Popularne tematy webinarów. Mały zestaw na brak pomysłów

Popularne tematy webinarów. Mały zestaw na brak pomysłów

Przeczytałam na forum, że jednym z najczęstszych trudności jest brak tematu webinaru. To tylko jedno z kilkudziesięciu zdań obrazujących ten problem: „Obiecałam swoim subskrybentom, że przygotuję dla nich serię webinarów.

Miałam już kilka pomysłów i tylko Bóg wie, dlaczego napisałam, że będzie tych webinarów 7. Dobre pomysły i informacje skończyły się już przed piątym spotkaniem”.

Oczywiście, skuteczny temat webinaru to prawdziwy skarb. Polecam od razu zapisywać wszystkie idee, które wymyślisz. Serie webinarów planuj rzetelnie, biorąc pod uwagę od razu kilka webinarów, które mogą pojawić się w przyszłości. Myślę, że nikt nie chce przeżywać takich momentów bezradności, jak ta Pani na forum.

Przygotowałam dziś mały zestaw dobrych tematów, które mogą być prowadzone praktycznie przez każdego: marketingowców, fryzjerów, biznesmenów, podróżników, nauczycieli, kucharzy i właścicieli małych sklepów oraz sportowców. Na końcu znajdziesz kilka interesujących tematów webinarów dla tych, którzy jeszcze nie wybrali swojej branży.

Zakulisowe aspekty organizacji wydarzeń

nazwa webinaru za kulisami

Rzuć swoim uczestnikom zakulisowe spojrzenie na to, jak powstają Twoje projekty i momenty ich organizacji.

Pokaż, jak pracujesz. Jest to nie tylko ciekawa zabawa, ale coś, co może posłużyć jako silna motywacja dla Twoich odbiorców.

Oprócz Twojej pracy nad projektami (w tym nad wydarzeniami), możesz pokazać inne aspekty, np. jak spędzasz dzień. Ważne jest to, by pokazać nie tylko te udane momenty, ale też małe lub większe niepowodzenia, a nawet potworności, które mogą przytrafić się w Twojej branży.

Przykład tematu webinaru: “Za kulisami. Jak powstają moje webinary”.

Krok po kroku

Dobry temat webinaru to taki, który natychmiast wyjaśni, czego chcesz nauczyć swoich słuchaczy i jak długo zajmie im opanowanie tej umiejętności.

Przykład tematu szkolenia: “Stworzenie kursu e-learningowego w 8 krokach”.

Tematy webinaru typu: Jak…

dobre nazwy webinarów

Nie można nie wspomnieć o jednym z ulubionych nagłówków i tematów wielu szkoleń. Mowa o serii “Jak…” Wszystkie te know-how webinary są niezwykle popularne. A dlaczego?

  1. W webinarach uczestniczymy najczęściej dlatego, że chcemy czegoś się nauczyć.
  2. Kiedy szukamy, jak coś zrobić lub czegoś się nauczyć, to wpisujemy w wyszukiwarce właśnie to magiczne „Jak”.
  3. Ciekawe jest to, że informację i zaproszenie na takie webinary użytkownicy udostępniają chętniej, niż jakiekolwiek inne.

Przykład tematu treningu: “Jak schudnąć 5 kilogramów? 2-tygodniowy plan”.

“Jak wydać książkę w 3 miesiące?”.

20 najlepszych wpisów o przygotowywaniu i prowadzeniu webinarów

Wielki sekret. Tylko dla subskrybentów

Lubimy tajemnice i chętnie otwieramy wpisy, filmy na YouTubie, jeśli znajdują się tam triki, lifehacki oraz inne rozwiązania zagadek. Skorzystaj z tej wiedzy, podczas tworzenia kolejnego webinaru.

Przykład tematu webinaru: „Złamałem kod: najlepiej strzeżone tajemnice Instagrama”.

„Sekret wyróżniania się na rynku. Twoja marka na to zasługuje ”.

„Sekret moich dochodów pasywnych”.

Trendy

Pokaż, że trzymasz rękę na pulsie — opowiedz o 5-7 trendach, które obserwujesz w swojej branży. Mogą to być trendy z Polski lub innych krajów. Przy okazji możesz udowodnić, że Twój produkt odpowiada tym tendencjom.

Na przykład: „Marketing B2B — trzy główne trendy 2019 roku”.

„Współczesne trendy w zarządzaniu projektami”.

„Główne trendy i preferencje klientów biur podróży”.

Przeczytaj nasz wpis: MyOwnConference vs GoToMeeting — co wybrać?

