Wysyłka mailingu przed webinarem i po jego zakończeniu

Wysyłka mailingu przed webinarem i po jego zakończeniu

Wysyłka mailingu jest szybką i wygodną formą komunikacji z uczestnikami Twojego webinaru, wideokonferencji lub szkolenia.

Poza użyciem jej do przypominania o nadchodzącym webinarze i wysyłki linku do pokoju webinarowego jest jeszcze jedna możliwość: promocja Twojego webinaru. Komunikacja e-mailowa z uczestnikami webinaru może stać się skuteczną częścią Twojej strategii marketingowej. Poniżej wskażemy Ci 17 pomysłów, jak to ugryźć.

Wysyłka e-maili przed webinarem

Statystycznie, z darmowych webinarów korzysta około 20-40% zarejestrowanych użytkowników. Naszym celem jest utrzymanie, a następnie wzrost zainteresowania webinarem naszych subskrybentów.. To właśnie mailingi i newslettery mogą ten cel spełnić. Co w takim razie wysyłać, aby to zrobić? Pokazujemy niżej!

Zobacz, jak napisać skutecznie zaproszenie na Twój webinar.

Ciekawy kontent

wysyłka mailingowa z artykułem

Artykuł, wideo lub inna przydatna informacja dotycząca tematu webinaru podkreśli Twój profesjonalizm, a Twoi goście będą mieli więcej zaufania do Ciebie oraz Twojego wydarzenia. W ten sposób pokazujesz, że masz odpowiednią wiedzę, aby taki webinar poprowadzić.

Przeczytaj artykuł o tym, jak przyciągnąć na webinar więcej osób

Zadanie lub lifehack

Poleć użytkownikom zadania lub lifehacki, które sprawią, że klienci zauważą choć minimalne efekty. Na przykład, jeśli zamierzasz prowadzić webinar z time managementu, poproś, by uczestnicy napisali listę wszystkich niezakończonych spraw i wykonali jeden punkt z tej listy, który może polepszyć ich życie (np. wizyta u dentysty). Taki trik znacznie wzmocni Twój autorytet, a słuchacze będą czekali na Twój webinar z niecierpliwością. Dodatkowo będą czuli się bardziej zmotywowani i zadowoleni z siebie, ponieważ wykonali coś pożytecznego.

Ankieta

Zachęć przyszłych uczestników, aby odpowiedzieli na jedno lub kilka pytań. Może to być na przykład pytanie o to, jakie problemy sprawiają im trudność lub czego oczekują od webinaru. Zaproponuj kilka wariantów odpowiedzi do wyboru. Takie badania pomogą Ci lepiej zrozumieć widzów przyszłego webinaru, co pozwoli Ci na dostosowanie swojego webinaru tak, by byli z niego usatysfakcjonowani.

Opinie z poprzednich webinarów

wysyłka maili i opinie klientów w mailingu

Zbieraj opinie klientów o swoich webinarach i usługach. Dzięki temu lepiej ich zrozumiesz i zyskasz ciekawe pomysły, nie tylko na kolejny newsletter, ale też na wpis do bloga, czy nawet webinar. Wiedza na temat Twoich klientów pozwoli Ci tworzyć bardziej dopasowane do nich treści, co przełoży się na to, że webinary będą cieszyły się większą popularnością. Opinia innych ma ogromną moc – niech to działa na Twoją korzyść.

Promowanie marki osobistej. Jak zbudować markę. Część 2

Możesz też podzielić się opiniami i wrażeniami osób, które już uczestniczyły w poprzednich webinarach. Pokaż potwierdzenie skuteczności Twoich usług od prawdziwej osoby, napisz kilka historii opartych na ich sukcesie.

Zaproś swoich klientów do opowiadania historii, związanych z Twoim produktem lub usługą. Napisz do nich prywatnego maila lub zorganizuj konkurs na najlepszą historię w sieciach społecznościowych. Gdy znajdziesz dobry przykład, skontaktuj się z autorem, aby uzyskać jego zgodę na opublikowanie i udostępnianie jego historii.

Ostatnia szansa

Napisz mail w stylu „Twoja ostatnia szansa”. Powinien być bardzo krótki i zwięzły. Wszyscy mówią, że nie lubią popędzania i pracy pod presją czasu, ale taka metoda właśnie działa doskonale. Dlaczego? Ostatnich szans nie może być kilka. Odbiorca musi wiedzieć, że jeśli nie teraz — to nigdy. To bardziej zmotywuje go do zapisania się na webinar. Musisz być stanowczy. Upewnij się, że ten mail dostaną tylko te osoby, które jeszcze nie zapisały się na webinar. Dla pozostałych przygotuj coś spokojniejszego.

W dniu webinaru wyślij do uczestników link do pokoju webinarowego. Dodaj instrukcję, jak uczestniczyć w webinarze — najlepiej jak najbardziej szczegółową, krok po kroku. To już na początku może wyeliminować pewne problemy techniczne, które mogliby mieć uczestnicy. To ważne również dlatego, że pozwoli widzom czuć się pewniej.

Przypomnienie o rozpoczęciu webinaru

rozpoczęcie webinwru - przykład

Użytkownicy mogą po prostu zapomnieć o Twoim webinarze, szczególnie jeśli byli zarejestrowani miesiąc przed wydarzeniem. Przypomnij im o webinarze kilka razy. Stwórz jak najprostszy i najbardziej klarowny temat maila, tak aby miał w sobie tylko najważniejsze informacje. Na przykład, „Webinar z tworzenia strony www. Początek za 30 min”. “Webinar już za godzinę”.

