Jak ustalić datę i czas webinaru?

Jak ustalić datę i czas webinaru

Wybieramy czas webinaru. Jedno badanie wykazuje, że webinary prowadzone w poniedziałki i piątki cieszą się mniejszą popularnością niż te, które odbywają się w inne dni. Według innych badań najmniej uczestników przychodzi we wtorki. W MyOwnConference jesteśmy pewni, że słuchacze przyjdą na webinar nawet w piątek wieczorem, jeśli będą uważali, że jest on wyjątkowy. Mimo to zbadaliśmy powyższe teorie i mamy swoje rozwiązanie.

Wybierz dzień tygodnia

Według ankiet firmy ON24, w 28% użytkowników chętnie wezmą udział w webinarach prowadzonych w środę lub czwartek. W piątek w oczekiwaniu weekendu mogą przyjść tylko 7% respondentów. W weekendy sytuacja jest jeszcze gorsza — na wydarzeniu będzie tylko 2% użytkowników.

kiedy prowadzić webinar

Partycypacja ludzi na webinarze różni się w zależności od pory dnia. Podczas przerwy na obiad i po godzinie 19 na webinarze będzie zróżnicowana liczba osób. Według badań ON24 najlepszy czas to 11:00 – preferuje go 22% użytkowników. O 8 rano na webinarze pojawi się ponad dwa razy mniej osób (9%).

Zaplanuj webinar opierając się na sprzężeniu zwrotnym

Badania nie mogą brać pod uwagę różnych osobliwości Twoich słuchaczy oraz tematu webinaru. Webinary dotyczące managementu będą chętniej oglądane w godzinach pracy, a o fotografii — wieczorem. Najlepszym sposobem, by dowiedzieć się jaki czas odpowiada Twoim subskrybentom, jest po prostu zapytanie ich o to. Stwórz kwestionariusz w Google formularze lub SurveyMonkey i wyślij e-mail z linkiem do niego. Można jeszcze dołączyć pole z przedziałem czasowym na stronie poprzedniej rejestracji na webinar.

Możesz ustalić czas eksperymentalnie — po prowadzeniu webinarów w różne dni tygodnia o innych godzinach możesz przeanalizować dane statystyczne.

Weź pod uwagę strefę czasową

W webinarach uczestniczą ludzie z Warszawy i Nowego Jorku, Lublina i Paryża. Podczas planowania szkolenia, pamiętaj o różnicy w czasie.

Dopasuj spotkanie online do strefy czasowej organizatora. Z wyjątkiem sytuacji, gdy uczestnicy mieszkają w jednej strefie czasowej, a Ty w innej.

Sprawdź czas webinaru z uczestnikami

Użytkownicy mogą zapomnieć o różnicy czasowej. Pomóż im ustalić, o której godzinie zacznie się webinar w ich kraju.

Za pomocą wyszukiwarki Google można dowiedzieć się, która jest godzina we wszystkich miastach na świecie. Wprowadź w polu wyszukiwania „czas” i nazwę miasta. Przed wynikami wyszukiwania, Google pokaże aktualny czas w wybranej miejscowości.

o której godzinie prowadzić webinary

Skorzystaj z rezultatów badania lub zorganizuj własne badania wśród subskrybentów, aby określić datę wydarzenia. Zmień czas początku webinaru na ten, który będzie dogodny dla uczestników, i w ten sposób zyskasz procentowy wzrost liczby odwiedzin Twoich webinarów.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!