Najlepszy krok w kierunku rozwoju swojej firmy: 10 zalet webinarów

zalety webinarów

Początek roku to najlepszy czas na wyznaczenie nowych celów. Dlaczego nie wykorzystać tego okresu do planowania i prowadzenia webinarów? Na pewno docenisz zalety webinarów, szczególnie jeśli chcesz rozwijać swój biznes lub markę. Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju webinary będziesz prowadzić — zalet szkoleń online jest mnóstwo. Tutaj masz jedynie 10 najważniejszych zalet przeprowadzenia tego rodzaju nauczania jeszcze w tym roku.

Zaleta 1. Webinary zwiększają Twój autorytet

Jedną z zalet webinarów jest to, że dzięki ich pomocy szybko zdobędziesz wiarygodność swoich klientów, niezbędne zaufanie i zainteresowanie swoimi produktami. Jeśli jesteś pracownikiem, wtedy doświadczenie w prowadzeniu webinarów może udoskonalić Twoje CV, i świetnie Cię wyróżni Cię na tle innych kolegów. Dla firm, szkolenia online to możliwość wzbudzenia zainteresowania klientów i podniesienia ratingu. Im częściej i profesjonalniej będziesz prowadzić seminaria online, tym więcej ludzi dowie się o Tobie lub Twojej firmie.

20 najlepszych wpisów o przygotowywaniu i prowadzeniu webinarów w 2019 roku

Zaleta 2. Webinary zwiększają liczbę potencjalnych klientów

Ludzie chętnie uczestniczą w bezpłatnych webinarach. Rejestracja na wydarzenie pozwoli Ci uzyskać cenne dane, czyli e-mail, imię i nazwisko oraz numer telefonu użytkownika. Takie informacje kontaktowe to doskonały start dla przyszłej kampanii marketingowej, ponieważ otrzymasz leadów na 100% zainteresowanych Twoją ofertą.

Ponadto webinary konwertują jak szalone w porównaniu do większości innych metod. Najważniejsze jest, aby umiejętnie z nich korzystać, wybierając odpowiedni sposób do przedstawienia swojej oferty.

Zaleta 3. Webinary prezentują Twój produkt lub usługę

Masz produkt lub pomysł, które nie są jeszcze tak szeroko znane, jak tego oczekujesz? Webinar — to doskonały sposób na rozpowszechnienie informacji o Twojej ofercie. Spójrzmy prawdzie w oczy, nie każdy chętnie czyta długie i bezbarwne wpisy, które bardziej przypominają reklamę. Natomiast webinary to możliwość dzielenia się wiedzą i subtelnego przedstawienia swojej propozycji. Bądź szczery, pomagaj słuchaczom, a wtedy na pewno zaciekawisz swoich uczestników.

Zaleta 4. Webinary pokazują Twoje kompetencje

Możesz długo opowiadać o zaletach swojego produktu i, oferując towary o idealnych właściwościach. Jednak klient nie kupi od Ciebie niczego, jeśli nie wzbudzisz jego zaufania.

W trakcie webinaru podaj chociaż niewielki, ale realny środek na rozwiązanie problemu, z którym do Ciebie przyszedł. W ten sposób podkreślisz swój profesjonalizm i kompetencje.

Jedno z wyzwań marketingu internetowego to pomoc w rozpowszechnieniu informacji, której celem jest zdobycie zaufania i lojalności klientów. Kiedy ludzie biorą udział w webinarze, w którym udostępniasz informacje za darmo, pomaga to w budowaniu dobrych relacji między wami. Dużym plusem webinarów jest to, że uczestnicy mogą Cię widzieć i słyszeć, ponieważ przyspiesza to proces poznawania Ciebie.

Zaleta 5. Webinary sprzedają

Oczywiście webinary to świetna elastyczna metoda uczenia się, ale webinary mogą też być potężnym narzędziem sprzedaży. Kiedy potencjalni klienci poznają Cię osobiście, będzie im o wiele łatwiej kupić coś od Ciebie. Kod promocyjny lub inna ciekawa propozycja jeszcze bardziej pomogą uczestnikom zdecydować się na zakup.

Podczas webinaru możesz zwiększyć sprzedaż bez sprzedaży. Przy odpowiednim doborze treści, webinary mogą subtelnie sprzedawać produkty bez wywoływania irytacji. Niektóre firmy prowadzą oddzielne webinary szkoleniowe i marketingowe, podczas gdy w rzeczywistości najlepsze webinary nauczają i sprzedają w tym samym czasie.

