10 artykułów o promocji webinarów

Program do webinarow myownconference

Promocja webinaru to chyba najważniejsza kwestia, z którą masz do czynienia po wymyśleniu tematu wydarzenia. Bo w jednej branży może lecieć codziennie dziesięć przeróżnych webinarów. O uwagę widzów walczą setki treningów i szkoleń, konferencje online na każdy gust i kieszeń.

Coraz trudniej jest pozyskać nowych uczestników w niekończącym się strumieniu treści. Dlatego warto skorzystać z maksymalnej liczby narzędzi do promocji webinaru, aby jak najwięcej osób usłyszało o Tobie. Przygotowana lista wpisów pomoże wypromować webinar i znaleźć swoich odbiorców.

Skuteczna promocja webinaru

Krok 1: tworzymy landing

landing page

Jak stworzyć landing page dla webinaru i niczego nie spartaczyć?

Landing page, czyli strona zapisu to specjalna strona, która ma motywować użytkownika do wykonania celowego działania. Na landing osoba wpada z newslettera, Facebooku, reklamy i tu podejmuje decyzję, czy chce zapisać się na webinar. Myślę, że nie warto powtarzać, że tworzenie landing page’a to poważna sprawa i masz tu dobrze się postarać. Jak stworzyć landing i niczego nie spartaczyć? Tłumaczymy w artykule.

Pomocy! Dlaczego CTA nie działa?

CTA (Call-to-Action) lub wezwanie do działania to jest właśnie ten magiczny przycisk, który może zwykłego gościa Twojej strony zamienić w leada. Ale dlaczego CTA nie zawsze są aż takie skuteczne, a Ty tracisz uczestników? Podajemy i rozwiązujemy 3 podstawowe problemy.

Promocja webinaru w sieciach społecznościowych

webinary w sieciach społecznościowych

Kilka wpisów poświęciliśmy również Facebookowi. Nic dziwnego: jest to najbardziej popularna sieć na świecie. Ponadto, użytkownicy Facebooka są bardziej zorientowani na biznes i chętniej uczestniczą w płatnych webinarach.

Promocja webinaru na Facebooku krok po kroku

Dokładny przewodnik na temat narzędzia Facebook Wydarzenia. Jak stworzyć wydarzenie, jak zaprosić pierwszych uczestników, co opublikować na stronie?

Jak promować wydarzenie na Facebooku?

Krótki plan krok po kroku, promocja webinaru w najpopularniejszej sieci społecznościowej. Skuteczna strategia i harmonogram oraz rodzaje postów, hashtagi, udostępniania, reklamy i analizy — wszystko znajdziesz tutaj.

Jak promować webinary na Facebooku? 15 kroków udanej promocji

Przedstawiamy 15 skutecznych pomysłów na promowanie swoich webinarów na Facebooku. Opowiadamy o tym, jak i kiedy pisać posty, odpowiadać na pytania, tworzyć reklamy i wysyłać mailing, w jaki sposób przyciągnąć odbiorców i zaprosić ich na webinar.

Instagram jako narzędzie do promocji webinarów i wydarzeń. Jak przyciągać użytkowników?

Nie masz konta na Instagramie? Zmień to. Ta sieć społecznościowa jest bardzo popularna w Polsce. Do Instagrama dołączyło już ponad miliard osób, a 50% użytkowników spędza tu czas każdego dnia! Na Instagramie możesz nie tylko pokazywać piękne zdjęcia dań i selfie z podróży, ale także zarządzać stroną firmy. Dowiedz się, jak korzystać z tej sieci społecznościowej do promocji webinarów i jak wyróżnić się na tle innych użytkowników

Promocja webinaru za pomocą mailingu i innych sztuczek

email do promocji webinaru

Wysyłka mailingu przed i po webinarze

Jak utrzymać zainteresowanie użytkownika przed webinarem i co zrobić, aby nie zapomniał o Tobie po zakończeniu wydarzenia? Jakie treści pomogą Ci budować relacje z publicznością? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

14 sprawdzonych sposobów pozyskiwania leadów. Czyli jak przyciągnąć na webinar więcej osób

Mamy tu 14 sprawdzonych sposobów na wygenerowanie dużej liczby zapisów na Twoje wydarzenie.

Promocja webinaru, a poprawianie wyników

wyniki webinaru

Jak zwiększyć konwersję i sprzedaż na webinarze?

W tym artykule zebraliśmy najlepsze rekomendacje zachodnich praktyków dotyczące prowadzenia webinarów. Co pomoże przyciągnąć na webinar więcej uczestników, a następnie przekonać ich, aby stali się Twoimi klientami?

Dlaczego webinary nie działają? 15 przyczyn niepowodzenia

Zrobiłeś wszystko najlepiej jak potrafiłeś, ale wyniki nie są oszałamiające? W artykule znajdziesz 15 możliwych przyczyn niezadowalającego wyniku. Może nie tylko promocja webinaru zawiodła…

MyOwnConference – Twoja solidna platforma do webinarów
Galina Jaworskaja

Dołącz do nas na blogu Platforma do webinarów MyOwnConference, gdzie dzielimy się wiedzą o tworzeniu i promowaniu efektywnych webinarów.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!