jednocześnie.

Rozwój osobisty

Wielu ludzi już zrozumiało, że najlepsze inwestycje, to inwestycje w samego siebie. Pragną dowiedzieć się więcej o skutecznych sposobach rozwoju osobistego. Time management, produktywność, rozwój własnych kompetencji, asertywność, rozwijanie pamięci, wyznaczanie celów, myślenie pozytywne i budowanie pewności siebie — to tylko krótka lista tematów, którym można poświęcić webinar.

Design i technologie

Można prowadzić webinary specjalistyczne, na przykład, tworzenie stron lub technologie 3D. Można też wybrać mniej specjalistyczne zagadnienia — jak zrobić efektywną prezentację, praca w Photoshop, jak skutecznie korzystać z Office, na co zwrócić uwagę, gdy kupujesz komputer, telefon itp.

Języki obce

Dzięki globalizacji, turystyce i konkurencji, na rynku pracy kursy językowe są na szczycie popularności. Znajomość jednego lub dwóch języków obcych jest prawie obowiązkowa. Ludzie nie zawsze mają czas i możliwość jeździć na kursy lub korepetycje, dlatego wybierają webinary i nauczanie online. Jeśli dobrze znasz jakikolwiek język obcy i masz zdolności nauczycielskie, śmiało wybieraj ten temat dla swoich szkoleń online.

Tu znajdziesz historię naszej klientki o tym, jak prowadziła webinary z języka angielskiego.

A o nowych trendach w e-learningu możesz przeczytać na tej stronie.

Styl życia

Zdrowe odżywianie, pokonywanie stresu, diety, wegetarianizm, joga, medytacja — razem ze wzrostem popularności zdrowego stylu życia, rośnie liczba uczestników na webinarach poświęconych tym tematom.

Jak wybrać swój pomysł na webinar

Pomysł na webinar

Pewnie po przeczytaniu tego wpisu wybrałeś już swoich faworytów, jeśli chodzi o tematy webinarów, które możesz przeprowadzić. Aby wybrać ten, który najbardziej Ci pasuje, przeanalizuj swoją listę, odpowiadając na następujące pytania:

  • Jakie cele chcesz osiągnąć poprzez zorganizowanie webinaru ? Czy ten temat w jakiś sposób Ci pomoże? 
  • W czym jesteś najlepszy lub jakich znasz profesjonalistów, których możesz zaprosić do prowadzenia webinarów?
  • Jakie branże są perspektywiczne?
  • Czy prowadzenie i zorganizowanie webinarów na konkretny temat będzie dla Ciebie ciekawe?
  • Odwiedź kilka webinarów, aby zobaczyć, jakie pomysły na webinar się sprawdzają.
  • Jakie dochody może zapewnić wybrany pomysł na webinar?
  • Eksperymentuj. Nie zawsze pierwsza idea jest najlepsza.

Jak widzisz, jeśli chcesz prowadzić webinary, masz do wyboru wiele opcji. Najważniejsze, czego potrzebujesz, aby zacząć prowadzić webinary, to pomysł, ochota i odwaga. Jeśli chcesz, aby to przedsięwzięcie przyniosło Ci sukces, pamiętaj o starannym przygotowaniu i opracowaniu wszystkich etapów organizacji webinaru. Przygotowaliśmy listę najlepszych wpisów na ten temat.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!