Nagrywanie w jakości HD i Full HD

jakości nagrania webinaru

Możeszesz sam wybarać jakość nagrania swoich webinarów. W MyOwnConference wielkie zmiany funkcji nagrywania webinarów. Teraz sam możesz zdecydować, jaka będzie jakość nagrania webinaru. Do wyboru masz aż 4 formatów: SD, HD, Full HD i UHD.

Co to znaczy jakość nagrania SD, HD, Full HD, UHD?

Te skróty wskazują na format wideo. Każdy z nich charakteryzuje się czymś innym.

SD (Standard Definition) — to standardowy format wideo z rozdzielczością 720×576 pikseli, nazywany też „standardową rozdzielczością”. Biorąc pod uwagę, że jakość obrazu zależy od liczby pikseli, a w tym formacie ich liczba jest minimalna, dlatego jakość wideo nie będzie wysoka.

HD (High Definition) — jest to format wideo o ostrzejszym obrazie i o rozdzielczości 1280х720. Jakość jest lepsza przez zwiększenie rozdzielczości (liczby pikseli). Właśnie dlatego format HD nazywano formatem wysokiej rozdzielczości.

Full HD — format o najwyższej jakości z rozdzielczością 1920х1080, to znaczy, że jest 5 razy większy od SD. Zatem, w tym formacie otrzymasz najlepszą jakość i realistyczny obraz.

Jak zaplanować, przygotować i przeprowadzić swoje pierwsze szkolenie online? Przedstawiamy wskazówki — o czym pamiętać, a czego nie robić

Jaki format jakości wybrać?

Format SD będzie nieco gorszej jakości, ale w zamian otrzymasz plik o małym rozmiarze, który możesz łatwo wysłać do kolegów i uczestników. Jest idealny, gdy prowadzisz spotkanie bez kamery i pokazujesz tylko slajdy, lub nagrywasz jedynie obraz z kamerki.

Format HD — uniwersalny. Pasuje do każdego trybu prowadzenia webinaru. Ten format nagrywania jest domyślnie ustawiony na MyOwnConference.

W Full HD otrzymasz najlepszą jakość obrazu, ale rozmiar pliku będzie duży. Warto go wybrać, gdy chcesz następnie wykorzystać nagranie do tworzenia kursów online, filmów szkoleniowy, reklam. Tryb Full HD jest dostępny tylko w planach płatnych.

Formaty 2K i 4K zapewniają niesamowicie wysoką rozdzielczość i klarowność obrazu na ekranie. Dzięki temu możesz czytać nawet najdrobniejszy tekst i przypatrywać się szczegółom obrazu. Format Ultra HD (2K, 4K) jest dostępny tylko w planach Maksimum i Ultra, które można wykupić na okres od jednego miesiąca.

Przeczytaj też, jak nagrać webinar na komputer.

Jak ustawić jakość nagrania?

Zakładka «Nagranie» umożliwia dostosowanie wyglądu pokoju webinarowego na nagraniu. Możesz nagrywać w trzech wariantach:

  • tylko kamerę i mikrofon;
  • kamerę, mikrofon i obszar pokazywania plików;
  • cały pokój lub pokój z wyłączeniem zbędnych elementów.
Ustawienia jakości nagrania

Na liście znajdź opcję «Jakość nagrania». Wybierz jeden z dostępnych wariantów.

Wypróbuj tę funkcję już dzisiaj. Wejdź do Panelu klienta i zdecyduj, jak będzie wyglądać Twoje następne nagranie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, prosimy, napisz do nas: support@myownconference.com.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!