Jak napisać anons wydarzenia i stracić wszystkich uczestników?

18 złych rad

Dobry anons wydarzenia to jedna z najważniejszych zasad udanego webinaru lub innego eventu. Dowiedz się, jak możesz wszystko spartaczyć i zrób to inaczej.

Jak stracić wszystkich uczestników?

Jak Skutecznie Odstraszyć Uczestników Webinaru

 1. Zrób mały landing page. Nie musi być ładny, ma jedynie poinformować, że będzie kiedyś tam jakiś tam webinar. Jeśli nie wiesz, co to jest landing page, i jednak, żeby był skuteczny, wtedy przeczytaj ten wpis.
 2. Nie korzystaj z żadnych CTA. Po co to wszystko, gdyż nigdy one nie działają poprawnie?
 3. Nie zawracaj sobie głowy z tytułem. Chwytliwa nazwa nie ma żadnego wpływu na podjęcie decyzji. W poprzednim artykule pisałam już o tych dobrych przykładach.
 4. Napisz duuużo o sobie i prawie nic o wydarzeniu. Wystarczy, że jesteś wspaniały.
 5. Zero obrazków i zdjęć w anonsie. Nie przyciągają one uwagi odbiorców, dlatego najlepiej, jeśli zamieścisz sam tekst. Tyle jest tych serwisów do tworzenia slajdów, tylko stracisz czas na zapoznanie się z nimi.
 6. Nie musisz publikować anonsu wydarzenia wszędzie, gdzie się da. Po co powtarzać informacje w mediach społecznościowych, skoro już umieściłeś je na swojej stronie internetowej. Im mniej osób się o tym dowie, tym lepiej dla Ciebie. „Cenne” rady o promocji wydarzeń w sieciach społecznościowych są dla początkujących.
 7. Jeśli już napisałeś anons na swojej stronie, nie proś nikogo o udostępnienie tego postu. I w żadnym razie nie przypinaj tego wpisu na górze strony. To jedynie niepotrzebne zwrócenie uwagi.
 8. Pamiętaj, nie wykonuj żadnych działań w kierunku promocji na Facebooku i płatnych reklam. Dobry webinar sam się sprzedaje. Inwestowanie w promowanie to strata pieniędzy.
 9. Nigdy nie planuj wysyłki mailingowej przed webinarem. Twoi uczestnicy bez przypominania pamiętają o tym spotkaniu. Być może ktoś powie, że powinieneś po webinarze wysłać podziękowania, ale to nie jest odpowiednia rada dla profesjonalistów.
 10. Nie podawaj żadnych szczegółów o wydarzeniu. Wpisanie samej nazwy na pewno wystarczy. A nawet, gdy już uczestnicy wzięli udział w podobnym wydarzeniu, to z pewnością ucieszą się, z powtórki.
 11. Zrób skomplikowany proces zapisywania się na webinar i nie podawaj cen. Przecież każdy lubi niespodzianki.
 12. W anonsie nie podawaj strefy czasowej. Nie komplikuj. Nawet jeśli stracisz kilku uczestników z innych krajów, to co z tego?anons webinaru
 13. Nie dołączaj do anonsów żadnych referencji i opinii innych uczestników. Kogo to obchodzi, co myślą o Twoich eventach inni?
 14. Nie sprawdzaj anonsu przed publikacją. Przecież każdy lubi czytać tekst z błędami. W końcu co to za różnica, czy napiszesz „uczestnik”, albo może „óczestnik”. Wiadomo, o co chodzi i przejmowanie się ortografią to jedynie zaprzątanie sobie głowy błahostkami.
 15. Nie podawaj agendy wydarzenia. Skoro ktoś zdecydował się wziąć udział w spotkaniu, to zapewne dlatego, że przedstawiłeś się w samych superlatywach. To, co będziesz na nim omawiał, nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Każdy lubi tracić 2 godziny na wydarzeniu, które nie jest mu potrzebne.
 16. Działaj spontanicznie. Nie planuj, tylko daj się ponieść chwili. Układanie wszystkich czynności, które należy wykonać przed wydarzeniem, jest tylko stratą czasu.
 17. Nie formułuj anonsu w sposób jasny i zrozumiały. Długie i zawiłe zdania są najlepszym sposobem na zatrzymanie odbiorcy na dłużej. W końcu może się on zastanowić, co autor ma na myśli. Jest coś bardziej fascynującego?
 18. Wszelkie formy zachęcenia do wzięcia udziału w wydarzeniu są zbędne. W końcu kto czeka na nagranie, albo „extra” materiały po spotkaniu?

A tu możesz dowiedzieć się, jak napisać skuteczne zaproszenie na webinar w 30 minut.

To już wszystkie złe rady przydatne w stworzeniu anonsu, który odrzuci wszystkich potencjalnie zainteresowanych uczestników wydarzenia. Stosowanie ich zapewni Ci wielką katastrofę. Nie zapomnij o ani jednej, bo to mogłoby Cię przybliżyć do sukcesu. A przecież jak wszyscy dobrze wiemy, sukces wydarzenia to sprawa drugorzędna.

MyOwnConference – Twoja solidna platforma do webinarów
Galina Jaworskaja

Dołącz do nas na blogu Platforma do webinarów MyOwnConference, gdzie dzielimy się wiedzą o tworzeniu i promowaniu efektywnych webinarów.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!