Programy do wideokonferencji – Aktualne ceny 2020

Video conferencing

Szukając w Google dobrego programu do wideokonferencji, znajdziesz obszerną listę przeróżnych programów, dzięki którym można zorganizować wideokonferencję oraz inne wydarzenia online. Jak wybrać najlepszy program do wideokonferencji, który odpowiada konkretnym wymaganiom i celom? Dzisiaj przedstawimy 6 najbardziej popularnych programów wideokonferencyjnych: MyOwnConference, WebEx, GoToMeeting, AnyMeeting, Join.me, Google Hangouts spośród których możesz wybrać najlepszy dla swoich potrzeb.

Wcześniej już pisaliśmy: Platforma do webinarów, która spełni Twoje oczekiwania.

1. Platforma MyOwnConference

MyOwnConference banner

Programy do wideokonferencji oferują coraz to lepsze usługi, ale tylko niektóre z nich, w tym MyOwnConference, obsługują 16 języków. Wszystkie funkcje obsługiwane są po polsku, między innymi: witryna, panel klienta, pokój webinarowy oraz wsparcie techniczne. Dzięki temu możesz łatwo zorganizować zarówno spotkania międzynarodowe, jak i polskojęzyczne.

W konferencji internetowej może jednocześnie uczestniczyć nawet 5000 osób. Uczestnicy mogą dołączyć do spotkania prawie z każdego urządzenia mobilnego (Mac, PC, iPad, iPhone, Android). Najważniejsze, że nie muszą nic instalować — wszystko działa z przeglądarki internetowej.

Opinie o MyOwnConference z serwisu g2.com.

Jednocześnie może mówić aż 10 speakerów, kiedy kamera jest włączona.

Oczywiście, tryb wideokonferencji na 8 -10 włączonych kamer wymaga dobrego łącza, a nie każdy może nim się pochwalić.

Podpowiedź. Jeśli też masz niestabilne i nie dość szybkie połączenie, można obniżyć jakość kamery lub korzystać tylko z mikrofonu, używając awatara.

Oprócz wideorozmowy, w MyOwnConference możesz pokazywać prezentację i wideo, udostępniać ekran, rozmawiać na czacie, prowadzić testy i ankiety. W prowadzeniu wideokonferencji sprawdzi się też współdzielenie ekranu, rysowanie na slajdach, nagrywanie spotkania oraz przyciski CTA. Dużym udogodnieniem jest możliwość załadowania nagranej transmisji bezpośrednio z panelu klienta do YouTube, Google Drive.

Jakość obrazu i dźwięku w trakcie transmisji jest bardzo wysoka. Platformę obsługuje szeroka sieć serwerów i centrów danych, dlatego program działa stabilnie i ma zabezpieczenie przed awariami.

MyOwnConference oferuje 3 rodzaje taryf: jednodniowe, miesięczne i roczne. Cena zależy od liczby uczestników, którzy mogą jednocześnie uczestniczyć w wideokonferencji. Najtańszy plan jednodniowy kosztuje €10, miesięczny — od €25. Jeśli zapłacisz za 2 miesiące z góry, możesz otrzymać 10% zniżki.

ceny prowadzenia webinaru

Zaletą MyOwnConference jest to, że nawet w najtańszym pakiecie masz pełny zestaw narzędzi i nie musisz podawać numeru karty podczas rejestracji. Z konta testowego możesz korzystać bez limitu czasu, jeśli naciśniesz ten link do szybkiej rejestracji.

Beauty webinary — szansą na promocję usług i produktów

Jak wykorzystać potencjał webinarów w branży deweloperskiej

2. WebEx

Jeden z najbardziej znanych programów do prowadzenia konferencji internetowych został stworzony w roku 1995 przez korporację Cisco.

Program pozwala na przeprowadzenie różnych spotkań: narad online, wideokonferencji, treningów i szkoleń online. Do tych celów WebEx oferuje różne funkcje między innymi: pokazywanie prezentacji oraz tablica online dla wspólnych notatek.

Korzystanie z serwisu jest łatwe, gdy znasz język angielski. Konfiguracja zajmie nie więcej niż 30 minut. WebEx jest wygodny dla słuchaczy, ponieważ, żeby uczestniczyć w konferencji, nie muszą się rejestrować lub instalować programu na komputerze.

Ceny i plany w tym roku nieco się zmieniły i wyglądają bardzo przystępnie, aczkolwiek są to ceny za licencję dla jednego hosta.

Polecamy przeczytać artykuł Jak zorganizować pojedyncze wydarzenie online lub jednorazowy webinar nie przepłacając?

3. GoToMeeting

Jest bardzo podobny do WebEx’a. Serwis GoToMeeting został wypuszczony na rynek w roku 2008 przez Citrix Online. Te dwa programy mają wiele podobnych funkcji: pozwalają na zorganizowanie audio- i wideokonferencji, dzielenie się plikami, komunikację na czacie, nagrywanie spotkania.

Oprócz tego program umożliwia wspólną pracę nad dokumentami i innymi plikami. Organizator spotkania może zapewnić zdalny dostęp do swojego pulpitu, klawiatury i myszy. Uczestnicy mogą w trybie rzeczywistym edytować dokument, zapisać i pobrać materiały, lub zapoznać się z działaniem programów.

