Top najlepszych wpisów o webinarach i e-learningu w 2021 roku

skuteczny webinar najlepsze wpisy

W tym artykule podzielimy się z Tobą najlepszymi wpisami o webinarach i e-learningu. Dowiesz się z nich wielu pożytecznych rzeczy na temat planowania, tworzenia i promowania webinaru. Artykuły, które wybraliśmy pozwolą Ci na udoskonalenie Twojego webinaru lub kursu, który prowadzisz za pomocą różnych przydatnych narzędzi. Zwrócimy Twoją uwagę na błędy, które są często popełnianie oraz na ciekawe triki, który utrzymają zaciekawienie i uwagę odbiorców.

Jeśli zajmujesz się webinarami oraz e-learningiem, ten wpis jest właśnie dla Ciebie! Zaczynajmy!

Jak promować siebie oraz promowanie marki osobistej

przygotowywanie webinaru

Wskazówki na promowanie marki osobistej na Instagramie

Jak wszyscy już pewnie wiemy, posiadanie konta w mediach społecznościowych to podstawa każdego biznesu. Dobrze prowadzony profil może nam zapewnić wzrost popularności, a co za tym idzie sukces i zarobki. Możesz również pokazać, że naprawdę znasz się na tym, o czym chcesz mówić na webinarach. W tym wpisie odnajdziesz 18 konkretnych wskazówek, które pomogą Ci w prowadzeniu interesującego konta.

Jak wykorzystać webinar w promowaniu marki osobistej?

Pamiętaj, że marka osobista jest kluczem do Twojego sukcesu! Jeśli zbudujesz swoją reputację jako eksperta w dziedzinie, osobę, której można zaufać, to możesz być pewien sukcesu. W powyższym artykule znajdziesz kilka rad, w jaki sposób wykorzystać do tego webinary oraz podpowiedzi, jaką platformę wybrać i jak promować webinar.

10 narzędzi pomocnych w promowaniu siebie jako eksperta

Marka osobista – to właśnie promowanie siebie jako eksperta. To bardzo ważne, aby za takiego Cię uważano, ponieważ w ten sposób będziesz przyciągać coraz więcej uczestników. W tym wpisie dowiesz się, w jaki sposób możesz tego dokonać – przez media społecznościowe, newslettery, a nawet napisanie własnej książki.

Przygotowanie do tworzenia i organizowania webinaru

Jak wybrać platformę do webinarów?

Jeśli myślisz, że nie jest to istotne, mylisz się – to kluczowy wybór. Jeśli chcesz prowadzić webinary regularnie, dla większej ilości osób, musisz wykupić abonament, który pozwoli Ci na korzystanie z wielu funkcji, jakie oferują platformy do webinarów. Zanim jednak to zrobisz, to z pewnością chcesz zadbać o to, aby nie kupować kota w worku. W tym wpisie w telegraficznym skrócie przedstawiono wady i zalety każdej z dostępnych platform. Możesz więc wybrać to, co najbardziej Cię przekonuje, a następnie przystąpić do działania!

Jak wymyślić chwytliwą nazwę webinaru?

Nazwa webinaru pełni bardzo ważną rolę w jego tworzeniu. Z pewnością nieraz zainteresowałeś się książką tylko ze względu na jej tytuł. Tak samo może być z Twoim webinarem, dlatego powinieneś dobrze przemyśleć, jaką nadać mu nazwę. W artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak zrobić to dobrze.

Jak napisać scenariusz webinaru?

Przygotowanie się jest kluczowe! Nie zdawaj się wyłącznie na improwizację. W artykule zobaczysz przykładowy scenariusz webinaru, dzięki czemu dowiesz się, jak stworzyć swój własny. To pomoże Ci w przeprowadzeniu webinaru tak, aby nie byl on chaotyczny.

10 sprawdzonych rad, jak stworzyć webinar

W tych 10 wskazówkach odnajdziesz najbardziej podstawowe kroki, które powinieneś wykonać, jeśli chcesz stworzyć naprawdę dobry webinar. Składa się na niego kilka czynników, jak chociażby odpowiedni sprzęt (kamera, mikrofon), przemyślenie tematu i dostosowanie go do grupy docelowej… i kilka innych. To jest Twoje kompendium wiedzy.

Jak zacząć prowadzić szkolenia?

Kolejny wpis, który pozwoli Ci przygotować się do prowadzenia webinarów. Tym razem skupisz się na sobie. W artykule wymieniono kolejne czynności, które będą potrzebne w czasie przygotowywania się do webinaru. Pamiętaj, że dobre przygotowanie to podstawa! Dowiesz się, jak ważne jest korzystanie z nowych technologii oraz odpowiednich kanałów promocyjnych.

Promowanie webinaru oraz marketing

Najlepsze przykłady reklamowania webinaru

Najlepiej uczymy się na praktyce, dlatego ten wpis może Ci się bardzo przydać. Znajdziesz tu kilka przykładów, w jaki sposób efektywnie zareklamować webinar, który będziesz tworzyć.

