Jak zarabiać na webinarach?

zarabiać na webinarach

W Internecie można znaleźć mnóstwo artykułów o tym, jak zarabiać na webinarach. Niestety, wiele z nich tworzy fałszywe przekonanie, że można z łatwością zbić fortunę za pomocą webinarów.

Wystarczy po prostu zacząć transmisję, a klienci sami staną w kolejce, by coś od Ciebie kupić. Oczywiście, to nie jest tak łatwe, ale spokojnie – naprawdę możesz zarabiać na webinarach. Nie przyjdzie to jednak aż tak łatwo.

Przede wszystkim musisz znaleźć osoby, które na taki webinar się zapiszą. Nie stanie się tak, jeśli dobrze go nie wypromujesz lub jeśli nie wypromujesz samego siebie. Proces ten może być czasochłonny, ale tylko tak możesz uzyskać świetne wyniki. Jeśli dobrze zaplanujesz działania i zainwestujesz, to z pewnością zarabianie na webinarach jest możliwe.

Musisz jednak wszystko dopracować: grafikę, reklamę, stworzyć swoją stronę internetowe, profile na portalach społecznościowych, dobrze zaplanować treść i temat webinarów, zadbać o to, aby były one wartościowe i ciekawe, aby przyciągały uczestników i generowały stałych, zadowolonych klientów. I nie zapomnij o skutecznej platformie do organizacji webinarów, na przykład takiej jak MyOwnConference, dzięki której będziesz w stanie załatwić większość spraw technicznych za jednym razem.

Jeśli chcesz nie tylko prowadzić webinary, lecz jeszcze zarabiać na nich, warto wykorzystywać specjalne rozwiązania, które dla Ciebie przygotowaliśmy. W tym artykule znajdziesz 7 sposobów, które pomogą promować Twoje towary lub usługi.

Opowiedz swoją historię

Historię realnych ludzi o swoich doświadczeniach budzą więcej zaufania niż szereg faktów. Pamiętaj, że powinna być interesująca, abyś mógł na niej zyskać. Jaka to może być historia? Opowiedz o tym, jak sam zaczynałeś się czymś zajmować, jak wyglądały Twoje początki; jak poradziłeś sobie z jakimiś problemami, które stanęły na Twojej drodze; opowiedz o najciekawszych przypadkach czy wydarzeniach z Twojej kariery. Mogą to być również zabawne anegdoty, które rozluźnią Twoich uczestników i spowodują, że poczują do Ciebie większą sympatię. Opowiadanie historii zmniejsza dystans pomiędzy Tobą a innymi uczestnikami. To bardzo ważne.

Określ problem

Uczestnicy webinaru przychodzą na wydarzenie online najczęściej po rozwiązanie konkretnego problemu albo odpowiedź na jakieś pytanie. Pokaż, że rozumiesz ich zmartwienia i wiesz jak im pomóc.

Możesz zrobić dla nich nawet więcej — nie tylko pokazać problem, ale i przedstawić im wroga, który nie pozwala im spokojnie żyć. W rzeczywistości prawda jest taka, że najczęściej ludzie sami są winowajcami swoich problemów. Pamiętaj jednak, żeby im tego nie mówić! Odnieś się do ich problemów z empatią, powiedz, że ich rozumiesz, że sam nieraz byłeś w sytuacji, w której nie do końca wiedziałeś co zrobić. Zapewnij ich, że to naturalne. To zbuduje ich zaufanie do Ciebie.

Zapewnij ich, że pomożesz im w rozwiązaniu problemu, pokaż, że jesteś zaangażowany i kompetentny. Jeśli uda Ci się to zrobić, możesz być pewny, że do Ciebie wrócą.

Podkreśl wynikające korzyści

Wyjaśnij, jakie korzyści mogą wyciągnąć użytkownicy, którzy będą uczestniczyli w webinarze. Twoim zadaniem jest przekonać słuchaczy, że warto, aby byli obecni do samego końca prezentacji. Nie odniesiesz korzyści, jeśli uczestnicy opuszczą spotkanie przed zakończeniem. Na koniec możesz na przykład zaplanować czas na zadawanie pytań. Jeśli nie zdążysz odpowiedzieć na wszystkie, powiedz, że zrobisz to po zakończeniu webinaru – możesz nagrać odpowiedzi lub wysłać je mailowo.

