Jak nagrać webinar na komputer?

Jak nagrać webinar na komputer?

Prawie każdy prelegent i uczestnik webinaru od czasu do czasu chce nagrać webinar na swoim komputerze. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ takie nagranie można wysłać kolegom i uczestnikom, którzy nie mieli możliwości uczestniczenia w webinarze. Nagranie webinaru można wykorzystać w celach marketingowych, albo obejrzeć później, by przeanalizować swój występ.

Przeczytaj też o najważniejszych zasadach przygotowania nagrania webinaru.

Programy do nagrywania webinarów

Programa do webinarów MyOwnConference

Ta platforma do prowadzenia webinarów pozwala nagrywać webinary bez limitu. Oprócz tego nie musisz instalować specjalnych programów na swoim komputerze. Możesz prowadzić i nagrywać szkolenie online za pomocą jednego serwisu. Wystarczy, że naciśniesz jeden przycisk w pokoju webinarowym. Sam decydujesz, jak będzie wyglądać nagranie Twojego webinaru. Możesz nagrywać wszystko, co pokazujesz uczestnikom, lub usunąć z nagrania pewne elementy: przestrzeń do pokazywania slajdów, kamerę, czat, listę użytkowników i prezenterów.

nagrywanie webinaru

Nagrywając webinar z MyOwnConference:

 • możesz sam zdecydować, jaka będzie jakość nagrania: SD, HD, Full HD lub Ultra HD;
 • nic nie instalujesz i korzystasz ze swojej ulubionej przeglądarki;
 • liczba nagrań — bez limitu, miejsce dla nagrań — bez limitu;
 • Przechowujesz nagrania 30 dni, a dla planów na ponad 300 uczestników — 180 dni;
 • nagrane webinary są dostępne do oglądania online i pobrania w pliku mp4. Można też umieścić je na YouTube, Dropbox, Microsoft OneDrive, Google Drive, albo skorzystać z linku do oglądania.

Listę innych programów do prowadzenia webinarów, które oferują funkcję nagrywania webinarów, znajdziesz w tym wpisie.

Programy do nagrywania webinarów dla uczestników

Audacity

Pozwala nagrywać głos z mikrofonu. Edytor oferuje łatwe nagrywanie, pozwala usunąć wybrane części lub dodać efekty. Możesz zapisywać pliki audio do różnych formatów. Program działa w każdym systemie operacyjnym.

blank

Camtasia Studio

Funkcje programu:

 • nagrywa dźwięk i wideo;
 • narzędzia do edytowania pozwalają zmienić wideo — wpisać tekst, dodać animację i inne efekty;
 • zapisać filmiki można w różnych formatach;
 • nagranie możesz dodać do YouTube prosto z Camtasia Studio;
 • ma opcje HD video.

Web Stream Recorder

Web Stream Recorder — to program łatwy i wygodny, który zapisuje streaming audio i wideo na żywo. Program ma dwie istotne wady :

 • działa tylko w Windows;
 • pełne wykorzystanie funkcji jest płatne.

Jak nagrać webinar z MyOwnConference?

Z łatwością możesz nagrać webinar z MyOwnConference. Poniżej jest instrukcja, jak to zrobić na swoim komputerze krok po kroku.

Krok 1: Wejdź do pokoju webinarowego

Wejść do pokoju mogą tylko użytkownicy zalogowani na platformie MyOwnConference. Jeśli jeszcze nie masz tu konta, możesz go założyć po kliknięciu tego linku.

Krok 2: Nagraj webinar

W lewym górnym rogu naciśnij przycisk „Nagraj”.

Oprócz tego, dla planów taryfowych na ponad 300 miejsc można zaznaczyć opcję automatycznego nagrywania w pokoju. Nagrywanie webinaru będzie włączać się automatycznie po wejściu do pokoju wybranego prezentera.

Ustawienia zaawansowane pokoju webinarowego

Po zakończeniu nagrywania i konwersji, wideo można pobrać lub obejrzeć w Twoim panelu użytkownika.

Krok 3: Ściągnij nagranie

Po kilku minutach, gdy wideo zostanie skonwertowane, można je pobrać lub obejrzeć w Twoim panelu użytkownika. Ze swojego konta dodaj plik na YouTube, Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive, a potem podziel się linkiem z uczestnikami.

Stwórz własny kurs wideo i pozwól, by uczestnicy oglądali go w wygodnym dla siebie czasie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące nagrywania webinaru na komputer, prosimy o kontakt z naszym działem wsparcia, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji.

Wpis o tym, jak stworzyć kurs online: sprzęt, koszty, kwestie prawne

Rozpocznij swoją przygodę z webinarami. Załóż darmowe konto na platformie do webinarów MyOwnConference i przetestuj wszystko za darmo. Możesz korzystać ze wszystkich możliwości programu na stałe i bez limitu.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!