
Od ponad półtora roku walczymy z pandemią koronawirusa, co wiąże się z tym, że musieliśmy przejść na pracę zdalną. Mimo że wracamy już do naszych biur, wiele z nas dostrzegło liczne plusy pracy zdalnej.
Zdajemy sobie też sprawę z tego, że warto się przygotować na przyszłość. Bądźmy więc przygotowani i wyposażeni w narzędzia, które w takiej pracy nam pomogą. Odpowiedzmy sobie na pytania: w jaki sposób pracować zdalnie? Jak utrzymać motywację w zespole? W jaki sposób przechowywać dane i dokumenty, jak je zorganizować?
Obecnie powoli wracamy do pracy stacjonarnej, ale wielu z nas nadal pracuje zdalnie. Wybuch pandemii spowodował, że musieliśmy przeorganizować metody pracy i zacząć korzystać z narzędzi, które tę pracę ułatwią i uczynią ją produktywniejszą. Przejście z pracy stacjonarnej na zdalną często stawiało przed nami spore wyzwania. Podobnie dzieje się również z nauką – wiele z nas zadaje sobie pytanie, w jaki sposób utrzymać koncentrację podczas d-learningu (przeczytaj o tym tutaj). Korzystając z odpowiednich narzędzi, możesz proces pracy zdalnej uczynić dużo łatwiejszym i płynniejszym.
Najlepsze platformy wideokonferencyjne do pracy zdalnej
Kluczem do sukcesu pracy zdalnej jest stały kontakt pomiędzy zespołem. Tak jak w pracy stacjonarnej, tak i zdalnej, ważna jest dyskusja pomiędzy pracownikami i przełożonymi. Platformy wideokonferencyjne taki stały kontakt umożliwiają. Poniżej znajduje się lista najlepiej ocenianych platform, z których możesz skorzystać.
MyOwnConference do pracy zdalnej
MyOwnConference to platforma, która charakteryzuje się łatwym i intuicyjnym interfejsem. Oferuje holistyczne podejście do wideokonferencji i innych wydarzeń/spotkań online. Oto czynniki, które wpływają na to, że może to być dla Ciebie doskonały wybór:
- Pozwala Ci przeprowadzić wideokonferencję pomiędzy członkami zespołu.
- Pozwala na opcje udostępniania ekranu, keynote i wideo.
- Platforma świetna zarówno dla małych, jak i większych firm.
- Nie ma potrzeby instalacji dodatkowych programów, aby platforma działała.
O tym, jak MyOwnConference może Ci ułatwić zdalne szkolenie specjalistów przeczytasz w naszym artykule.
Skype
Z pewnością każdy z nas używał Skype’a już wcześniej, w charakterze prywatnym lub biznesowym. Skype to oprogramowanie, które było i jest niezawodnym narzędziem do komunikacji już od wielu lat. Oto czynniki do przeanalizowania:
- Możesz łączyć się w dowolnym czasie i z dowolnego urządzenia.
- Możliwość udostępniania ekranu.
- Łatwy system pisania wiadomości.
- Pomaga w udostępnianiu plików w różnych formatach – zdjęcia, formatu zip oraz docx.
Zobacz, jak wykorzystać video learning i webinary w rozwoju pracowników.
Chanty
Chanty to oprogramowanie kolaboracyjne, które pomoże Ci być na bieżąco z Twoim zespołem – przez cały czas. Możliwa jest ciągła komunikacja oraz ustawienie powiadomień. W tym programie możesz korzystać z czatu i wideorozmów. Oto czynniki, które warto wziąć pod uwagę:
- Pozwala na udostępnianie plików między niemalże wszystkimi platformami.
- Możesz przypiąć niektóre pomysły czy rozmowy, aby wrócić do nich później.
- Aplikacja łączona z innym oprogramowaniem związanymi z project managementem, co oznacza, że wszystko możesz połączyć w jednej platformie.
- Narzędzie jest sterowane przez sztuczną inteligencję. Obsługiwane przez Android, iOS, web, Windows i macOS.