GoToMeeting ma integrację z programem Outlook. Dzięki temu można planować spotkania w kalendarzu i wysyłać zaproszenia do uczestników.

Do wyboru są 3 taryfy, które niedawno uległy małej zmienianie: na 10, 150 i 250 osób i kosztują $18, $36 i $47 na miesiąc. Jeśli chcesz korzystać ze wszystkich funkcji, które ma GoToMeeting, musisz zapłacić za najdroższy plan taryfowy. Przed zakupem możesz bezpłatnie wypróbować program przez 14 dni, by upewnić się, czy odpowiada Twoim zapotrzebowaniom.

ceny gotomeeting

4. AnyMeeting

Zanim zaczniesz korzystać z programu AnyMeeting, musisz wiedzieć, że w tym przypadku istnieje różnica pomiędzy webinarem a wideokonferencją. Platforma oferuje dla tych funkcji różne możliwości, taryfy, a sam proces rejestracji również przebiega w inny sposób.

Na AnyMeeting można prowadzić konferencje internetowe w jakości HD. Zaletą jest to, że ani organizator, ani uczestnicy nie muszą instalować żadnych dodatkowych aplikacji na swoim komputerze. Wszystko działa z przeglądarki internetowej.

Do podstawowych dostępnych funkcji należą: pokaz pulpitu, wideo i prezentacji PowerPoint, czat, wysyłka e-maili, statystyki odwiedzin. Jest możliwość nagrywania transmisji, żeby osoby nieobecne miały możliwość obejrzenia nagrania ze spotkania.

Webinary na 50 osób kosztują $48, a dla wideokonferencji — od $9.99 na miesiąc za jednego użytkownika. Małe spotkania mają, niestety, ograniczoną funkcjonalność. Konto testowe udostępniane jest na 14 dni, ale żeby z niego skorzystać, musisz podać dane karty płatniczej.

wideokonferencje programy

5. Join.me

Nowoczesne programy do wideokonferencji najczęściej działają bezpośrednio z przeglądarki internetowej, ale jest też kilka wyjątków. Join.me, jest programem, który wymaga instalacji na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Muszą to zrobić zarówno prezenterzy, jak i uczestnicy.

W porównaniu z innymi serwisami Join.me proponuje minimalny pakiet narzędzi. Główne funkcje programu to pokaz ekranu i tryb wideokonferencji. Oprócz tego można planować spotkania, zostawiać notatki na tablicy wirtualnej, czy wysyłać linki personalne.

Join.me pozwala prowadzić konferencję nawet podczas podróży za pomocą aplikacji mobilnej, która działa na iPadzie, iPhonie i na Androidzie. Wydarzenia, organizowane za pomocą smartfona, wcale nie są gorsze od tradycyjnych, komputerowych wideokonferencji. Musisz jedynie zadbać o kilka istotnych elementów: stabilny internet, dobry zestaw słuchawkowy i oświetlenie.

Jak wybrać kamerę do webinaru lub streamowania?

Na stronie Join.me znajdziesz 3 rodzaje planów taryfowych: Lite na 5 uczestników za $10, Pakiet Pro na 250 uczestników kosztuje $20 na miesiąc, a za pakiet Business na 250 uczestników zapłacisz $30 za miesiąc korzystania. Lista funkcji jest inna dla każdego planu. Możesz również skorzystać z pakietu bezpłatnego, którego funkcje mają pewne ograniczenia.

cennik join.me wideokonferencje

6. Google Hangouts — darmowe narady

10 darmowych alternatyw Google Hangouts

Google Hangouts to narzędzie do prowadzenia wideorozmów od Google. W tym programie można zorganizować naradę online, wideokonferencję lub po prostu rozmawiać na czacie wideo.

Google Hangouts jest w pełni zintegrowany z innymi produktami od Google. Możesz zaplanować spotkanie za pomocą Kalendarza Google i wysłać zaproszenie do innych użytkowników przez Gmail. Podczas samego spotkania masz możliwość dzielenia się plikami z Dysku Google.

Interfejs Google Hangouts jest prosty i lakoniczny. Za pomocą jasnych ikon można łatwo zacząć rozmowę, zaprosić kolegów lub wysłać wiadomość. W zasadzie korzystanie z Google Hangouts jest wygodne i nieskomplikowane.

Program ma wielkie niedociągnięcie — opóźnienie transmisji na żywo około minuty. Prowadzenie wideokonferencji z takim opóźnieniem nie dość, że irytuje, ale też uniemożliwia komunikację pomiędzy kilkoma uczestnikami.

Korzystanie z Google Hangouts jest absolutnie bezpłatne. Nie znajdziesz tu ukrytych reklam i płatności.

Przeczytaj nasz wpis Nagrywanie webinaru. Jak o to zadbać?

Inne programy do wideokonferencji

Oczywiście na rynku jest wiele aplikacji do wideokonferencji:

  • Apache OpenMeetings
  • FreeConferenceCall.com
  • Zoom
  • Zoho Meeting
  • InstaWebinar
  • UberConference
  • Skype
  • BlueJeans
  • Lifesize

Jeśli chcesz, abyśmy opisali inne programy do wideokonferencji, koniecznie daj znać.

Teraz wiesz już, czym różnią się między sobą i możesz łatwo wybrać swój program do wideokonferencji.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!