Tematy webinaru o częstych błędach

webinar o częstych błędach

Lubimy nagłówki, które mówią o częstych pomyłkach. Nie wiem, czy to dlatego, że jesteśmy tylko ludźmi i często się mylimy. Może dlatego, że lubimy słuchać, jak inni się mylą, albo po prostu wierzymy, że lepiej się uczyć na błędach innych.

Pomóż innym uniknąć błędów, których nie potrafiłeś uniknąć sam. Powiedz o tym, jakie problemy widzisz codziennie u swoich klientów.

Przykład tematu: „7 błędów rodzicielskich, których Ty nigdy nie popełnisz”.

”8 pułapek, których powinieneś uniknąć, aby wybudować własną markę online”.

„Drogie pomyłki w reklamach. Nie rób tego!”

Social media jako źródło inspiracji

Jeśli nie wiesz, o czym może być kolejny webinar – zapytaj swoich obserwatorów. Wyjdź naprzeciw ich oczekiwaniom i zorganizuj szkolenie, o które Cię proszą. Jak dowiedzieć się czego potrzebują?

Stwórz post na Facebooku i ogłoś konkurs na najciekawszy temat webinaru. Zachęć także do zostawiania reakcji pod wybraną opcją. Temat, który zbierze największą ilość reakcji, wygrywa np. udział w darmowym szkoleniu, albo zestaw gadżetów.

Na Instagramie także możesz zadać pytanie obserwatorom. W relacji należy stworzyć okienko tekstowe, w którym uczestnicy mogą wpisywać pytania. W przypadku jeśli masz 2,3,4 propozycje i nie wiesz, którą wybrać, stwórz ankietę i zapytaj jakie szkolenie zorganizować w pierwszej kolejności.

Obserwuj poprzednie szkolenia

Podczas webinarów pada bardzo wiele ważnych pytań ze strony uczestników spotkania. Notuj je i być może okaże się, że kilka z nich stworzy już całkiem ciekawy program szkolenia. Potem jest duże prawdopodobieństwo, że Twoi obecni klienci zdecydują się wziąć udział także w kolejnym spotkaniu.

W trakcie przerwy albo po webinarze możesz stworzyć formularz, w którym poprosisz uczestników o podawanie interesujących wątków, pytań, tematów. W nagrodę możesz zaproponować zniżkę na kolejne szkolenia.

Jeśli jeszcze nie wybrałeś konkretnej branży…

To były przykłady tematów wydarzeń, które możesz zastosować w prawie każdej branży.

Teraz powiem o tych, skonkretyzowanych tematach, które stale gromadzą wokół siebie najwięcej uczestników. Jeszcze więcej pomysłów znajdziesz tu.

  • IT. Jak wybrać język programowania do nauki? Jak znaleźć pracę w IT?
  • Biznes, Finanse, Pieniądze. Jak prowadzić budżet w firmie? Nauczę regularnie zarabiać na Forex? Jak robić pieniądze bez pieniędzy?
  • Zdrowy tryb życia, fitness. Na czym polega zdrowy tryb życia?” Jak wspomóc sen i regenerację? Sylwetka bikini fitness — przygotowania krok po kroku”.
  • Gotowanie. Jak zrobić obiad w 15 minut?; Smacznie i zdrowo za 10 złotych? To możliwe!; 15 produktów, których powinieneś uniknąć w codziennym jadłospisie.
  • Branża Beauty. Domowe spa z produktów, które każdy ma w lodówce; Jak zadbać o cerę o każdej porze roku; Jak nauczyć się robić profesjonalny manicure w warunkach domowych?
  • Media społecznościowe. Jak zdobywać nowych obserwatorów na firmowych mediach społecznościowych?; Top 10 aplikacji do Instagrama; Potencjał platformy YouTube w promocji marki.
  • Marketing. Jak rozpocząć przygodę z pozycjonowaniem? Czym zajmuje się copywriter?

Platforma do webinarów MyOwnConference zaprasza Cię do zaplanowania i przeprowadzenia swojego webinaru. Możesz za darmo korzystać ze wszystkich funkcji bez limitu.

Na pewno uda Ci się wymyślić dobry temat webinaru. Najważniejsze to zrozumieć dla kogo jest ten webinar. Jeśli będziesz pamiętać o swoich uczestnikach, a Twoim najważniejszym celem będzie pomoc im, to bardzo szybko wymyślisz nazwę kolejnego szkolenia.

MyOwnConference – Twoja solidna platforma do webinarów
Galina Jaworskaja

Dołącz do nas na blogu Platforma do webinarów MyOwnConference, gdzie dzielimy się wiedzą o tworzeniu i promowaniu efektywnych webinarów.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

Your privacy matters. No website cookies.
Session cookies used for logins to accounts
or webinar rooms only.
OK