Zadbaj o to, aby plan webinaru pojawił się na początku, tak, aby uczestnicy dokładnie wiedzieli, co będzie po kolei omawiane. Dzięki temu poczują, że dobrze się przygotowałeś i zobaczą, że do samego końca mogą spodziewać się wartościowych treści.

Przekaż praktyczną wiedzę

Realnym powodem, dla którego użytkownik rejestruje się na Twój webinar jest uzyskanie aktualnych i przydatnych informacji. Przekaż mu, to czego oczekuje. Pokaż, że naprawdę jesteś autorytetem w tej dziedzinie i użytkownicy mogą obdarować Cię zaufaniem. Taki autorytet możesz budować już przed webinarem, poprzez na przykład media społecznościowe. Bądź aktywny: publikuj regularnie, zadbaj o to, aby Twoje profile zawierały dużo przydatnych informacji, ciekawostek. Twórz posty edukacyjne, łap kontakt ze swoimi obserwatorami, organizuj relacje live. Bądź systematyczny i konsekwentny, stawiaj na jakość obserwatorów, a nie ich ilość. Jeśli zbudujesz opinię siebie jako eksperta, możesz liczyć na to, że ludzie coraz chętniej będą zapisywać się na Twoje webinary, ponieważ będą wiedzieć, że uzyskają wartościową wiedzę, która im się przyda i nie zmarnują czasu; uzyskają odpowiedzi na swoje pytania.

Podawaj informacje, odpowiadając na pytania: ”co robić” i „jak robić”. Ile czasu powinieneś przeznaczyć na każdą z tych części, zaobserwujesz po kilku przeprowadzonych webinarach. Najważniejsze to odnaleźć równowagę: przekazywać wartościową, usystematyzowaną wiedzę, ale nie mówić wszystkiego na samym początku. Rozplanuj przebieg webinaru tak, aby każda jego część była interesująca.

Pokaż rezultaty, aby zarabiać na webinarach

Zademonstruj, jakie wyniki można osiągnąć, jeśli potencjalny klient skorzysta z Twojej oferty. Najlepiej, poprzyj swoje słowa sukcesami, uzyskanymi przez Twoich klientów. Możesz poprosić ich o to, aby sami o tym opowiedzieli. To bardzo prawdopodobne, że się zgodzą: ludzie chętnie opowiadają o swoich sukcesach.

Dodaj opinie

Podziel się opiniami ludzi, którzy już skorzystali z Twojego towaru lub usługi. Takie oceny muszą być wiarygodne. Możesz wykorzystać zdjęcia i linki w sieciach społecznościowych do profilu osoby, która poleca Twoje usługi. Możesz również udostępnić filmik, w którym Twoi klienci przedstawiają swoją opinię.

Jeśli to będzie możliwe, zaproś osoby, które już brały udział w Twoim webinarze, aby własnymi słowami opowiedziały, co wartościowego wyciągnęli z uczestnictwa, na jakie pytania im odpowiedziałeś czy może na jaki problem znalazłeś rozwiązanie. Jeśli będziesz dobrze prowadzić webinary, bez wątpienia znajdziesz również chętnych na wyrażanie takich opinii.

Zapewnij gwarancję

Ostatni krok, który pomoże zmniejszyć opór klientów i zarabiać na webinarze to zapewnienie gwarancji. Pokaż słuchaczom, że jesteś na 100% przekonany o skuteczności swojej oferty. Zagwarantuj pełny lub częściowy zwrot kosztów, jeśli klient będzie niezadowolony. To świetna okazja, aby zwiększyć ilość rejestracji na swój webinar.

Mamy nadzieję, że znaleźliście dla siebie przydatne informacje. Chętnie odpowiemy na inne pytania i zapoznamy się z Twoimi pomysłami. Załóż darmowe konto na platformie do webinarów MyOwnConference i prowadź swoje webinary razem z nami. Powodzenia!

Spodobał ci się ten post? Podziel się!