Jak wykorzystać webinary do promowania kursu online?

webinary na promowanie kursów

Organizowanie webinarów to jeden z najlepszych sposobów promowania kursu online i szkoleń. Jest ku temu kilka powodów. Najważniejsze jest ten, że podczas spotkania uczestnicy mają możliwość poznania prowadzącego i zadawania mu swoich pytań. Oprócz tego każdy z nich zobaczy, w jaki sposób będą organizowane zajęcia, z jakich materiałów mogą korzystać użytkownicy i prelegenci, jaki jest styl wykładania informacji. W skrócie, po prostu przekonają się, czy chcą kupić Twój kurs. Z tego powodu jest to bardzo ważne, aby się naprawdę dobrze przygotować do webinarium i nie rezygnować z ich prowadzenia. Są one świetnym sposobem na promowanie Twojego kursu online lub szkolenia. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci promować swój kurs i szkolenia online za pomocą webinarów.

Zachęcający baner reklamowy

Ważne jest to, aby informacja o Twoim kursie zawsze była widoczna dla uczestników uczestników webinaru. Najłatwiej osiągniesz to za pomocą baneru — dodaj go do pokoju webinarowego. Pamiętaj, by wybrać plik odpowiedniego rozmiaru. Przyda Ci się też logo. Baner reklamowy powinien być zachęcający. Zadbaj o jego szatę graficzną, spójność kolorystyczną (używaj kolorów, z których korzystasz promując swoje kursy, firmę) i to, aby zawierał tylko najważniejsze informacje.

Przypominamy, że platforma MyOwnConference posiada te wszystkie opcje i wiele innych. Razem z nami spersonalizujesz webinar i pokój w kilka minut.

Gdy pozwala na to Twoja platforma do webinarów, dodaj do baneru link. Klikając na niego, uczestnicy trafią na Twoją stronę internetową lub na stronę do zapisywania się na kurs. Dzięki temu możesz uzyskać kilka rejestracji już podczas trwania webinaru. Co za tym idzie – nie zapomnij o dopracowaniu Twojej strony internetowej, tak, aby potencjalni kupcy nie zniechęcili się i nie zrezygnowali z zakupu.

Pochwal się wynikami

Ludzie zapisują się na kursy i szkolenia nie po to, aby ciekawie spędzić czas. Przynajmniej nie jest to ich jedyny powód, a tylko jeden z kilku, tych ważniejszych.. Najczęściej chcą rozwiązać jakiś problem, z którym się borykają, nauczyć się czegoś nowego, co rozwinie ich umiejętności, ulepszyć swoje codzienne czynności. Ich celem jest efekt, namacalny i widoczny. Gdy zapisują się na kurs, widzą siebie, z większą wiedzą, wykonujących czynności w sposób łatwiejszy, szybszy, bez takiego zastanowienia jak wcześniej. Widzą siebie w przyszłości z nową umiejętnością.

Pomóż uczestnikom zobaczyć, jakie wyniki mogą uzyskać oraz jakie rozwiązania mogą otrzymać dzięki Twoim szkoleniom. Muszą być pewni, że czekają na nich zmiany. Najlepsze do tego celu jest przedstawienie wyników pracy Twoich byłych uczniów. Są to wiarygodne dowody.

Poproś, aby dołączyli do Ciebie na kilka minut w trakcie webinaru lub nagrali krótki filmik, który możesz później wykorzystać na webinarze. Jeśli skorzystasz z napisanych przez nich opinii, może to być nieco mniej wiarygodne – z pewnością najbardziej efektywne są nagrania, gdzie widać Twoich zadowolonych klientów.

Zaproponuj zniżkę tylko dla uczestników

Podczas webinaru ogłoś, że uczestnicy tego spotkania mogą skorzystać ze specjalnej zniżki, jeśli w ciągu – na przykład – dwóch dni zarejestrują się na Twój kurs online. Koniecznie ogranicz czas promocji — to dobrze działa i zwiększa liczbę rejestracji.

Promocje i zniżki dla nowych czy lojalnych klientów, zawsze świetnie działają. Pomagają tworzyć poczucie przywiązania do Twojej oferty. Użytkownik widzi, że się to opłaca.

Pokaż, że jesteś ekspertem

Ludzie chcą uczyć się od profesjonalistów. Pokaż, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie. Powiedz o swoim wykształceniu, doświadczeniu i osiągnięciach. Wspominaj o nowinkach z branży tak, żeby było wiadomo, że jesteś na bieżąco. Opowiadaj ciekawostki, które pokażą, że to, co robisz, jest Twoją pasją. Najlepiej słucha się osób, w których widać pasję i zaangażowanie.

Swój profesjonalizm udowodnić w prosty sposób — pomóż słuchaczom rozwiązać problem uczestnika już na pierwszym webinarze. Dąż do tego, aby tuż po spotkaniu kursanci potrafili zastosować nową wiedzę w praktyce. Na przykład, na webinarze o Adobe Photoshop możesz opowiedzieć o kilku trikach, dzięki którym pomocą profesjonalnie zrobią retusz zdjęcia. Dzięki temu nabiorą przekonania, że naprawdę warto uczestniczyć w Twoich szkoleniach, ponieważ oferujesz realne, skuteczne rady, wskazówki i modele działania. Czyli pokazujesz im drogę do efektu, którego potrzebują.

Nagraj webinar

Nagraj webinar i wykorzystaj go do promocji e-kursu. Udostępnij nagranie na YouTube, dodaj na witrynę lub na stronę w Facebooku. Taki wpis z filmem zwiększy zasięg Twojej propozycji. Pozwoli przede wszystkim na zapoznanie się z ofertą tym potencjalnym klientom, którzy nie mogli uczestniczyć w webinarze. Nie będą musieli się obawiać, że kupują “kota w worku”. Dodaj też dobry opis, który w kilku punktach treści szkolenie, pokaże efekty, jakie tematy będą poruszane podczas kursu.

Przypomnij o swojej ofercie po webinarze

Podzielenie się nagraniem z webinaru jest świetnym pomysłem. W mailu z podziękowaniem za uczestniczenie wklej link do nagrania. Nie zapomnij przypomnieć o zniżce na kurs i informacji, że będzie ona ważna tylko przez parę dni. Możesz dodać specjalny licznik czasu.

Dlaczego dodawanie nagrań jest tak skuteczne? Można je odtworzyć w dowolnym momencie. Jeśli uczestnik nie zdążył sobie zanotować jakiejś ważnej dla niego informacji, może do niej wrócić, odtwarzając film. Bez wątpienia, będzie wdzięczny za taką możliwość.

To jedynie kilka sposobów, których efektywność sprawdziliśmy na naszej platformie do webinarów MyOwnConference. Zapewne masz własne pomysły, jak można wykorzystać webinar do promowania kursu i szkolenia online. Chętnie o tym przeczytamy.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!