Oprogramowanie do project managementu dla zespołów pracujących zdalnie
Jeśli nie używałeś/aś jeszcze takiego oprogramowania, powinieneś/aś zacząć. Narzędzie, które pozwoli na planowanie, organizację, dodawanie plików, zadań i projektów, to podstawa efektywnej pracy zespołu. Oto kilka propozycji:
ProofHub
ProofHub to imponujące narzędzie, które ma wiele możliwości pracy z danymi. Używając tego narzędzia, będziesz mógł w jednym miejscu zgromadzić dokumenty, pliki czy konwersacje. Jeśli chcesz zainwestować w najlepszy program, oto kilka argumentów.
- ProofHub ma prosty interfejs, który możesz pod siebie dostosować. Dzięki temu stworzysz taki program, który pozwoli ci na pracę na własnych warunkach, we własnym stylu.
- Pozwala na wprowadzenie zwartej i spójnej metodologii pracy, dzięki elastycznemu podejściu do project managementu.
- Ułatwia komunikację poprzez dyskusje zespołowe, robienie notatek, komentowanie zadań.
- Ułatwi Ci rozdawanie zadań i przyglądanie się rozwojowi projektów.
- Jest to opłacalne wyjście ułatwiające team management. Posiada unikalne funkcje do organizacji zadań i zespołów.
Sprawdź, jakie są wady i zalety szkoleń online?
Kanbanize
Od lat słyszy się o tym, że Kanban jest przyszłością project managementu – a więc ta przyszłość właśnie nastała. Kanbanize pozwala na zarządzanie projektami i rozłożenie zadań tak, aby był do nich łatwy dostęp. Oto kilka cech Kanbanize:
- Kanbanize umożliwia tworzenie łatwych w użyciu kart zadań.
- Możesz zmieniać położenie kart zadań tak, aby dostosować je do swojego rytmu pracy.
- Przydatne narzędzie do zręcznego project managementu – pozwoli Ci na efektywną i szybką pracę.
- Pomaga w śledzeniu czasu i zasobów.
Trello
Trello to wszechstronna chmura, narzędzie zdalne i oprogramowanie przeglądarkowe, które ułatwia planowanie. Pozwala na szybką pracę. Oto powody, dla których warto wybrać Trello:
- Pozwala na śledzenie działań i rozwoju każdego pracownika.
- Pomaga w tworzeniu i zarządzaniu portfolio.
- Możesz śledzić czas i przestrzeń; zarządzanie nimi stanie się o wiele łatwiejsze.
- Trello ma bardzo elastyczny interfejs – ułatwia komunikację pomiędzy kontaktami, pozwala na ich organizowanie i zarządzanie.
Time Doctor
Najlepszym sposobem na “zaopiekowanie się” Twoimi projektami podczas pracy zdalnej jest monitorowanie postępów zespołu i śledzenie zasobów i pracy. Time Doctor to platforma, która pomaga mieć na oku to, czym obecnie zajmują się Twoi pracownicy. Oto czynniki, które sprawiają, że to narzędzie jest najlepsze do takiego zadania:
- Pozwala na monitorowanie aplikacji i stron internetowych.
- Możesz śledzić GPS, dzięki czemu wiadomo, gdzie znajdują się urządzenia do pracy zdalnej.
- Aplikacja wysyła powiadomienia do pracowników, tak, aby przypomnieć im w Twoim imieniu o skupieniu się na pracy.
- Pozwala na wysyłanie zrzutów ekranu z urządzeń pracowników na Twój.
Podsumowanie
Kluczem do zarządzania zespołem pracującym zdalnie oraz projektami jest zainwestowanie w narzędzia, które pozwolą na utrzymaniu Twojego zespołu w ryzach. Pamiętaj, że podczas pracy zdalnej cele, deadliny i projekty, które otrzymał zespół, nie zostają w zawieszeniu. A więc należy zadbać o to, by praca była w dalszym ciągu tak samo efektywna. W tym na pewno pomogą ci narzędzia wymienione powyżej.
Możesz zacząć już teraz, od zainstalowania MyOwnConference, aby tworzyć spotkania online.
Blog platformy do webinarów MyOwnConference.com. Porady z organizowania, prowadzenia i promocji perfekcyjnego webinaru.