Mailing przed i po webinarze – pomysły i rady

Mailing – dobry mailing – jest podstawą. To doskonały sposób na komunikowanie się z Twoimi odbiorcami, promowanie wydarzeń i uzyskiwanie feedbacku. Jeśli jednak chcesz osiągnąć satysfakcjonujące efekty, musisz przeczytać wskazówki i zapoznać się z pomysłami, które znajdziesz w tym wpisie.

Jak zamienić webinary w biznes?

Oto pytanie, które zadaje sobie coraz więcej osób. Jeśli również się nad tym zastanawiasz (a na pewno tak jest, skoro tutaj trafiłeś!), to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim najważniejsze punkty, nad którym powinieneś popracować. Będzie to między innymi naprawdę konkretny pomysł na biznes. To pozwoli Ci na dalsze kroki, jak na przykład ustalenie planu, a potem jego realizacja. Musisz wiedzieć, czego chcesz, aby to osiągnąć.

CTA czyli Jak zwiększyć sprzedaż na webinarze w MyOwnConference

Przyciski sprzedażowe, czyli Call to action lub CTA, to elementy na ekranie, które pomogą Ci zwiększyć sprzedaż na webinarze. Opowiadamy, jak działąją i na co zwrócić uwagę.

Jak ulepszyć webinar, jakich błędów nie popełniać?

zadania po webinarze

Błędy przy tworzeniu kursów online

Dzięki lekturze tego wpisu, dowiesz się, jakich błędów należy bezwzględnie unikać, jeśli chcesz przeprowadzić doskonały kurs. Jednym z takich jest niewystarczający kontakt z uczestnikami i ignorowanie ich pytań, a także rozpoczynanie kursów od najtrudniejszych zagadnień. Od razu zniechęcamy uczestników!

8 kreatywnych narzędzi do użycia w e-learningu

Pokazując uczestnikom nowoczesne i kreatywne narzędzia nie tylko zwiększą ich zaangażowanie w lekcje/wykład. Pokażesz im też, że jesteś na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i zależy Ci na ciągłym rozwoju. To ważne, bo dzięki temu zbudujesz zaufanie, że znasz się na tym, co robisz i jest to dla Ciebie ważne.

Storytelling na webinarze – jak i dlaczego warto?

Kto nie lubi dobrej historii? Dobrze opowiedzianej, inspirującej, motywującej, z morałem? Można zaryzykować stwierdzenie, że każdy ją doceni, dlatego warto wprowadzić elementy storytellingu do webinaru. W poście podane jest kilka wskazówek, jak wykorzystać storytelling i jakie są jego najważniejsze zasady.

7 przydatnych narzędzi do pracy zdalnej

Każdy z nas korzysta z przeróżnych aplikacji i z pewnością wszyscy zgodzą się, że potrafią one ułatwić życie. Dlatego warto z nich korzystać i oszczędzić swój drogocenny czas.

Jak zadbać o kwestie techniczne?

Jak poprawić dźwięk na webinarze?

Chyba każdy z nas się zgodzi z tym, że dźwięk na webinarze jest po prostu najważniejszy. Nawet, jeśli wykładowcy nie będzie widać, to nadal będzie mógł przekazać konkretne informacje. Tak się nie stanie, jeśli nie będzie go słychać lub uczestnicy będą słyszeć szumy, przerwy czy inne zakłócenia. Z tego artykułu dowiesz się, jak zadbać o dźwięk na webinarze.

Wybór kamery i mikrofonu na webinar

Jedno jest pewne – nie możesz polegać na kamerze i mikrofonie wbudowanych do laptopa, jeśli zamierzasz prowadzić webinary często i na nich zarabiać. Musisz dać uczestnikom jakość, na którą zasługują, dlatego zakupienie dobrej kamery i mikrofonu to konieczność.

Jak polepszyć jakość szkolenia online?

Skondensowana wiedza na temat dźwięku, kamery, platform oraz Internetu na webinarze. Dowiesz się również innych, przydatnych rzeczy, jak na przykład o narzędziach do użycia podczas prowadzenia webinaru.

Poradnik bezpieczeństwa podczas szkoleń online

Zbyt często zapominamy o zatroszczeniu się o bezpieczeństwo danych. Nie tylko naszych, ale również użytkowników, naszych klientów, którzy nam je powierzają. Nie możemy sobie pozwolić na to, aby te dane nie były bezpieczne. Koniecznie o to zadbaj!

Oto one! Najlepsze wpisy o webinarach i e-learningu

Skorzystaj z nich, a z pewnością poczujesz się o wiele pewniej przed prowadzeniem każdego webinaru. Unikanie istotnych błędów i ciągły rozwój to priorytet każdego eksperta. Życzymy Ci powodzenia w tworzeniu świetnych webinarów!

MyOwnConference – Twoja solidna platforma do webinarów
Galina Jaworskaja

Dołącz do nas na blogu Platforma do webinarów MyOwnConference, gdzie dzielimy się wiedzą o tworzeniu i promowaniu efektywnych webinarów.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!