Tu znajdziesz 10 pytań, które pomogą napisać zaproszenie na webinar w pół godziny.

E-mail po webinarze

Pamiętaj o utrzymywaniu kontaktu z uczestnikami webinaru nawet po jego zakończeniu. Jest to dobry sposób na przekonanie ich do dalszej współpracy. Nie dajesz im o sobie zapomnieć. Podane przez nas niżej idee możesz wykorzystać w jednym mailu lub osobno. Co powinno się znajdować w e-mailu po webinarze?

Podziękowanie za uczestniczenie w spotkaniu

Wyraź wdzięczność uczestnikom za to, że znaleźli czas i przyszli na Twój webinar. Ciepłe słowa sprawią przyjemność Twoim gościom — poczują, że klienci i ich zadowolenie jest naprawdę ważne, nawet po zakończeniu webinaru.

Nagranie webinaru

Z pewnością klientom spodoba się, jeśli wyślesz im nagranie po transmisji webinaru. Dołącz w osobnym pliku również slajdy z prezentacji lub dodatkowe materiały. Na pewno zostanie to świetnie odebrane przez uczestników webinaru.

Odnośniki do dodatkowych materiałów

Dołącz do maila linki do stron zawierających dodatkowe informacje dotyczące tematu webinaru: artykuły, wideo, badania, informacje graficzne. Pokaż uczestnikom, że świetnie znasz te strony i jesteś ekspertem, któremu zależy na poszerzeniu wiedzy uczestników.

Odpowiedzi na nurtujące pytania

Niektóre pytania od uczestników podczas webinaru mogą pozostać bez odpowiedzi. Po zakończeniu webinaru obejrzyj historię czatu i zapisz takie pytania. Odpowiedz na nie w następnej wysyłce mailingowej. Klienci odczytają to jako Twoje zaangażowanie i szacunek do nich — gdyby nie otrzymali odpowiedzi na pytanie, które chcieli zadać od samego początku, mogą mieć poczucie straconego czasu.

Znajdź wskazówki, jak rozmawiać z uczestnikami po szkoleniu.

Oferta specjalna

oferta specjalna

Jeśli na webinarze mówiłeś o swoich produktach lub usługach, to w mailu po wydarzeniu możesz zaproponować zniżkę lub zaoferować coś specjalnego. To zachęci wahających się uczestników do podjęcia decyzji. Obowiązkowo ogranicz czas aktualności tej oferty.

Zaprzyjaźnij się z uczestnikami na portalach społecznościowych

Po webinarze, gdy klienci już lepiej Cię poznali, możesz poprosić o subskrypcję i polubienie Twoich stron na portalach społecznościowych. W taki sposób łatwiej skontaktujesz się z użytkownikami i rozwiniesz relacje partnerskie. Dzięki temu możesz zyskać stałych klientów.

Zaproś użytkowników na swoją stronę, aby mogli dowiedzieć się więcej informacji o Tobie i Twojej działalności.

Wyślij nagranie do zaproszonych prelegentów

Jeśli chcesz, aby więcej osób dowiedziało się o Tobie, i nie planujesz sprzedawać filmów z webinaru, nie zapomnij o wysłaniu linku do nagrania z webinaru prelegentom. Oczywiście należy podziękować im za pomoc i cenne porady. Poproś, aby udostępnili ten film w mediach społecznościowych.

Ankieta dotycząca kolejnych webinarów

Zapytaj użytkowników, w jakich webinarach najchętniej wzięliby udział. Skorzystaj z tych odpowiedzi, gdy będziesz szukać pomysłu na kolejny webinar. Będziesz mieć pewność, że znajdzie się ktoś chętny na uczestnictwo. W ten sposób odpowiesz na potrzeby swoich klientów.

Zobacz, jak zbierać i analizować feedback uczestników.

Informacje dotyczące kolejnego webinaru

Regularne prowadzenie webinarów i wideokonferencji pozwoli na poszerzenie lojalnej grupy widzów. Nie rezygnuj z możliwości zaproszenia użytkowników na Twój kolejny webinar. Daj im możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca dla siebie w pokoju webinarowym.

Efektywność wysyłki e-maili

efektywność mailingu

Jeśli chcesz, aby Twoja wysyłka maili była skuteczna, musisz śledzić wskaźniki jej efektywności. Weź pod uwagę nie tylko te najczęściej stosowane: współczynnik dostarczalności, open rate (OR) i click through rate (CTR). Tak, są jeszcze inne.

Chociaż wszystkie te pomysły są sprawdzone i polecane, nie należy jednocześnie używać wszystkich elementów z tej listy dla jednej kampanii. W ten sposób tylko przytłoczysz swoich klientów. Pamiętaj, że wysyłasz maila, mając określony cel: zaprosić na webinar, pozyskać klientów, nakłonić do zakupu lub do subskrybowania bloga. Śledź wskaźniki swojego mailingu i poprawiaj swoje relacje z uczestnikami przez dobrą komunikację!

Kliknij tutaj i sprawdź jeszcze dzisiaj ofertę MyOwnConference i spróbuj swoich sił w prowadzeniu webinarów.

MyOwnConference – Twoja solidna platforma do webinarów
Galina Jaworskaja

Dołącz do nas na blogu Platforma do webinarów MyOwnConference, gdzie dzielimy się wiedzą o tworzeniu i promowaniu efektywnych webinarów.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!