Kilka pomysłów na kolejny webinar. Jak wybrać odpowiedni?

Kilka pomysłów na kolejny webinar. Jak wybrać odpowiedni?

Jeśli masz dobry pomysł na webinar, to już połowa sukcesu na drodze do stworzenia świetnego biznesu. Opcji jest naprawdę wiele. Możesz prowadzić szkolenia zawodowe, treningi lub kursy. Jeśli znasz się na czymś dobrze, to nie będziesz mieć problemu z wyborem tematu webinaru. Zresztą nie tylko tematu: dzięki temu, że znasz branżę, możesz dokładnie zaplanować to, co warto na takim webinarze poruszyć. Wiesz przecież, z jakimi problemami, wątpliwościami i przypadkami się spotykać inni – dokładnie tak, jak Ty.

Webinary pozwolą Ci na zwiększenie zarobków, nawet jeśli sam nie chcesz ich prowadzić. Wystarczy, że masz doświadczenie i znasz się na tym, co robisz. Stąd już niedaleka droga do rozkręcenia swojego biznesu. Oprócz znajomości branży, znasz także osoby, które tak jak Ty doskonale się w niej orientują.

Możesz zatrudnić kilku szkoleniowców, którzy będą prowadzić Twoje webinary. Ty w tym czasie zajmiesz się, na przykład, planowaniem i organizowaniem całego procesu, pilnując, aby wszystko poszło sprawnie. Zaplanuj tematy, zastanów się, czego mogą oczekiwać twoi przyszli odbiorcy, skup się na tym, aby to do nich skierowane były tematyka i treści webinarów.

Na początek wybierz temat pierwszego webinaru. Powinien być interesujący i oczywiście dobrze się sprzedać. Proponujemy Ci dzisiaj 9 pomysłów, które są najpopularniejsze w branży webinarowej. Możesz się nimi zainspirować w tworzeniu swoich webinarów.

Tu znajdziesz krótki przewodnik, który pomoże Ci przygotować pierwszy webinar.

Ciekawy pomysł na webinar – najlepsza inwestycja

Zarządzanie funduszami osobistymi

To temat idealny. Dlaczego? Jest bardzo uniwersalny. Finanse interesują każdego. W jaki sposób planować wydatki? Jakie inwestycje warto podejmować, a jakie nie? Jakie działania są najrozsądniejsze? Co zrobić, żeby być “na plusie”? Takie webinary cieszą się popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Wiek, pozycja społeczna lub miejsce zamieszkania nie mają znaczenia. Każdy marzy o większych zarobkach i chce nauczyć się rozsądnego gospodarowania budżetem. Możesz prowadzić webinary o ekonomii finansów rodzinnych, albo o handlu na Forex.

Biznes i zarządzanie ludźmi

Jak założyć firmę lub sklep internetowy, negocjacje handlowe — takie webinary zawsze mają mnóstwo uczestników. Kolejny ciekawy pomysł: jak być skutecznym liderem pokolenia Y lub jak zaplanować strategię biznesową na kolejny rok. Wiele ludzi marzy o tym, żeby stworzyć swój własny biznes, ale nie ma pojęcia, w jaki sposób się do tego zabrać. Obawiają się bankructwa, a zdają sobie sprawę z tego, że założenie biznesu wymaga niemałych środków finansowych.

Kolejne wątpliwości pojawiają się już po otwarciu firmy. W jaki sposób zarządzać ludźmi? Jak przyciągnąć dobrych pracowników i zachęcić ich do pozostania przy Tobie? Jak zyskać wśród nich szacunek? To bardzo istotna kwestia, którą niejednokrotnie trzeba długo ćwiczyć. Nie myśl, że wszyscy mają to już w sobie – wiele osób pragnie się tego nauczyć, a Ty możesz im przyjść z pomocą.

Sprzedaż

Sprzedaż jest związana z działalnością wielu osób. Zachęcenie klientów do zakupu Twojego produktu czy usługi może się okazać problematyczne i warto zasięgnąć wcześniej rady profesjonalistów. . Nie od dziś wiadomo, że sprzedaż to podstawa każdego biznesu. Przedsiębiorca chętnie zapłaci za wskazówki dotyczące efektywnych i skutecznych metody zwiększania sprzedaży. Będzie wdzięczny, jeśli nauczysz go, jak zoptymalizować ten proces. Podstawą sprzedaży jest takie reklamowanie swojego sprzedaży, żeby klient nie poczuł się nagabywany. Jest to trudna sztuka – i znajdzie się wiele osób, które będą się chciały tego nauczyć.

Świetnymi pomysłami na tematy webinarów są także: umiejętność prowadzenia rozmów z klientami, metody na zwiększenie sprzedaży, rozwiązywanie problemów związanych z obsługą klienta itd.

Marketing

Biznes nie może istnieć bez dobrego marketingu i działalności w Internecie, szczególnie w dzisiejszych czasach. Dlatego wiele osób zapisuje się na webinary o marketing automation, inbound marketinguczy e-mail marketingu. Marketingowcy nieustannie szukają nowych rozwiązań, bo podejście do marketingu szybko się zmienia. Opowiedz, jakich sposobów promocyjnych lepiej używać, jak prowadzić skuteczny marketing w Google, jak zwiększyć efektywność strony, jak zbudować bazę klientów. No i SMM, który prawdopodobnie na długo pozostanie liderem.