Przeczytaj o tym, jak zwiększyć sprzedaż na webinarze.

Zaleta 6. Webinary promują Twój brand

Prowadzenie webinarów może stać się najlepszą decyzją, jaką podejmiesz w kierunku rozwoju swojej firmy. Webinar pomoże wypromować markę wśród odbiorców. Dzięki regularnym spotkaniom online możesz sprawić dobre wrażenie, budując pozytywny wizerunek brandu, oraz zwiększyć swój autorytet.

Webinary od dawna są sprawdzonym narzędziem marketingu online. Duży wybór platform do szkoleń online daje Ci możliwość wypróbowania takiej formy promocji.

Polecamy artykuł: Jak wykorzystać webinary do promowania kursu online.

Zaleta 7. Webinary pozwalają poznać grupę docelową

Dzięki samej rejestracji na webinar, możesz uzyskać przydatne informacje o swoich przyszłych klientach.

Komunikacja z uczestnikami w trakcie webinaru — to wspaniała możliwość poznania swoich potencjalnych klientów. Dowiedziesz się o ich problemach, obawach i oczekiwaniach. To niepowtarzalna okazja do tworzenia najlepszego produktu, ale także do celów marketingowych. Pozwól, by uczestnicy zadawali pytania, ale również sam pytaj o ich zdanie. Na webinarze o wiele łatwiej jest stworzyć dialog, niż na zwykłym spotkaniu w sali konferencyjnej, kiedy większość uczestników wstydzi się odezwać, a nawet spojrzeć na prelegenta.

Pod koniec wystąpienia obowiązkowo podaj informacje kontaktowe, aby słuchacze mogli bezpośrednio się z Tobą skontaktować.

Zaleta 8. Webinary nauczają

Wiele osób bardziej rozumie informacje wizualne, przedstawiane za pomocą obrazów i schematów. Artykuły i książki mogą jedynie opisać coś w sposób werbalny. Nie mogą zademonstrować całego procesu, a często jest to niezbędne. Jeśli sprzedajesz sprzęt lub chcesz pokazać, w jaki sposób działa konkretny program lub serwis, po prostu zademonstruj za pomocą kamery lub pokazywania ekranu, jak Ty go używasz.

Jednym z głównych powodów, dla których firmy zaczynają prowadzić webinary, jest to, że webinary są efektywne i wygodne do szkolenia personelu. Jeśli zrobisz to poprawnie, możesz utrzymać zainteresowanie studentów przez wiele godzin. Masz też możliwość zaplanowania cyklu krótkich spotkań, aby nie tracić dużo czasu na raz.

Zaleta 9. Webinary uczą wystąpień publicznych

Może również należysz do dużej grupy osób, której straszna jest myśl o wystąpieniu publicznym? Prowadzenie webinarów pomoże Ci przezwyciężyć ten lęk. Przemówienie do kamery sprawia, że czujesz się bardziej komfortowo, bezpiecznie i pewnie, niż w przypadku wystąpień tradycyjnych.

Zaleta 10. Prowadzenie webinarów jest łatwiejsze, niż Ci się wydaje

Aby prowadzić webinar, nie musisz mieć mocno wyspecjalizowanej wiedzy lub umiejętności — po prostu opowiadaj o tym, co lubisz i na czym się dobrze znasz. Wymagania sprzętowe do prowadzenia webinarów również są minimalne: komputer, połączenie internetowe i słuchawki z mikrofonem oraz dobry serwis do prowadzenia webinarów.

Weź pod uwagę, że zakwaterowanie, dojazdy oraz uczestnictwo w konferencjach i spotkaniach biznesowych, to nie tylko wysokie koszty, ale też duży wysiłek organizacyjny. Przy pomocy webinarów zaoszczędzisz czas, pieniądze i nerwy.

Podsumowując

Webinary — to potężne narzędzie, które skutecznie przyciąga potencjalnych klientów, zwiększa sprzedaż oraz pomaga w szkoleniach. Oczywiście, jest więcej niż 10 zalet webinarów. Główne wady najczęściej są związane z tym, że musisz najpierw zapoznać się z platformą do webinarów oraz skorzystać innego podejścia do zorganizowania spotkań.

Wybierz swój format webinarów: kursy, szkolenia, seminaria, master class lub wideokonferencje i ciesz się wynikami swojej pracy.

Tu jest link do założenia darmowego konta na platformie do webinarów MyOwnConference.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!