Świetny marketing to połowa sukcesu każdego biznesu. Wystarczy spojrzeć na profile w mediach społecznościowych (na przykład profil IKEA, który świetnie wykorzystuje sposoby real time marketing – posty zyskują tysiące polubień i docierają do tysięcy osób). To one często rozkręcają biznes. Dobra reklama, która zyska popularność, potrafi zrobić ogromną różnicę i “ustawić” biznes na długi czas.

Relacje międzyludzkie

Zainteresowanie relacjami międzyludzkimi istniało zawsze. Ten temat nie traci swojej aktualności. Jak dobrze wyjść za mąż, jak zbudować harmonijną rodzinę, jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty, jak motywować siebie i innych — właśnie te tematy zbierają wokół siebie setki uczestników webinarów jednocześnie.

Każdy, kto posiada konta w mediach społecznościowych widzi, jaką popularnością cieszy się obecnie psychologia. Istnieje wiele profili, które popularyzują wiedzę i mają tysiące obserwatorów. Nawet osoby niezwiązane z psychologią zawodowo otwierają się i opowiadają o swoim zdrowiu psychicznym. To wszystko świadczy o jednym – to temat na czasie i jeśli poruszysz go w swoim webinarze, na pewno znajdziesz chętnych uczestników.

Rozwój osobisty

Wielu ludzi już zrozumiało, że najlepszą inwestycją jest inwestycja w samego siebie. Chcą więc dowiedzieć się, jakie są skuteczne sposoby rozwoju osobistego. Time management, produktywność, rozwój własnych kompetencji, asertywność, rozwijanie pamięci, wyznaczanie celów, myślenie pozytywne i budowanie pewności siebie — to tylko krótka lista tematów, którym można poświęcić webinar. Jest to bardzo związane ze wspomnianym wcześniej wzrostem popularności psychologii – te tematyki bardzo się ze sobą łączą i wydaje się, że jest to stały trend.

Design i technologie

Możesz również prowadzić webinary specjalistyczne, na przykład o tworzenie stron lub technologiach 3D. Być może są to tematy dla bardziej zaawansowanych, ale i takich osób jest niemało.

Warto wybierać także specjalistyczne zagadnienia — jak zrobić efektywną prezentację, praca w Photoshop, jak skutecznie korzystać z Office, na co zwrócić uwagę, gdy kupuje się komputer, telefon itp. To bardzo praktyczne tematy, skierowane do dużej grupy osób.

Języki obce

Dzięki globalizacji, turystyce i konkurencji, na rynku pracy kursy językowe są na szczycie popularności. Znajomość jednego lub dwóch języków obcych jest niemalże obowiązkowa. Już dzięki znajomości jednego czy dwóch języków na poziomie zaawansowanym, można znaleźć dobrą pracę, dlatego jest to tak ważne.

Ludzie nie zawsze mają czas i możliwość dojeżdżać na kursy lub korepetycje, dlatego wybierają webinary i nauczanie online. Jeśli dobrze znasz jakikolwiek język obcy i masz zdolności nauczycielskie, śmiało wybierz ten temat dla swoich szkoleń online.

Tu znajdziesz historię naszej klientki o tym, jak prowadziła webinary z języka angielskiego.

A o nowych trendach w e-learningu możesz przeczytać na tej stronie.

Styl życia

Zdrowe odżywianie, pokonywanie stresu, diety, wegetarianizm, joga, medytacja — razem ze wzrostem popularności zdrowego stylu życia, rośnie liczba uczestników na webinarach poświęconych tym tematom. Media społecznościowe są pełne zdrowych przepisów, wskazówek, jak żyć zdrowo, istnieje wiele bardzo popularnych kont na ten temat. Statystyki nie kłamią, dlatego zdecydowanie warto poruszać te tematy.

Jak wybrać swój pomysł na webinar

Pomysł na webinar

Pewnie po przeczytaniu tego wpisu wybrałeś już swoich faworytów, jeśli chodzi o tematy webinarów, które możesz przeprowadzić. Aby wybrać ten, który najbardziej Ci pasuje, przeanalizuj swoją listę, odpowiadając na następujące pytania:

  • Jakie cele chcesz osiągnąć poprzez zorganizowanie webinaru ? Czy ten temat w jakiś sposób Ci pomoże?
  • W czym jesteś najlepszy lub jakich znasz profesjonalistów, których możesz zaprosić do prowadzenia webinarów?
  • Jakie branże są perspektywiczne?
  • Czy prowadzenie i zorganizowanie webinarów na konkretny temat będzie dla Ciebie ciekawe?
  • Odwiedź kilka webinarów, aby zobaczyć, jakie pomysły na webinar się sprawdzają.
  • Jakie dochody może zapewnić wybrany pomysł na webinar?

Eksperymentuj! Nie zawsze pierwsza idea jest najlepsza.

Jak widzisz, jeśli chcesz prowadzić webinary, masz do wyboru wiele opcji. Najważniejsze, czego potrzebujesz, aby zacząć prowadzić webinary, to pomysł, ochota i odwaga. Jeśli chcesz, aby to przedsięwzięcie przyniosło Ci sukces, pamiętaj o starannym przygotowaniu i opracowaniu wszystkich etapów organizacji webinaru. Przygotowaliśmy listę najlepszych wpisów na ten temat.

Platforma do webinarów MyOwnConference
MyOwnConference

Autorzy z platformy do webinarów MyOwnConference dzielą się wiedzą o organizowaniu, prowadzeniu i promowaniu efektywnych webinarów na ich blogu.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

Your privacy matters. No website cookies.
Session cookies used for logins to accounts
or webinar rooms only.
OK